Pasaulis sparčiai juda į priekį, ir akimirksniu įvyksta tiek daug pokyčių. Norėdami neatsilikti nuo tempo, mes linkę ignoruoti savo kūno sveikatos sąlygas. Daugelis iš mūsų dabar yra sofos bulvės, ironiškai. Tai veda prie daugybės negalavimų ir negalavimų; kai kurie iš jų ignoruojami gali paralyžiuoti kūną ir protą arba gali būti mirtini. Jogos meno ir mokslo dėka dabar galima išmokti daugybę asanų, kurios ilgainiui padės kūnui išlikti tinkamam ir gerai. Šiandien mes čia norime paaiškinti vieną geriausių jogos asanų, tai yra Matsyasana joga (žuvies poza), kuri turi daug naudos sveikatai.

Matsyasana (žuvies poza) joga, kaip tai padaryti ir jos nauda

Sužinokite apie Matsyasana jogą (žuvies pozą):

Sužinokite apie Matsyasana jogą (žuvies pozą)

Terminas „matsya“ sanskrito kalboje reiškia žuvį. Todėl, kaip ir pavadinimas, asaną atliekantis asmuo atrodo kaip žuvis. Paprasčiausios formos poza tikisi, kad gulėsite ant nugaros su išlenkta krūtine. Žinoma, kad asana turi daug naudos įvairioms kūno dalims. Asana dažniausiai daroma Padmasanoje, tačiau vis tiek atliekama paprastai, ištiesus kojas.

Matsyasana (žuvies pozos) joga, žingsniai, nauda, ​​pakeitimai ir atsargumo priemonės:

Šiame straipsnyje paaiškinta, kokios yra žingsnis po žingsnio matsyasana jogos instrukcijos, nauda, ​​pakeitimai ir atsargumo priemonės, taip pat įvairūs vaizdai ir kokie patarimai pradedantiesiems, kaip lengvai ir paprastai atlikti.

Matsyasana (žuvies pozos) joga, žingsniai, nauda, ​​pakeitimai ir atsargumo priemonės

Matsyasana jogos žingsniai:

Matsyasana tradiciškai atliekama padmasanoje su kojomis. Atlikti šią asaną iš padmasanos yra šiek tiek sunku, todėl geriau atlikti paprastesnę.

 • Pradėkite gulėdami ant nugaros, ant grindų, sulenkdami kelius, o kojas paliesdami grindis.
 • Dabar įkvėpdami švelniai pakelkite dubenį nuo grindų, rankas pastumkite žemiau sėdmenų, delnais nukreipdami žemyn.
 • Sėdmenis padėkite ant pakaušio. Nekelkite sėdmenų nuo rankų, kol neužbaigsite šios pozos.
 • Šioje padėtyje įsitikinkite, kad dilbiai ir alkūnės yra arti jūsų liemens šonų.
 • Tvirtai prispauskite alkūnes ir dilbius prie grindų. Tai darydami įkvėpkite.
 • Tada dabar taip pat prispauskite pečių ašmenis į nugarą.
 • Įkvėpus dar kartą, pakelkite galvą ir viršutinę liemens dalį nuo žemės. Dabar nuleiskite galvą ant grindų. Priklausomai nuo jūsų nugaros arkos, jūsų pakaušis ar karūna būtų tik ant grindų. Tai darydami venkite per didelio svorio ant galvos, nes tai gali sutraiškyti kaklą.
 • Galite pasirinkti ištiesinti kojas ant grindų arba sulenkti kelius. Jei atliksite pirmąjį, įsitikinkite, kad jūsų šlaunys yra aktyvios, o kojos – iki kulnų.
 • Šioje pozicijoje likite mažiausiai 15-30 sekundžių. Tada švelniai nuleiskite krūtinę ir galvą, sulenkite šlaunis į pilvą ir suspauskite.

Fizinė Matsyasana jogos (žuvies poza) nauda:

1. Asana padeda atverti pilvo ir kaklo raumenis.

2. Žuvies poza atpalaiduoja kūno krūtinės ir nugaros vidurio stuburo įtampą.

