Jei kenčia kelio ar sąnarių skausmai, tiesiog pabandykite atlikti Bhekasana. Pavadinimas kilęs iš sanskrito žodžio „Bheka“, reiškiančio varlę, o asana – pozas. Bhekasana yra vadinama Mandukasana, kuri turi skirtingus variantus. Dėl mūsų sėslaus gyvenimo būdo ir prastos darbo laikysenos fizinė veikla nepaisoma.

Bhekasana (varlės poza) Kaip tai padaryti ir jos nauda

Dažnai tai sukelia įtemptus klubus ir nuovargį. Varlės pozos įtraukimas į kasdienės veiklos sąrašą padės ne tik išgydyti skausmo ir kirkšnies skausmo problemą, bet ir sustiprins pagrindinius kūno raumenis.

Kaip atlikti „Bhekasana“ paprastais žingsniais:

1. Pirma, atsisėskite lengvai. Laikykite sukryžiuotas kojas ir atlaisvinkite kūną, tiesiog būkite patogioje zonoje. Dabar lėtai pradėkite traukti rankas už savęs, pradėkite kelti krūtinę ir būkite po ranka. Tiesiog leiskite raktikauliams išsiplėsti. Pradėkite plėsti krūtinės raumenis ir pailginkite kaklą.

2. Dabar atsigulkite aukštyn kojomis, uždėkite svorį ant pilvo ir pakeiskite savo kūną į bhandasanos laikyseną. Laikykite kojas plokščias, o klubus – atstumą vienas nuo kito. Įsitikinkite, kad jūsų pirštai yra nukreipti į lubas.

3. Dabar pradėkite ištiesti rankas už nugaros ir suspauskite abi kojas rankomis.

4. Dabar atsargiai pradėkite kelti krūtinę kuo aukščiau. Pradėkite lėtai kvėpuoti. Be to, keldami pradėkite suspausti pečius vienas su kitu. Tiesiog nepamirškite, kad kuo aukščiau pakeliate krūtinę, tuo lengviau tapsite laikydami kojas.

5. Laikykitės tokios pozos maždaug 1 minutę. Tada lėtai pradėkite atleisti kūną. Kai supranti, kad tavo kūnas tiesiog guli ant žemės ir kurį laiką atsipalaiduoji

Daugelis žmonių ankstyvoje stadijoje pradeda nuo Ardha bhekasana ar pusė varlių pozos, nes patekti į pilną varlės pozą jums gali būti nelengva. Taip pat galite keisti savo asaną, tvirtindami po šonkaulių narve. Tai daro asaną paprastesnę.

Šios asanos reikėtų visiškai vengti, jei susiduriate su bet kokia nugara arba turėtumėte susilyginti. Net žmonės, kenčiantys nuo kelių tyrimo, turėtų stengtis išvengti šios pozos. Šios pozos metu tiesiog stenkitės įkvėpti ir iškvėpti tiek, kiek galite. Tai tikrai padeda išlaikyti sveiką pusiausvyrą.

Privalumai:

Jogos pratimai yra labai naudingi jūsų sveikatai. Sunkių pozų, tokių kaip Bhekasana, praktikavimas tikrai praplečia mūsų kasdienę patirtį. Net žmonės, kurie praktikuoja šią pozą daugiau nei 25–30 metų, gali patirti kažką naujo ir sudėtingo. Ši poza ne tik padidina jūsų kūno lankstumą, bet ir lavina jūsų kūno lankstumą, kur tik to reikia.

Bhekasana yra labai gerai žinoma, kad skatina jūsų energiją. Jei esate sportininkas, šią asaną turėtumėte praktikuoti kiekvieną dieną. Tai ne tik padeda ištempti raumenis, bet ir pašalina kūną nuo visų rūšių standumo. Ši asana laikoma labai veiksminga malšinant stresą ir nerimą. Jis taip pat laikomas gydomuoju nuo menstruacijų skausmo.

Bhekasana ne tik stiprina, bet ir stimuliuoja pilvo organus. Jūs tikriausiai girdėjote, kad atjaunina kelio sąnarius, taip pat padidina gimdos ir kiaušidžių kraujotaką. Tai pagerina stuburo slankstelių išlyginimą, taip pagerindama bendrą kūno laikyseną.

Taigi, jei ieškote sveiko ir nerizikingo gyvenimo, pradėkite užsiimti joga nuo šiandien. Bet jei norite suaktyvinti ir sustiprinti pagrindinius raumenis ir padaryti juos universalesnius, „Bhekasana“ yra geriausia asana jums. Nevėluokite toliau, tik pradėkite.