Joga buvo tradicinėse šaknyse nuo amžių. Pradedant nuo mūsų senelių ir baigiant ateinančia karta, joga visada išliko kaip lengvas būdas išlaikyti sveiką kūną, tuo pat metu keliant psichikos sutrikimus. Tačiau pastaraisiais metais joga įgavo visiškai naują formą, nenoriai atsiribodama į visiškai naują kūno rengybos ir mankštos kategoriją. Joga yra ne tik praturtinta psichinio stabilumo ir proto ramybės palaikymo forma, bet ir gera kūno rengybos rutina. Tarp daugelio šiandienos jogos pozų būtų vadinama Akarna Dhanurasana arba šaudymo lanko poza.

Kaip tai padaryti?

Akarna Dhanurasana (lankininko poza) Kaip ir nauda

Tai linksma laikysena, kurios pavadinimas kilęs iš pačios pozos, kai jūsų kojos sudaro paprastą sulenktą lanką, paruoštą šaudyti. Nors tai gali atrodyti paprasta, bet kuriuo metu turėtumėte nepamiršti, kad šias pozicijas pradedantiesiems gali būti sunku pasiekti, o pasiekus per daug jėgos gali atsirasti nemalonus raumenų skausmas ar nervų traukimas. Šis pratimas neturi tinkamo kvėpavimo tęsinio. Atliekant pratimą, užduotis yra atlikti nurodytą pozą, kartu derinant su savo kūnu, kaip išlaikyti gyvybingumą normalų per gilų kvėpavimą..

Pradėkite sėdėdami ant kilimėlio, stuburas ir kaklas ištiesinti ir tiesiai, kol sėdite ištiesę kojas priešais save. Dabar giliai įkvėpkite ir pradėkite lenkti vieną koją nuo kelio, tuo metu lenkdami jas į išorę. Įkvėpimas prieš tai nereiškia, kad turite sulaikyti kvėpavimą, nes galite akimirksniu jį leisti. Sulenkdami pakelkite koją iki veido, laikydami pirštą ir kita ranka ištieskite už kitos kojos, kuri vis tiek turėtų būti tiesi ir ištempta. Paimkite už piršto ir užfiksuokite poziciją, giliai kvėpuodami. Jūsų sulenkta koja turi būti lygiagreti ausims, bet visiškai nesulenkite čiulpų. Nuleidę koją į pradinę padėtį, pradėkite nuo kitos pusės.

Kaip tai mums padeda?

  • Dhanurasana arba šaudymo lanko poza yra žinoma dėl daugybės kūno privalumų, viena iš jų yra pilvo raumenų stiprinimas. Paprastai, kai formuojate save į lanką, pilvo sritis spaudžiama. Jūsų kūnas, kovojantis su šiuo spaudimu, padeda išlaikyti pilvą stiprų. Taip galite padėti virškinimo ar žarnyno problemoms vien turėdami stiprų pilvą.
  • Tai geras pratimas moterims, kenčiančioms nuo menstruacijų problemų, kai pilvo raumenys, kuriuose yra kiaušidės, taip pat mankštinasi. Tai ištempia kiaušidžių sienas, todėl jos tampa lanksčios. Tačiau nedarykite to menstruacijų ciklo metu.
  • Kol įvedate savo kūną į šaudymo lanko pozą, jūsų čiulpų ir nugaros raumenys yra ištempiami ir susukami, taip atveriant mazgus raumenyse. Taip galite užtikrinti, kad jūsų kūne nebūtų nugaros skausmo. Tempimai ir posūkiai gerai veikia, nes nugaros raumenys tampa lankstūs.
  • Apatinės nugaros dalies lankstumas yra dar viena palaima, kurią galime gauti iš šios asanos, kai šlaunies ir blauzdos raumenys vėl išbandomi..
  • Jei sakau, kad ši joga yra tiesiogiai susijusi su depresijos mažinimu laikui bėgant, jūs suabejotumėte teiginiu. Tačiau mes taip pat turime patikrintą atsakymą. Senovės kinai tikėjo laisvu qui (chi) srautu, kuris yra energija per kūną ir yra tiesiogiai susijęs su jūsų psichiniu buvimu. Naudodami šią asaną išvengsite savo kūno mazgų ir kliūčių, užtikrindami, kad jūsų qui tekėtų be kliūčių.