Gomukhasana joga:

Gomukhasana arba karvės veido poza yra viena iš geriausių ir labiausiai paplitusių pozų, užfiksuotų Hatha jogoje. Gomukha yra iššifruota į karvės veidą “, o tai reiškia, kad specialisto veidas tampa toks, kaip karvė, kai jis/ji laikosi šios pozicijos.

Tiesą sakant, jūsų pėdos būtų panašios į karvės ausis, kuri yra labiausiai mylima būtybė, turinti nepaprastą reikšmę induizme. Tai rodo, kad ši asana taip pat turi dvasinių matmenų.

Gomukhasana joga (karvės veido poza), kaip tai padaryti ir nauda

Šios jogos asanos nuostabumas yra tas, kad ji ypač orientuota į jūsų klubus ir pečius, kurie yra labiausiai jautrūs skausmui ir kančiai. Atitinkamai tie, kurie turi įtemptą petį, pradžioje gali atrasti šią laikyseną varginančią; bet kokiu atveju, tęsdami savo veiklą, jie greičiausiai gaus didelį pelną.

Gomukhasana – patarimai, kaip atlikti veiksmus, privalumus ir pradedantiesiems:

Čia paminime žingsnis po žingsnio instrukcijas apie Gomukhasana jogą ir naudą bei patarimus pradedantiesiems.

Gomukhasana jogos ar karvės veido pozos žingsniai:

Gomukasana

 •  Atlikite personalo laikyseną.
 •  Lenkdami kairę koją, pakelkite kulną po dešine šlaunimi, šalia dešiniojo klubo.
 •  Sulenkite dešinę koją virš kairiojo kelio ir leiskite dešiniajam kulniui atsidurti ant kairiojo klubo. Dešinysis kelias turėtų būti tiesiai virš kairiojo kelio.
 •  Padėkite delnus ant kojų.
 •  Paspauskite sėdinčius kaulus grindyse ir nukreipkite galvos vainiką į stogą.
 •  Sulenkite kairę alkūnę, o kairįjį dilbį patraukite už nugaros.
 •  Padėkite kairės rankos nugarą nugaros centre; priartinkite pečių kaulus. Kairė apatinė ranka ir kairės rankos pirštai turėtų būti nukreipti į viršų.
 •  Įkvėpkite, ištiesdami dešinę ranką virš galvos.
 •  Sukdami dešinę alkūnę, laikykite dešinę alkūnę tarp pečių kaulų. Dešinysis delnas turėtų būti nukreiptas į nugarą, o dešinės rankos pirštai – nukreipti žemyn.
 •  Dešine ranka suimkite kairės rankos pirštus.
 •  Traukite pečius toli vienas nuo kito, kad susidurtumėte su pečių tempimu ir vidurinės dalies atsivėrimu.
 •  Laikykitės šios pozos nuo 10 sekundžių iki pusės minutės, prieš iškeldami rankas, kad grįžtumėte į personalo laikyseną.
 •  Pakartokite minėtus veiksmus kitai kūno pusei.

Gomukhasana jogos ar karvės veido pozos pranašumai:

 • „Gomukhasana“ yra nepaprasta pozicija, padedanti atsikratyti depresijos, įtampos ar streso.
 • Taip pat buvo žinoma, kad vežimėlis yra naudingas pacientams, sergantiems inkstais.
 •  Gomukhasana taip pat atkuria seksualines problemas, diabetą ir hipertenziją.
 •  Gomukhasana taip pat padeda gydyti išialgiją, stuburo skausmą ir sustingimą, nes ji teisėtai ištiesia nugarą.
 • Ši karvės veido poza, kai atliekama reguliariai, papildomai stimuliuoja ir masažuoja reprodukcinius organus.

Gomukhasana patarimas pradedantiesiems:

Mokiniai kartais ir vėl pastebi, kad sunku nuolat sėdinčius kaulus laikyti ant žemės. Taigi jie neleistų lygiai sukrauti kelių vienas ant kito. Norėdami išspręsti šią problemą, viskas, ką jums reikia padaryti, yra panaudoti sugriuvusią antklodę, kad pakeltumėte sėdinčius kaulus nuo žemės. Kai tai padarysite, atsirastų stabilumas.

Gomukhasana jogos (karvės veido poza) variantai:

Gomukhasana variantas

Norėdami dar labiau išbandyti save, stumkite savo kūną į priekį nuo šios pozicijos ir stenkitės išlaikyti priekinę vidurinės dalies dalį virš šlaunies. Tai darydami laikykite šį vežimėlį maždaug 30 sekundžių. Tuo metu pakelkite kūną, įkvėpkite.

Atsargumo priemonės gomukhasanai ar karvės veidui:

Nedarykite šios veiklos, jei turite problemų dėl kaklo klubo ir kelio ar pečių. Laikykite diržą rankomis kuo arčiau vienas kito, nes tai yra įmanoma, nes negalite užsegti rankų už nugaros.

Pagrindiniai privalumai:

1. Kaip minėta anksčiau gomukhasana jogos sąrašo formoje, ji padeda palengvinti depresiją patiriantį žmogų. Taip yra daugiausia todėl, kad kai atliekate šią pozą, ištempiami pagrindiniai kūno raumenys ir įgaunate daug ramybės, nors gali ir nesijausti. Tačiau labai tiesa, kad kūne yra daug raumenų, kurie mažai dirba, ir mes savo ruožtu nemėgstame jų priversti dirbti. Tokiu atveju ištempiamas visas kūnas kartu su mažiau naudingais raumenimis.

2. Yra daug gomukhasana privalumų, tačiau vienas iš svarbiausių, žinoma, yra tai, kad ši asana yra labai naudinga žmonėms, kenčiantiems nuo inkstų problemų. Vieno iš svarbiausių gomukhasana privalumų priežastis yra ta, kad kai atliekate tą patį, abi juosmens pusės yra puikiai ištemptos, taip gerai treniruojantis inkstams. Tai labai reikalinga treniruotė organams ir taip padeda gerai apsaugoti inkstus.

3. Daugelis žmonių žino, kad jūsų seksualinis gyvenimas ir jūsų sveikata gali būti geri, jei turite mažiau streso. Net diabetu sergančiam pacientui labai svarbu išlaikyti streso lygį, kad būtų galima tiesiog kontroliuoti cukraus kiekį organizme. Jis gomukhasana joga labai padeda, jei kontroliuoja stresą ir nuovargį, kaip jau minėta pirmame punkte, todėl abu dirba kartu.

4. Išialgija šiandien yra labai dažnas sutrikimas ir dažniausiai tai yra labai dažna moterų problema. Sakoma, kad šis negalavimas dažniausiai atsiranda dėl sąnarių ir raumenų nejudėjimo, kur susidaro cheminės medžiagos, todėl sukelia skausmą. „Gomukhasana“ žingsniai yra labai naudingi, kaip jau minėta daug kartų, kad judėtų sąnariai ir nenaudingi raumenys, todėl apskritai nesusidaro jokios cheminės medžiagos. Tai atleidžia jus nuo skausmo.