Kalbant apie kūno rengybos formą, kurią galima lengvai atlikti namų sąlygomis, joga pirmauja sąraše. Šiandien joga yra prieinama įvairiomis formomis, todėl gali būti labai sunku nuspręsti, kuri jogos forma jiems labiausiai tiktų. Tokiu atveju galima pradėti nuo Hatha jogos, nes tai yra labai švelni ir švelni jogos forma.

Žodis „Hatha“ susideda iš dviejų žodžių: „ha“ reiškia saulę ir „tha“ reiškia mėnulį. Todėl hatha joga yra dviejų priešingų energijų sąjunga.

Hatha jogos įvairovės

Istorija:

Joga taip pat žinoma kaip Hatha Vidya. Joga Indijoje egzistuoja nuo XV amžiaus. Senovės filosofijos teigia, kad ši joga yra būdas išvalyti kūną, kad jis taptų tinkamas ir tinkamas aukštesnei meditacijai. Nors Hatha reiškia saulę ir mėnulį, joga, kita vertus, nusprendžia sujungti dvi energijos jėgas, ty saulę, kuri laikoma aktyvia ir vyriška; o mėnulis – laikomas imliu ir moterišku.

Hatha jogos praktika:

Hatha joga, pagal Indijos tradicijas, yra viena iš keturių pagrindinių tantros jogos tradicijų. Hatha joga orientuota į asanų (fizinių pozų) ir pranajamos (kvėpavimo pratimų) praktiką. Tai padeda atgaivinti subtilius žmogaus kūno kanalus, vadinamus Nadis. Taigi Hatha joga koncentruojasi į trečiąjį ir ketvirtąjį Aštangos jogos žingsnius. Hatha joga padeda pašalinti kliūtis, kad individas galėtų pereiti prie tolesnių veiksmų, t.

1. Pratyahara (jausmų pašalinimas)

2. Dharana (koncentracija)

3. Dhyana (meditacija)

4. Samadhi (balansas)

Hatana jogos asanos turi du pagrindinius tikslus:

1. Norėdami praktikuoti meditaciją, turite puikiai mokėti atlikti vieną pozą, kurioje galėtumėte ilgai jaustis patogiai. Kuo daugiau pozų įvaldysite, tuo geriau medituosite.

2. Asanos suteikia kūno kūnui ir protui sveikatą ir energiją, todėl jie atveriami. Jei tai daroma reguliariai, Hatha jogos kelias jums bus atidarytas savaime.

Pranajama yra labai svarbus Hatha jogoje, nes padeda žmogui įvaldyti kvėpavimą. Jei žmogus mokosi įvaldyti savo kvėpavimą, tada įvaldyti protą tampa daug lengviau. Kvėpavimo pratimai padeda reguliuoti gyvybės jėgos, šaukiančiosios pranos, srautą visame kūne ir prote.

Norėdami išmokti valdyti kvėpavimą, atlikite šį pirmąjį žingsnį, kad pereitumėte prie pranajamos:

1. Pradėkite gulėdami ant nugaros, ant lygaus paviršiaus. Atsipalaiduokite ir pradėkite sekti savo kvėpavimą.

2. Padėkite vieną ranką ant krūtinės, o kitą – ant pilvo.

3. Praktikuokite pilvo kvėpavimą giliai įkvėpdami taip, kad ranka ant pilvo pakiltų aukštyn, o ant krūtinės esanti nejudanti. Iškvėpkite taip, kad ranka ant pilvo nusileistų žemyn, bet ranka ant krūtinės liktų nejudanti. Pakartokite šį pratimą bent 5–10 kartų.

4. Dabar, atlikdami kvėpavimo krūtinėje pratimą, įkvėpkite taip, kad ranka ant krūtinės kiltų aukštyn, tačiau ant pilvo esanti nejudanti. Iškvėpkite taip, kad ranka ant krūtinės nusileistų, o ranka ant pilvo liktų nejudanti. Darykite tą patį bent 5–10 kartų.

