Joga buvo pagrindinė sveikatos priežiūros ir kūno taisymo dalis. Dažnai žmonės skundžiasi, kad anksti auštant turi bėgti į sporto salę, kad tik pasivytų treniruotes prieš įtemptą biuro darbą. Kai kuriems tai gali būti malonu, tačiau daugeliui norėjosi turėti kažką arčiau namų. Iš esmės todėl joga patariama įvairaus amžiaus ir visų gyvenimo sričių žmonėms. Jogos palaima apsiriboja ne tik riebalų išsiskyrimu, bet ir vaidina didžiulį vaidmenį kūno priežiūroje. Šiandienos straipsnis yra apie vieną tokią jogą, vadinamą Kukkutasana, kurioje kalbėsime apie pozos struktūrą, kaip tai padaryti ir jos teikiamą naudą..

Kukkutasana

Kaip tai padaryti?

Tai gana juokinga poza, kuri yra pakankamai lengva, jei ją praktikuojate kasdien. Tai taip pat žinoma kaip gaidžio poza, kilusi iš pačios laikysenos. Poza pirmiausia skatina jūsų kūno svorį į rankas, prašydama subalansuoti save per viršutines galūnes. Lėtais judesiais, kai kuriais tempimais ir posūkiais ši joga gali būti daugelio mažų kūno problemų vaisius. Visų pirma, kartu su sunkiu kvėpavimu, psichinė asmenybė taip pat didėja per jogą. Norėdami pradėti, mums reikia kilimėlio, ant kurio pastatytumėte save, sulenktus ir sukryžiuotus kelius. Tai vadinama padmasana arba lotoso poza. Jūsų stuburas turi būti tiesus ties kaklu. Žiūrėkite į priekį ir įsitikinkite, kad išlaikysite šį griežtą kaulų čiulpų standumą viso jogos proceso metu. Tai svarbu, nes šiek tiek paslydus vienoje pozoje, jei neatsargiai, gali atsirasti nemalonus traukimas ar raumenų mazgas.

Atsisėdę, perbraukite ranką per vidinę šlaunį į žemę taip, kad ranka būtų tarp šlaunų ir blauzdų. Padarykite tą patį kita ranka ir dabar, naudodami delnų spaudimą žemei, palaipsniui pakelkite save. Vis dar žvelgdami tiesiai pakilkite virš žemės, kol rankos bus tiesios, ir subalansuos visą kūną, kol pakelsite save. Keldami kvėpuokite, kurį iškvėpsite dabar.

Visoje jogos pozoje patariama žiūrėti tiesiai į viršų. Pirmosios dienos sukels rankų įtampą, todėl niekada nesilaikykite šios padėties, jei jaučiatės nepatogiai.

Kaip tai padaryti?

♦ Pirmoji ir svarbiausia šios jogos nauda yra viršutinės kūno dalies, ypač rankų, stiprinimas. Tai iš esmės skirta berniukams, norintiems parodyti savo bicepsus. Tai tik žingsnis į tą kelią, kuriame dirbate kurdami rankos jėgą prieš pereidami prie pločio. Net moterims tai yra geras būdas sustiprinti viršutinę ranką, iš esmės ją sutvirtinti, kad nereikėtų jaudintis dėl suglebusių rankų.

♦ Nors pakeliate save ant nematomo pjedestalo ir laikote jį rankomis, jūs spaudžiate pilvą, kuris dabar susitraukia, kad laikytųsi vertikaliai. Štai kodėl jis buvo susijęs su pilvo stiprinimu, kuris taip pat yra geras būdas pasirūpinti virškinimo sutrikimais ir susijusiomis problemomis.

♦ Dažnai žmogaus nervų sistema gali būti nesuderinta su kūnu, kaip tikėtasi. Štai kodėl atlikdami šį pratimą mes dirbame savo kūno pusiausvyrai ir proto akių koordinacijai. Atliekant šią jogą, mums griežtai patariama žiūrėti tiesiai į kryptį, perkeliančią dėmesį ten, kad galėtumėte suderinti savo kūno pusiausvyrą su regėjimu.