Ardha Navasana paprastai žinoma kaip „Half Boat“ poza. Jis kilęs iš dviejų sanskrito žodžių Ardha ir Nava. Ardha reiškia pusę, o Nava – valtį. Šioje pozoje kūnas įgauna valties formą, o visa pusiausvyra uždedama ant klubų. Pusė valties pozų tikrai labai naudinga gydant sveikatos problemas. Daugelis žmonių šią pozą praktikuoja reguliariai.

Ardha Navasana, kaip tai padaryti ir nauda

Tai tikrai padeda jiems sumažinti stresą ir pagerinti virškinimą. Ši jogos asana yra labai populiari tarp jaunų mergaičių ir berniukų, nes ji padeda tonizuoti savo kūną. Jie išlaiko save psichiškai ir fiziškai tinkamus, atlikdami šią asaną vieną ar du kartus per dieną. Taigi, norėdami tonizuoti savo klubus ir sėdmenis, atlikite toliau nurodytus paprastus veiksmus.

Ardha Navasana veiksmai

1. Pirmiausia atsisėskite ant kilimėlio abi kojas tiesiai prieš save.

2. Visoje pozoje laikykite akis atviras. Rankos turi būti tvirtai laikomos šonuose, o delnai – ant grindų.

3. Giliai įkvėpkite ir lėtai pradėkite lenkti kelius. Leiskite keliams gulėti ant grindų. Tiesiog būk patogus.

4. Dabar, laikydami nugarą tiesiai, lėtai pakelkite krūtinkaulį ir leiskite kūnui atsilošti.

5. Dabar atsargiai pakelkite kojas iki kelio aukščio. Blauzdos raumenis laikykite lygiagrečiai grindims ir leiskite šlaunims statmenai keliui.

6. Rankos turi būti laikomos tame pačiame lygyje ir turi atitikti kojų pirštus.

7. Išlikite galutinėje padėtyje tol, kol galite. Sulaikykite kvėpavimą, kai esate galutinėje padėtyje.

8. Tada iškvėpkite ir lėtai grįžkite į gulimą padėtį. Tiesiog atpalaiduokite visą kūną.

9. Praktikuokite nuo 3 iki 4 raundų. Po kiekvieno raundo atsipalaiduokite shavasanoje.

Kai visiškai pasieksite šią asaną, gali būti skirtumų. Po Ardha Navasana galite tiesiog išbandyti visą navasaną. Nors Ardha Navasana yra labai naudinga, tačiau kai kurie žmonės turėtų to visiškai vengti. Žmonės, kenčiantys nuo žemo kraujospūdžio, menstruacijų ir galvos skausmo, turėtų visiškai vengti šios pozos. Jei praktikas patyrė bet kokią kelio ar kaklo traumą, venkite šios asanos.

Jei sergate astma ar kenčiate nuo širdies problemų, šios asanos reikėtų visiškai vengti. Ardha Navasana neabejotinai padeda stiprinti jūsų jėgą ir jėgą visame liemenyje, tačiau įsitikinkite, kad šią asaną atliekate pagal savo galimybes. Jei turite medicininių problemų, kreipkitės į kineziterapeutus, kurie jums padės kur kas geriau.

Privalumai

„Ardha Navasana“ turi daug privalumų, turinčių ilgalaikį poveikį jos praktikui. „Ardha Navasana“ ne tik padidina jūsų kūno lankstumą, bet ir padeda formuoti stabilumą. Tai padeda stimuliuoti pilvo organus. Tai taip pat padeda pagerinti jūsų kūno virškinimo sistemą.

Jis stimuliuoja jūsų organizmo medžiagų apykaitą ir taip pat padeda išlaikyti pusiausvyrą. Ši poza taip pat padeda stiprinti klubo lankstiklius. Taip pat galite patobulinti kūno išlyginimą ištempdami stuburą. Ši laikysena taip pat padeda pagerinti jūsų kūno kraujotaką. Jis taip pat reguliuoja jūsų kasos ir inkstų funkciją.

Taigi pradėkite praktikuoti šią asaną nuo šiandien. Įsitikinkite, kad šią pozą turėtumėte atlikti kiekvieną dieną. Anksti ryte kartojant šią asaną 3–4 kartus ne tik atgaivinsite savo energiją, bet ir išlaikysite sveiką bei tinkamą visą dieną. Jei jūsų ryto tvarkaraštis yra užimtas, pradėkite tai daryti net vakaro valandomis.