Janu Sirsasana kilęs iš sanskrito šaknies žodžių Janu, reiškiančio „kelias“, o sirsa – „galva“, o asana – „poza“. Kaip ir daugelis kitų posūkių į priekį, Janu Sirsasana dėl raminančio poveikio laikoma atkuriamąja poza. Taip pat sakoma, kad jis atgaivina kūną, malšina stresą ir nerimą Pabusti 6 valandą ryto ir skubėti į sporto salę yra tikrai sunkus darbas, ypač kai turite skubėti atgal į savo biurą ar mokyklą. Šiuo metu jūs tikrai norėtumėte praleisti sporto salę tik šiandien, tačiau naujoji karta daugiau dėmesio skyrė sveikai gyvensenai ir kūno formavimui – maras, nustebinęs tautą. Maždaug tuo metu treniruoklių salę pakeisti rytine joga puikiai tiktų. Tiesą sakant, joga yra lėto kvėpavimo pratimas, kuris suteikia energijos ir patenkina ne tik kūną, bet ir protą. Šiandienos straipsnyje kalbėsime apie vieną tokią jogą ir jos teikiamą naudą.

Janu Sirsasana Kaip tai padaryti ir nauda

Patarimai pradedantiesiems (lenkimas viena koja į priekį):

Janu Sirsasana (lenkimas viena koja į priekį) yra sudėtinga poza, ypač pradedantiesiems. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol klubai, apatinė nugaros dalis ir šlaunikauliai atsivers tiek, kad šiose asanose būtų galima atlikti visus judesius. Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį darant šias asanas, yra išsiugdyti tam tikrą kantrybės lygį, nes bet kokia agresija, pasireiškusi atliekant šiuos pratimus, tik atsigręš ir sukels traumų.

Janu Sirsasana („Joga iki kelio kelio“):

Janu Sirsasana

Janu Sirsasana joga taip pat žinoma kaip poza nuo galvos iki kelio, kilusi iš pačios jogos laikysenos struktūros. Dažniausiai tai yra tempimo pratimas ne tik jūsų išoriniam kūnui, bet ir jūsų kūno vidui. Viena iš pagrindinių atsakomybės atsisakymo priežasčių yra ta, kad, norėdami geriausių rezultatų, turite griežtai atlikti šią jogos tuščią skrandį.

Kaip tai padaryti?

 • Pradėkite padėdami jogos kilimėlį ir atsisėskite ant jo ištiesę kojas priešais save.
 • Įsitikinkite, kad jūsų stuburas yra tiesus, o kaklas – prie kaulų čiulpų. Sėdėdami ištiesę kojas, ištiesdami koją, pirštai turi būti nukreipti į viršų.
 • Dabar sulenkite vieną koją, pasakykite teisingą iki pat kirkšnių. Dešinysis kelias dabar turėtų išsikišti, kai traukiate kojas atgal.
 • Dabar, iškvėpdami, siekite ištiestos kojos, kad pirštai liestų vidinę kairės kojos šlaunį.
 • Dabar, sulenkdami delną ant kojos piršto, sulenkdami iki kelių, kakta galiausiai paliečia kelius.
 • Šiuo metu galima sulaikyti kvėpavimą arba toliau giliai įkvėpti.
 • Baigę atsitraukite nuo padėties ir giliai įkvėpę pradėkite nuo kitos kojos.

Janu Shirsasana jogos pranašumai:

Jei augate aukštesnis, dėl ko kovojate, tai yra puikus jūsų kūno pratimas. Šie subtilūs tempimai ir traukimai, kuriuos pajustumėte atlikdami šį pratimą, padėtų raumenims ištempti, o tai savo ruožtu pailgins jūsų struktūrą. Ši jogos padėtis nuo galvos iki kelio taip pat padeda ištempti apatinę nugaros dalį, masažuoja ir atpalaiduoja pilvo raumenis, taip pat padeda tonizuoti pečius. Šia joga galite palengvinti bet kokį virškinimo sutrikimą, dujas ir rūgštingumą. Kai lenkiatės, priversdami kitą koją, skrandis, ypač pilvas ir žarnynas, patenka į kraują, pašalindami toksinus ar nevirškinimo priežastis. Tas pats atsitinka ir skrandžiui, kai sulaikote kvėpavimą ir deguonis akimirksniu nutraukiamas, o tuštuma pakeičiama kraujotaka.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

 • Pagrindinės atsargumo priemonės, kurių reikia laikytis atliekant šią jogos pozą, yra tai, kad jūsų kryžkaulis nenuleistų atgal (užpakalinis) ir nesuapvalėtų stuburas. Jei negalite patogiai pasiekti ištiestos kojos, naudokite dirželį.
 • Apvyniokite jį aplink pėdos padą ir visiškai ištiesę rankas laikykite. Naudodamiesi dirželiu, netraukite savęs į priekį.
 • Lengvai vaikščiokite rankomis išilgai diržo, o rankos ir liemens priekis yra pailginti.
 • Tarp pagrindinių kontraindikacijų yra:
 • nėščioms moterims ir žmonėms, sergantiems astma ir viduriavimu, patariama susilaikyti nuo šių jogos pozų, nebent griežtai prižiūrimi ekspertų.
 • Žmonėms, turintiems kelio traumų ir kaulų lūžių, taip pat nerekomenduojama praktikuoti šių pozų.

Janu Sirsasana, kaip ir daugelis posūkių į priekį, dėl raminančio poveikio laikoma atkuriamąja poza. Taip pat sakoma, kad jis atgaivina kūną, mažina stresą ir nerimą. Jūsų kūno standumas yra dažna problema, su kuria visi kartais susiduriame. Mes traukiame sausgyslę čia ir nervą ten kiekvieną kartą, kai nesame atsargūs laikydamiesi savo laikysenos. Šis pratimas pasirūpins kūno sustingimu, ištempdamas raumenis, suteikdamas jiems lankstumo. Ši joga taip pat buvo susijusi su širdimi, kur atliekant šią laikyseną galima išvengti širdies problemų. Tačiau šį kartą nusilenkę turite kurį laiką sulaikyti kvėpavimą, kol širdis pradės plakti per greitai. Pilve taip pat yra kiaušidės, todėl ši joga taip pat gali padėti išspręsti menstruacijų pažeidimus ir problemas . Tai naudinga daugiausia moterims, kurios nuolat kenčia nuo šių problemų. Žinoma, kad joga amžinai dezinfekuoja jūsų protą kartu su kūnu, ir tai tik dar vienas iš daugelio šios jogos pranašumų..