3. Nugaros raumenys ir kaklo raumenys ir sustiprinti.

4. Taip pat stimuliuoja pilvo ir gerklės organus.

5. Matsyasana joga padeda ištempti tarpšonkaulinius raumenis tarp šonkaulių, viršutinę psoas raumenų dalį klubuose ir tarpšonkaulinius raumenis tarp šonkaulių.

6. Tai padeda ištempti ir stimuliuoti pilvo ir gerklės organus bei raumenis.

7. Reguliariai praktikuojant asana taip pat padeda pagerinti laikyseną.

Fizinė Matsyasana jogos (žuvies poza) nauda

Terapinė žuvies pozos nauda:

Žinoma, kad Matsyasana yra „visų ligų naikintojas“. Yra žinoma, kad žmonės, kenčiantys nuo šių ligų, naudojasi šia asana:

 • Nugaros skausmai
 • Nuovargis, nerimas ir stresas
 • Menstruacijų diskomfortas
 • Kvėpavimo problemos
 • Vidurių užkietėjimas

Terapinė žuvies pozos nauda

Matsyasana jogos modifikacijos:

1. Jei norite sumažinti stuburo raumenų apkrovą, statmenai stuburui galite uždėti atramą arba susuktą antklodę. Padėkite atramą žemiau menčių ir švelniai atsigulkite ant jos. Tai leistų galvai švelniai prisiliesti prie grindų.

2. Darant šią asaną kartais gali atsirasti kaklo įtempimas. Tokiu atveju geriau perkelti savo svorį į klubus ir dilbius. Padidinkite stuburo ilgį, suformuodami didesnį nugaros lenkimą.

3. Jei norite patirti geresnį nugaros lenkimo stiprumą, neapsunkindami kaklo, po galva galite pastatyti atramą ar antklodę, beveik arčiau kaukolės pagrindo. Padarykite tai prieš atlikdami pozą ir leiskite galvai remtis į atramą, o ne ant žemės.

4. Ilgesnį laiką nesinaudokite atramos pagalba, nes ji turi būti naudojama tik tam, kad įsigilintumėte į šią asaną.

5. Taip pat manoma, kad asana duoda geresnės naudos, jei padaryta padmasanoje. Beveik artimesnis variantas yra pakelti kojas nuo grindų iki beveik 45 laipsnių grindų atžvilgiu.

Matsyasana jogos modifikacijos

Atsargumo priemonės Matsyasana joga:

Asana tinka žmonėms, turintiems tam tikrų sąlygų, tokių kaip:

 1. Aukštas kraujospūdis, kuris yra nekontroliuojamas
 2. Glaukoma
 3. Migrena
 4. Nemiga
 5. Apatinės nugaros dalies problemos (tačiau žmonės, turintys šią būklę, gali atlikti šią asaną, naudodami atramas ir laikydami sulenktus kelius.)
 6. Kaklo problemos (net ir šiuo atveju tai vis tiek gali būti padaryta padedant. Tačiau prieš tai patartina pasikonsultuoti su ekspertais)
 7. Žemas kraujospūdis – nes jis gali sukelti galvos svaigimą

Atsargumo priemonės Matsyasana joga

Patarimai pradedantiesiems:

Pradedantieji kartais gali įtempti kaklą atlikdami šią pozą. Jei atlikdami šią pozą patiriate įtampą, šiek tiek nuleiskite krūtinę prie žemės arba, kaip minėta anksčiau, naudokite atramą, pvz., Atramą ar suvyniotą antklodę.

Parengiamosios ir tolesnės pozos:

Parengiamosios pozos, padedančios atlikti matsyasaną, būtų Baddha Konasana, virasana, Bhujangasana, sputa virasana, dhanurasana Tolesnės pozos būtų sputa virasana, setu bandha sarvangasana, gomukhasana.

