„Halasana“ jogos poza arba plūgo poza yra viena iš naudingiausių jogos pozų, padedančių atkurti kūną nuo daugybės vidinių skausmų ir atgaivinti nervų sistemą. Šio tipo asana padarys jūsų kūną judrų ir lankstų, taip pat padės daug atsipalaiduoti. Įrodyta, kad atliekant šią asaną išgyvenant įtemptą aplinką galima veiksmingai sumažinti pernelyg didelį stresą ir suteikti jums ramybę bei pasitikėjimą.

Ekspertai rekomenduoja kasdien atlikti plūgo pozą ir kitas jogos pozas, kad gyventumėte sveikai ir grakščiai. Palyginti su kitomis pozomis, halasana yra pažangi.

Halasana (plūgo poza) Kaip tai padaryti ir nauda

„Hala“ reiškia „plūgas“, o „asana“ – „laikysena ar poza“. Todėl halasana taip pat vadinama plūgo jogos poza arba poza. Ši ypatinga jogos poza gali atgaivinti kūną viduje ir yra naudinga kraujo ląstelėms. Jei sergate sunkia liga, atlikdami šią jogos pozą galite vėl tapti sveiki.

Kaip padaryti Halasana?

Tai yra viena pažangiausių jogos pozų ir, tiesą sakant, tai nėra lengva. Jums reikės kilimo, tamprių kelnių ir proto, galinčio pakelti tempimo skausmą.

Visų pirma, atsigulkite ant kilimo, rankas sulenkę į šonus. Pakelkite koją 90 laipsnių kampu. Tada pastumkite delnus ir lėtai pakelkite juosmenį, išlaikydami nepažeistą kojos kampą. Sulenkite juosmenį taip, kad pirštai prisiliestų prie grindų prie pakaušio ir kurį laiką pailsėkite.

Judėjimas turi būti lėtas, kitaip, jei esate pradedantysis, galite susižeisti. Atliekant šią jogos pozą labai svarbu išlaikyti kojas tiesiai. Ištiesdami kojas link grindų priešais galvą, įsitikinkite, kad dideliais pirštais labai lėtai paliesite žemę.

Laikykite gerą spaudimą ant juosmens ir rankų, kad išlaikytumėte tinkamą pusiausvyrą. Naudokite pečių ašmenis, kad subalansuotumėte kūno svorį, ir perkelkite abi rankas virš galvos. Sujunkite pirštus ir atpalaiduokite alkūnes.

Dabar šiek tiek pastumkite kūną į priekį ir nykščio pirštus į priekį. Laikydami šią poziciją suskaičiuokite nuo 1 iki 100 ir po tų 100 skaičiavimų gausite nuostabų nudegimą. Baigę skaičiuoti, pakelkite pirštus virš galvos ir delnus prispauskite prie grindų ir lėtai pakelkite visą kūną į grindis į pradinę padėtį.

„Halasana“ privalumai:

Ši jogos padėtis gali sėkmingai išvalyti vidurių užkietėjimą ir daugelį kitų skrandžio sutrikimų. Šis judesys taip pat gali efektyviai sumažinti pilvo riebalus. Halasana maitins vidinius kūno organus, tokius kaip skydliaukė, kasa, blužnis, inkstai ir kt. Jei turite aukštą kraujospūdį, ši jogos padėtis gali sėkmingai stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje.

Moterims halasana gali išgydyti menstruacijų sutrikimus.

Ši asana gali pagerinti atmintį ir gebėjimą prisiminti. Jis ištempia stuburą ir apsaugo nugarą nuo problemų, kurios gali kilti su amžiumi. Taip pat padidėja jūsų plaučių talpa.

Patarimas – su halasana reikia atlikti tinkamą įkvėpimą ir iškvėpimą.