Hanumanasana yra tik viena iš daugelio jogos pozų, padedančių atjauninti kūną. Joga buvo menas, padedantis išlaikyti savo sveikatą švelniu ir lėtu tempu, kai einama per pozas, kai kurioms lengva, kitoms sunku, kai giliai kvėpuojate, o jūsų protas rezonuoja su ramybe ir struktūra, jūsų kūnas išgyvena treniruotės procesą. Šiandienos straipsnyje kalbėsime apie beždžionės pozą, naudą ir vidinį žvilgsnį, kaip teisingai atlikti šią jogą.

„Hanumanasana“ privalumai:

Kaip tai padaryti?

Hanumanasana (beždžionės poza) Kaip tai padaryti ir nauda

Pavadinimas Hanumanasana gatvės žodyje dar vadinamas beždžionės pozos joga. Tai iš esmės yra ne kas kita, kaip suskaidymas, atliekamas lėtai, pratimui įkvėpus kvėpavimo. Norėdami pradėti, padėkite jogos kilimėlį ir atsiklaupkite ant kelių, kad galėtumėte pradėti pozą. Pradedantiesiems tai gali būti šiek tiek sunku išspręsti, tačiau praktikuojant galima palengvinti laikyseną.

Kai atsiklaupėte, ištieskite vieną koją, sakykite dešinę, o kita lieka sustingusi. Ištieskite jį priešais save ir dabar su kaire koja pradėkite tiesti atgal. Galbūt norėsite naudoti rankas ankstyvosiose stadijose, tačiau praktikoje vyrauja tobulumas. Netrukus pastebėsite, kad esate ištiestas iš abiejų pusių. Įgiję nuimkite rankos atramą ir priartinkite rankas prie krūtinės, sulenkite jas.

Kažkur viduryje galite pajusti lengvą traukimą. Šiek tiek patempimas tinka tempimui, bet niekada neleiskite jam už borto, o tai gali sukelti raumenų skausmą ar nervų traukimą. Prieš nuimdami rankos atramą, lyginkite savo kūno svorį ir ištiesinkite stuburą, suderindami jį su kaklu.

Profesionalams, kurie tai darė anksčiau, galite netgi pasirinkti šiek tiek pakreipti viršutinę kūno dalį, kad padidintumėte spaudimą, pakreipdami kaklą atgal ir pakėlę ranką, atitinkančią jūsų akių lygį. Kai pasieksite norimą padėtį, laikykite pozą ir įsitikinkite, kad galite tinkamai kvėpuoti. Keletas gilių įkvėpimų ir proto skaičiavimas, ir jūs galite atleisti pozą ir grįžti prie pradinės pozicijos.

Kaip tai mums padeda?

Beždžionės poza daro didelį spaudimą jūsų pilvo sričiai – sričiai, esančiai skilimo ir viršutinės kūno dalies viduryje. Tai geras pratimas stiprinti pilvo raumenis ir padaryti jį tvirtą bei ištvermingą.

Moterims, kurios dažnai kenčia nuo menstruacijų problemų, tai yra geras būdas sustiprinti pilvą ir taip padėti jums atsikratyti skausmo. Tačiau nesirinkite to, kol išgyvenate mėnesinių ciklą.

Ši joga taip pat padeda stiprinti apatinius kūno raumenis, įskaitant nugaros čiulpus. Taip atsitinka, kad apatinės galūnės, patiriančios spaudimą, padidina jose kraujotaką. Dėl nedidelio pakreipimo jūsų kaulų čiulpai ir juosmens diržai praeina sukimo ir tempimo procesą. Apibendrinant juos, tai yra gera pagalba raumenims stiprinti.

Kinai tikėjo laisvu qui (chi) ar kūno energijos srautu visame kūne, kad išlaikytų jūsų kūno ir proto pusiausvyrą. Dažnai sutrikęs protas tik sukurs nemiegotas naktis ir pavargusius rytus. „Hanumanasana“ pašalina jūsų kūną nuo toksinų, kurie vėliau taps streso ir depresijos veiksniais, todėl ankstyvo ryto jogos užsiėmimai gali padėti jums atsikratyti nemigos.