Kai kurie bendri Matsyasana ar žuvies pozos privalumai:

Tarp geriausių matsyasana jogos ar žuvies pozų yra tai, kad ji nuolat sutelkia dėmesį į skydliaukę ir prieskydines liaukas, o tai savo ruožtu taip pat padeda kraujotakai. Yra žinoma, kad reguliariai praktikuojant šią asaną kūnas neleidžia kraujui pasiekti kojų ir taip padidina srautą link reprodukcinių ir dubens organų, kur to reikia labiau. Taip pat tobulai praktikuojant šią jogos pozą išgydomos sustingusio kraujo ir mažesnio jo judėjimo problemos. „Jalandhara Bandha“ yra dar viena jogos poza, kurią galima praktikuoti norint subalansuoti pagrindinę laikyseną. Matsyasana jogos praktika taip pat pagerina smegenų ir veido kraujotaką, todėl jūsų oda spindi ir jūsų smegenys veikia geriau.

Matsyasana žingsnių praktika yra labai naudinga ir reprodukcinei sistemai. Štai kodėl moterys turėtų praktikuoti šią pozą, nors iš pradžių joms gali būti gana sunku. Proto stiprybė ir daug susikaupimo gali būti raktas į tokias naudingas jogos pozas. Ši laikysena taip pat padeda tonizuoti šlaunis, tarpšonkaulinius raumenis ir pilvo dalį. Tarpšonkauliniams raumenims reikia daug tonizavimo ir tobulumo, nes tai padeda tinkamai kvėpuoti, o tai savo ruožtu yra labai naudinga sergant astma ir bronchitu. Tai atveria visus plaučių ir krūtinės užsikimšimus.

Kai kurie bendri „Matsyasana“ ar „Žuvies pozos“ privalumai

Hemorojus padidina kraujo tekėjimą į nugarą ir tai padeda nuo nugaros skausmų ir visų rūšių gimdos kaklelio spondilito bei kitų tokių stuburo negalavimų. Ta pati matsyasana ar žuvies poza turi daug gero poveikio užkrūčio liaukos dalims ir taip labai padeda pagerinti bendrą žmogaus imuninę sistemą. Tai taip pat padeda atpalaiduoti stuburą ir taip apsaugo nuo apvalių pečių. Šią asaną galite atlikti prieš medituodami, nes tai taip pat atpalaiduoja jūsų kojų raumenis, o tai dar labiau padeda medituoti.

Privalumai apibendrintoje versijoje:

Matsyasana jogos ar žuvies pozos praktikavimas ypač naudingas moterims, nes, kaip minėta anksčiau, kraujotaka yra subalansuota ir daugiau kraujo yra reguliuojamas dubens ir reprodukcinių organų, kurie yra esminės moters dalys ne tik gimdant, bet ir jų kūnui. . Be šios pozos praktikavimo, taip pat padeda atsigauti nuo kitų negalavimų ir problemų, tokių kaip astma, bronchitas, gimdos kaklelio spondilitas, hemorojus ir nugaros skausmai..

Pozicijos atleidimas:

Lygiai taip pat, kaip svarbu žinoti, kaip išlaikyti pozą ir kaip pasiekti tobulą laikyseną, taip pat svarbu žinoti, kaip atleisti laikyseną ir kvėpuoti per tą laiką. Pirmoji dalis jau buvo aptarta aukščiau. Šiame skyriuje mes kalbame apie atleidimo padėtį. Taip yra todėl, kad skubus išleidimas gali sukelti pavojingų nervų problemų, taip pat skausmą ir įtampą. Norėdami išlaisvinti šią pozą, geriausia pirmiausia atleisti kojų pirštus alkūnių pagalba. Po to galite atleisti kaklą ir tada grąžinti galvą į pradinę padėtį, nuo kurios pradėjote. Skirkite šiek tiek laiko ir vėl grįžkite į gulimą padėtį. Sekite matsyasana žingsnių praktiką su savasana ir čakrasana.

Tai yra viena iš pažangiausių jogos pozų ir ji turėjo daug variantų iš senųjų laikotarpių. Dabar žinome matsyasana naudą, todėl kiekvienas iš mūsų dabar turėtų tai reguliariai praktikuoti.