Trikonasana yra populiari asana arba jogos poza, kuri veiksmingai sumažina daugelį vidinių kūno ir raumenų skausmų. Ši garsioji asana praktikuojama nuo senų laikų ir iš tikrųjų yra viena iš efektyviausių pozų, padedančių pagerinti kvėpavimo procedūrą viduje. Pavadinimas kilęs iš dviejų sanskrito žodžių, kur „Trikona“ reiškia „trikampis“, o „asana“ reiškia „laikysena“ arba „sėdynė“.

Ši asana gali būti atliekama įvairiose padėtyse, nukreiptose į kairę arba į dešinę ir tt Norėdami tinkamai atlikti šią asaną, turėsite apsvarstyti šiuos veiksmus.

Kaip padaryti trikampio pozą:

Norėdami atlikti trikampio jogos pozą, pirmiausia atsistokite tiesiai ir plačiai ištieskite kojas, kol pasijusite nepatogiai. Balansas yra vienas iš svarbiausių dalykų šioje asanoje. Taigi nepamirškite vienodai spausti abiejų kojų. Dabar pasukite dešinę koją taip, kad ji sukurtų 90 laipsnių kampą, o kairę-taip pat, kad susidarytų tinkamas 15 laipsnių kampas. Norint, kad ši laikysena būtų sėkminga, reikės tinkamai įkvėpti ir iškvėpti. Dabar padėkite dešinių kojų centrą tinkamai į savo arkos centrą. Turėsite įsitikinti, kad abi jūsų kojos vienodai spaudžia žemę ir kad jūsų kūnas yra subalansuotas.

Dabar giliai įkvėpkite ir sulenkite kūną į dešinę, laikydami juosmenį tiesiai, leisdami kairei rankai pakilti taip, kad ranka nusileistų į grindis. Atlikdami šią asaną, nepamirškite laikyti rankų tiesiai. Rankos turi remtis į kulkšnį, grindis arba blauzdos, o juosmuo neturi pažeisti laikysenos. Neužrakinkite galvos. Laikykite jį neutralioje padėtyje, kad prireikus galėtumėte jį pasukti. Laikykite akis atviras ir toliau žiūrėkite į delną, kad išlaikytumėte reikiamą kūno padėtį.

Taip pat turėsite užtikrinti, kad jūsų kūnas būtų sulenktas į šoną, o ne į priekį ar atgal. Taip pat įsitikinkite, kad jūsų dubuo ir juosmuo yra plačiai atverti. Ištempkite kiek įmanoma, bet tuo pačiu metu laikykitės tolygiai ir toliau energingai įkvėpkite ir iškvėpkite. Dabar įkvėpdami pakelkite rankas į šonus ir ištiesinkite kojas.

Patarimai – būkite su kūnu. Pajuskite judesį. Neapkenkite, mėgaukitės tempimu. Šios mintys leis tiksliai atlikti šią asaną.

„Trikonasana“ privalumai:

Trikampio poza ištiesins kojas, rankas, klubus, krūtinę, kulkšnis ir kt. Dėl to blauzdos, blauzdikaulis, krūtinė ir stuburas taps lankstūs. Padidės jūsų psichinė ir fizinė pusiausvyra bei kūno kontrolė. Jei norite pašalinti virškinimo sutrikimus ir skrandžio sutrikimus, atlikite šią asaną kiekvieną rytą. Ši jogos poza taip pat gali veiksmingai sumažinti nerimą ir taip pat padeda nuo nugaros skausmo išialgijos.

Daugelis kunigų ir senovės guru teigė, kad ši trikampio jogos poza gali stimuliuoti nervų sistemą ir pašalinti nervinę depresiją. Jis sustiprins dubens sritį ir padarys ją lanksčią. Be to, ši laikysena tonizuos reprodukcinius organus. Šios jogos užsiėmimas taip pat gali išgelbėti jus nuo daugelio pagrindinių ligų.