Joga yra senovės kūno rengybos ekspertas, atsiradęs dar prieš pirmam žmogui sumanius sukurti rankines džiungles, kad kūno mėgėjai galėtų pasikliauti. Nors sporto salėje daugiausia dėmesio buvo skiriama plokščiam pilvui, joga norėjo ne tik išorinio fizinio grožio. Joga norėjo palepinti savo pasekėjus gera sveikata ir taikiu protu. Galbūt todėl joga yra toks mėgstamiausias žanras nei kūno rengyba.

Suptabaddhakonasana Kaip tai padaryti ir nauda

Kažkada buvo laikas, kai išminčiai atsilygindavo savo pozityvumu ir tinkamumu naudodamiesi vien jogos priemonėmis, ir tai yra staigi banga, užvaldžiusi šiuolaikinę tautą. Staigus jogos pamišimas privertė mus vis labiau klysti į jogos pasaulį ir ateiti tiesiai iš ten, yra viena tokia joga, apie kurią šiandien aptarsime savo straipsnyje. Ši joga vadinama Suptabaddhakosana.

Kaip tai padaryti?

Neleiskite didžiojo vardo jūsų išgąsdinti, nes tai yra viena iš lengviausių jogos pozų, reikalaujančių šiek tiek ištempti čia ir ten ir kartu su juo švelniai valdyti kvėpavimą. Anglų kalbos žodis yra atsilošiančio riboto kampo poza. Daugiausia prašoma atsigulti ant nugaros, sulenkiant galūnes, kaip tai darote.

Pagrindinis dėmesys skiriamas tempimui natūraliu kvėpavimu ir dažnai buvo nustatyta, kad tai yra gera atgaiva po varginančios dienos su viršininku. Norėdami pradėti, paskleiskite jogos kilimėlį ir atsisėskite ant jo. Jūsų kojos gali būti sukryžiuotos viena ant kitos arba sulenktos nuo kelių, kai jas ištempiate, o kulnai susitinka pabaigoje.

Pagrindinė poza yra Padmasana arba lotoso poza, kurioje sėdite ištiesę stuburą ir sukryžiavę kojas. Prieš laikydamiesi šios pozicijos, galbūt norėsite pasirinkti atramą nugarai, krūvą pagalvių ar antklodžių – viską, kas minkšta ir patogu. Projogui nugaros atrama nėra būtinybė.

Dabar atsilenkite iki pusės nugaros atramos, kai ištiesiate kojas, sulenkite jas per kelius ir padėkite jas prie padų. Išlaikydami tą pačią apatinę kūno padėtį, dabar atsigulkite į savo antklodę taip, kad antklodė prisitaikytų prie jūsų stuburo lenkimo. Nugaros atrama, tarkim, jūsų antklodė, baigsis tiesiai po petimi.

Tačiau eikite iki galo, kol galva atsiremia į atramą, o dabar pakelkite rankas iki galo ir suspauskite. Tačiau tai nėra būtinas žingsnis ir jį galima praleisti padėjus rankas ant šono, pailsėjus ir laisvai. Kai atsiguliate tokioje pozoje, įsisąmoninkite savo natūralų kvėpavimą ir tada pereikite prie gilių įkvėpimų.

Kaip tai mums padeda?

Tai veiksminga joga visoms neturtingoms sieloms, kurios kiekvieną rytą kenčia nuo blogo nugaros skausmo. Kai sulenkiate savo čiulpus iki galo, stuburo sąnarių įtempimo mazgai išsiskleidžia ir taip sukuria malonų malonumo atspalvį, visą skausmą nugaroje.

Tai taip pat yra geras būdas padidinti jūsų kūno lankstumą. Kai sulenkiate kojas ir sukate stuburą, kad pasiektumėte šią padėtį, raumenų standumas lėtai atsiveria ir per kelias dienas pajusite nedidelį tempimą.

Geras virškinimas yra dar vienas šios jogos privalumas, daugiausia dėl tempimo, apimančio jūsų pilvo ir skrandžio raumenis, kurie palengvina virškinimo procesą ir išgydo galimą rūgštingumą ar dujas.