Atlikite šį pratimą dešimt minučių, pakaitomis atlikdami krūtinės ir pilvo pratimus. Tęskite šį pratimą kiekvieną dieną, kol kruopščiai jį įvaldysite. Jūs padarytumėte daug geriau atlikdami šį pratimą bent du ar tris kartus per dieną. Tai yra pagrindinis kvėpavimo kontrolės pratimas, todėl nuo šiol svarbu tai padaryti prieš pradedant kitus veiksmus.

Pagrindinės asanos Hatha jogoje:

1. Kalnų poza / Tadasana:

2. Vaiko poza /Balasana:

3. Kobros poza / Bhujangasana:

4. Kario poza / Veerabhadrasana:

5. Medžio poza / Vrikshasana:

6. Trikampio poza / Trikonasana:

7. Lavono poza / Shavasana:

Hatha jogos pranašumai:

Hatha joga turi daug fizinės ir terapinės naudos. Pagrindinės fizinės naudos yra išvardytos žemiau:

1. Hatha joga gali padėti sustiprinti imuninę sistemą.

2. Jis gerina kraujotaką organizme.

3. Darant hatha jogą galima pagerinti kūno laikyseną.

4. Reguliariai mankštindamiesi galite pajusti, kad jų stuburas sustiprėja.

5. Tai pagerina virškinimo procesą, taip pat padeda pašalinti iš organizmo atliekas.

6. Tokias problemas kaip įtempti pečiai ir kaklas, skoliozė ir nusileidimas galima išgydyti atliekant Hatha jogą.

7. Tai padeda pagerinti kūno laikyseną.

8. Kaip ir bet kuri kita jogos forma, Hatha joga padeda žmogui tapti lankstesniam ir padeda raumenų sąnariams judėti.

9. Tai padeda sumažinti cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje organizme.

10. Tai skatina svorio metimą ir gerina ištvermę.

11. Kadangi jis pabrėžia Pranajamą, jis pagerina kvėpavimo sutrikimus ir širdies ligas.

12. Jis sužadina endokrinines liaukas, taip pat malšina nugaros skausmus.

Psichinė nauda, ​​kurią galima gauti užsiimant Hatha joga, yra išvardyta žemiau:

1. Tai leidžia žmogui labiau pažinti savo kūną.

2. Tai išlaisvina dvasią.

3. Mintys ir kūnas atsipalaiduoja darant Hatha jogą

4. Lėtiniai kūno streso modeliai pašalinami darant Hatha jogą

5. Hatha joga atpalaiduoja raumenis ir taip atgaivina kūną.

6. Tai paaštrina žmogaus susikaupimą ir priverčia žmogų sutelkti dėmesį į tai, ką jis galvoja.

Taip pat sakoma, kad Hatha joga palengvina kelių ligų, kurios gali būti mirtinos, simptomus. Kai kurie iš jų yra lėtinis nuovargis, diabetas, astma, artritas ir aterosklerozė. Taip pat manoma, kad tam tikros senatvės sąlygos taip pat gali būti kontroliuojamos atliekant Hatha jogą.

Hatha joga gali būti laikoma viena iš tobulų kūno rengybos procedūrų, tinkančių visų amžiaus grupių žmonėms. Atlikdami Hatha jogą, galite lengvai išlaikyti savo formą ir formą. Tai taip pat lavina koordinacijos pusiausvyrą ir sukuria savimonės jausmą. Įvairių raumenų tempimas ir tonizavimas, vidaus organų stimuliavimas ir jų funkcijų reguliavimas yra keletas jo privalumų. Hatha jogos stiliai gali sutelkti dėmesį į kūno suderinimą arba kūno judesių ir kvėpavimo valdymo sinchronizavimą. Kai pradedama užsiimti Hatha joga, jie artėja prie visiškos palaimos ir psichinės pusiausvyros būsenos, vadinamos Samadhi.