Joga jau seniai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Praėjusiais laikais joga būtų negalavimų forma, gydanti daugelį žmonių savo natūralia aura ir net ir šiandien ji išlieka stipresnė nei bet kada. Laikui bėgant profesionalai suformulavo naujas pozas ir pratimus, išsiaiškinę, kaip gražiai galima išgydyti paprastą tempimo žaidimą. Tarp jų, medžio poza arba, tiksliau, Vriksasana, yra mūsų straipsnio tema.

Kaip padaryti Vrikshasana ir jos naudą kūnui

Žodis „Vriksha“ sanskrito kalboje, išvertus į anglų kalbą, reikštų medį, todėl Vrikshasana asana yra jogos rūšis, dar žinoma kaip medžio poza. Priežastis, kodėl ji įgijo savo pavadinimą tokiame kontekste, priklauso nuo to, kad visa jogos struktūra priklauso ir supa aplink asmenį, panašų į stovintį medį. Kaip tai skiriasi nuo daugumos jogos, kurių klausiate? Šioje jogoje, priešingai nei dauguma, turite atidaryti savo žvilgsnius, kad galėtumėte visiškai kontroliuoti savo kūno svorį.

„Vriksasana“ patarimai pradedantiesiems:

Pradedantiesiems gali būti šiek tiek sunku atlikti „Vriksasana“. Tačiau šie patarimai gali padėti įveikti šias kliūtis ir padaryti jus tobulus asanoje. Norėdami išbandyti medžio pozą pradedantiesiems, patikrinkite šiuos dalykus:

 • Iš pradžių sunku uždėti dešinę koją ant dešinės kojos.
 • Pabandykite laikyti sieną ar kėdę, kad galėtumėte palaikyti, kol galėsite savarankiškai išlaikyti pusiausvyrą ant vienos kojos.
 • Sutelkite dėmesį į priešais esantį objektą ir gerai susikoncentruokite, kad pasiektumėte pusiausvyrą.
 • Nedėkite kojos ant kitos kojos kelio, nes dėl didžiulio spaudimo jis sukelia kelio skausmą.

Kaip atlikti „Vrikshasana“:

Atlikite procedūrą, kad sužinotumėte, kaip padaryti medžio pozą:

 • Norėdami pradėti nuo jogos, naudokite pagrindą, kilimėlį ar drabužius ir atsistokite ant jo.
 • Pradiniame etape rankos turi būti atsipalaidavusios, laisvai krintančios į šoną, kai stovite stačiai, atkreipdami dėmesį į stuburą.
 • Pamatykite tiesiai ir suraskite sau tikslą, į kurį netrukus žiūrėsite maždaug kitą minutę.
 • Laikydami kairę koją vis dar tiesią ir įtemptą, dabar galite pakelti dešinę ir sulenkti ją nuo kelių, kad galėtumėte pastatyti kojas ant kairės vidinės šlaunies dalies aukštai. Sureguliuokite savo poziciją.
 • Pradinėje padėtyje jums gali prireikti pagalbos, todėl nedvejodami imkitės jos atviromis rankomis.
 • Kai ištobulinsite savo poziciją, nebesinaudokite išorine pagalba. Lėtai pakelkite ranką, abi, virš galvos, tiesiai ir prisijunkite prie jų.
 • Taip susidaro tempimas, kai pradedi įkvėpti ir iškvėpti orą, atpalaiduojantį kūną kiekvienu įkvėpimu.
 • Visa tai laikykite žvilgsniu į anksčiau minėtą tikslą, kad galėtumėte lengvai subalansuoti save.

Paskutiniu kvėpavimu lėtai nuleiskite rankas ir tada dešinę galūnę. Grįžkite į vaisiaus padėtį ir šį kartą pradėkite nuo kitos kojos tuo pačiu metodu.

„Vriksasana“ privalumai:

Vrishasana yra nuostabi asana kūno ir proto pusiausvyrai pasiekti. Štai keletas geriausių medžio pozų jogos privalumų:

1. Pagerina koncentraciją:

Kai vyksta kūno balansavimas ir žvilgsnis, jūs žinote, kad reikia šiek tiek daugiau nei 1% jūsų neatsargių smegenų, todėl tokiu metu reikia daug susikaupimo. Kol balansuojate, jūs įdėmiai žiūrite į taikinį, o protas valdo jūsų kūną. Štai kodėl ši joga tikrai pagerins jūsų koncentracijos įgūdžius.

2. Skausmą malšinantys vaistai:

Norite sužinoti, kodėl reikia ištiesti ir pakelti rankas. Na, dažnai kasdien patiriame įtampą savo kūne. dėl šios fizinės įtampos raumenys pradeda mazgauti, todėl susidaro kraujo krešulys ir skausmas. Štai kodėl įprastą dieną po gero tempimo jaučiamės gerai. Kai išlaikysime tempimą ir nukreipsime vidinę sistemą, pastebėsite, kad tos blogos nugaros ir klubų sąnariai veikia puikiai.

3. Neuromuskulinė koordinacija:

Mūsų kūnu bėga nervai, kurie sudaro idėjų banką, o raumenys yra tiesiog darbuotojai, kurie laikosi mūsų kūno elektrinių impulsų. Nors smegenys stengiasi išlaikyti kūno pusiausvyrą, raumenys ir nervai pradeda derintis tarpusavyje, kad išvengtumėte gravitacijos aukos.

4. Lankstumas:

Be kitų rimtų dalykų, galite pajusti, kad šis pratimas veikia lanksčiai.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

Prieš atliekant šią asaną, reikia nepamiršti šių atsargumo priemonių ir šalutinio poveikio:

 • Ši poza apima rankų pakėlimą ilgesniam laikui, o tai nepatartina tiems, kurių kraujospūdis didesnis.
 • Žmonės, kenčiantys nuo nemigos ir migrenos, turi vengti šios pozos, nes tai gali pabloginti būklę.
 • Visada atlikite šią asaną tuščiu skrandžiu.
 • Tarp valgymų ir asanos reikia išlaikyti mažiausiai 4 valandų pertrauką
 • Geriausias laikas atlikti šią asaną yra ryte

Vriskshasana yra viena iš geriausių jogos asanų, stiprinančių jūsų kulkšnis, šlaunis, blauzdas ir stuburą. Tai leidžia ištempti kirkšnį, šlaunis, krūtinę ir pečių ašmenis. Ši asana padidina jūsų stabilumą ir padeda pasiekti subalansuotą kūną, protą ir sielą. Tai taip pat padidina jūsų plaučių talpą ir padeda gerai kvėpuoti. Jei norite pasiekti tonizuotus rankų ir viršutinės nugaros dalies raumenis, šią asaną būtina išbandyti.