Joga turi savo specialius būdus, kaip maksimaliai išnaudoti jūsų naudą. Nors vienas gali dirbti su vidinėmis dalimis, kad pašalintų nedidelius pažeidimus, kita joga gali sutelkti dėmesį į proto buvimą ir ramybę, kurią ji siekia įgyti. Joga yra plati sąvoka, įtraukta į kai kuriuos svarbiausius laisvų rankų pratimus, kuriuos galima atlikti savo kambario ribose.

Lėta eiga ir ritmiškai padėta ant gilaus kvėpavimo, joga turi savo būdą tobulinti kūną ir klestėti, kad suteiktų jums sveikesnį kūną. Tarp daugybės įvairių pozų ir laikysenos Mahamudros jogos asana yra tik dar viena jogos procedūra, apie kurią kalbėsime šiandienos straipsnyje. Be šios jogos atlikimo žingsnių, mes taip pat aptarsime maha mudros naudą, kurią galima pasiekti atliekant šią jogą.

mahamudra

Kaip tai padaryti?

 • Norėdami pradėti, paruoškite jogos kilimėlį. Dabar sėdėdami nugara ant kilimėlio įsitikinkite, kad kojos prieš jus ištiestos, kai esate atsipalaidavę.
 • Dabar sulenkite vieną iš galūnių, pasakykite kairę iki kirkšnies, kad piršto galas dabar liestų vidinę šlaunies dalį.
 • Dešinė koja vis tiek turi būti ištempta ir tiesi, kai lenkiatės į priekį, leisdami sau leisti pirštais paliesti kojų pirštų galiukus.
 • Dabar iškvėpkite, kai pasilenkiate į priekį ir užfiksuojate kvėpavimą. Kai pasieksite padėtį, turėtumėte šiek tiek pasukti galvą atgal ir tai darydami įkvėpti oro.
 • Dabar nukreipkite savo žvilgsnį tiesiai ir pradėkite atlikti „Moola Bandha“ – pozą, kurioje turėtumėte įkvėpti kvėpavimo, kad skrandis įsiurbtų ir savo ruožtu aiškiai atskleistų šonkaulius.
 • Dabar pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra kuo ilgiau sulaikyti kvėpavimą, nepakenkiant sau.
 • Šiuo metu galbūt norėsite susitraukti gerklės raumenis, kad oras nepatektų į plaučius ar iš jų neišeitų.
 • Baigę laikysimės, atleisdami laikyseną, lėtai pakreipdami galvą žemyn, ištiesdami kojas ir iškvėpdami, po to giliai įkvėpdami.
 • Grįžę į pradinę padėtį, pradėkite nuo kitos kojos ir pakartokite procedūrą bent keturis kartus.

„Maha Mudra“ privalumai:

 • Šioje jogoje išbandomas kūno pusiausvyra ir akių ir proto koordinacija. Kai tik nutraukiate kvėpavimą, jūsų svetainė gali šiek tiek sudrėkti ir taip pat galite prarasti pusiausvyrą. Dabar, jei būsite pasiryžę laikytis laikysenos ir pradėsite treniruotis, padėsite sustiprinti savo mintis, kad galėtumėte bendradarbiauti regėjimu, taigi ir kūno pusiausvyra.
 • Tai puikus kvėpavimo pratimas, užtikrinantis, kad jūsų širdis ir plaučiai dirba tinkamoje vietoje. Kai deguonies suvartojimas nutraukiamas sulaikant kvėpavimą, plaučiai gali patirti didelį spaudimą, kad galėtų dirbti su labai mažu deguonies kiekiu. Širdis taip pat patiria kraują ir įsitikina, kad visos užsikimšusios arterijos yra priverstos atidaryti.
 • Geriausia Mahamudros nauda yra ne tik fizinis pasitenkinimas, bet ir nemaža suma buvo skirta proto ramybei ir ramybei.

Sanskrito kalboje žodis „mudra“ reiškia tam tikrus rankų gestus, o žodis „maha“ reiškia „daug“ arba „puikus“. Pastarojo reikšmė reiškia daugybę šios jogos privalumų. Bet kokiu atveju, Mahamudra buvo viena iš primityviausių jogos formų, daugiausia dėmesio skirianti meditacijai kontroliuojamu kvėpavimu. Maha Mudra geriausia daryti ryte, kai skrandis tuščias. Tai sukuria malonią meditacijos praktikos atmosferą, todėl tai turėtų būti padaryta prieš pradedant meditaciją. Jogos raštuose ji laikoma viena didžiausių pozų, nes apima visus tris Bandhas. Nuolatinė šios jogos praktika leidžia kontroliuoti ir valdyti jūsų psichinę ir fizinę būklę. Jis turi visus trijų skirtingų spynų, sujungtų šioje pozoje, privalumus. Maha Mudra jogos asanos privalumai neapsiriboja vien fiziniu kūnu, nes padeda stiprinti koncentraciją ir didina pasitikėjimą savimi. Šios jogos pozos praktika su atkaklumu duos absoliučiai fantastiškų rezultatų.