Labiausiai pasaulyje praktikuojama mankštos forma yra joga. Viskas prasidėjo priešvediškais laikais Indijoje ir nuo to laiko taip toli. Šiais laikais žmonės renkasi jogą, o ne sunkią treniruotę, nes joga ne tik sprendžia daugybę problemų, susijusių su mūsų kūnu, bet ir daro stebuklus protui ir dvasiai. Joga turi daug skirtingų pozų, o sunkumų lygis skiriasi. Kiekvienas pradedantysis turėtų pradėti nuo pačių pagrindinių pozų, tačiau tiems, kuriems pavyko pagrindai ir išbandyti kai kuriuos sudėtingus, reikėtų išbandyti „Tittibhasana“.

Tittibhasana

Tittibhasana yra sanskrito kalbos terminas, reiškiantis „Firefly“ laikyseną. Tai gana sunki padėtis, reikalaujanti didžiausios kantrybės ir priežiūros. Patartina neskubėti to padaryti puikiai iš pirmo karto. Mes kalbėsime apie tai, kaip Tittibhasana mums padeda, bet prieš tai žingsnis po žingsnio išmokime tai padaryti.

Kaip tai padaryti:

Praktikuojant „Tittibhasana“ reikia būti nuosekliam, nes tam reikia laiko. Kadangi tai yra pažangi jogos padėtis, tik turintys patirties turėtų stengtis tai padaryti. Dabar eikite į pritūpusią padėtį, kojos turi būti mažesniu atstumu nei pečiai. Jūsų dubuo turi pakrypti į priekį, o jūsų liemuo turi būti tarp jūsų kojų. Laikydami žemą bagažinę, ištiesinkite kojas, kad dubuo būtų lygus kelių aukščiui.

Tada tiesiai virš kelio ir po kairiąja šlaunimi pabandykite atnešti petį ir kairę ranką. Pirštais nukreipdami į priekį, padėkite rankas ant žemės. Dabar lėtai pakelkite kūną nuo grindų. Lėtai neškite svorį ant rankų ir nuo kojų. Padėkite savo vidines šlaunis kuo aukščiau šalia rankų. Giliai įkvėpkite ir ištieskite kojas į šonus. Pabandykite laikyti tiesiai. Kad jūsų kojos būtų lygiagrečios žemei, jūsų dubens turi būti aukštai.

Jūsų didieji pirštai turi būti atitraukti prie liemens. Ištieskite rankas ir išplėskite pečių ašmenis. Dabar pakelkite galvą į priekį, neįtempdami kaklo. Įkvėpus laikykite pozą 15 sekundžių. Iškvėpdami atleiskite kojas prie grindų.

„Tittibhasana“ privalumai

„Tittibhasana“ ar „Firefly“ pozos pranašumai yra šie.

1. Ištempia šlaunikaulius, nugaros liemenį ir vidines kirkšnis:

Praktikuokite „Tittibhasana“ ir ji išties ir sustiprins jūsų blauzdikaulius, nugaros liemenį ir vidinius kirkšnius.

2. Suteikia pagrindinį pusiausvyros jausmą:

„Tittibhasana“ padeda įnešti į jūsų kūną pagrindinį pusiausvyros jausmą. Kadangi tai sudėtinga laikysena, pusiausvyra yra labai neatsiejama. Tai taip pat pagerina pagrindinį stiprumą.

3. Raminantis protą:

Ugniagesio laikysena daro labiausiai reikalingą poveikį protui. Tai ramina ir kontroliuoja. Kartu su juo jis padeda atsikratyti nerimo, streso ir įtampos.

4. Stiprina riešus, rankas ir vidines šlaunis

Kadangi spaudimas patenka į riešus, „Firefly“ laikysena padeda juos sustiprinti. Kartu su juo susidaręs spaudimas padeda sustiprinti rankų ir šlaunų vidinius raumenis.

5. Tonizuoja pilvą ir pilvą:

Nebijokite, jei turite išsikišusį pilvą arba tiesiog norite, kad jūsų pilvas ir pilvas būtų geros formos. Tie, kurie nori tonizuoti pilvo sritį, turėtų praktikuoti „Firefly“ laikyseną, nes ji sustiprina ir sugriežtina sritį aplink pilvą. Be to, jis tonizuoja ir pilvo raumenis.