İnce ve ince bir bel elde etmek için kendinizi aç mı bırakıyorsunuz? Hiçbir işe yaramayan bu zorlu diyetlere bir son vermenin zamanı geldi. İhtiyacınız olan şey, güvenli ve doğal yöntemlerle bir ay içinde göbek yağını azaltmanıza yardımcı olan bütünsel bir kilo verme programıdır. Bu, iyi yemek yiyebilir, tüm normal işlerinizi yapabilir ve yine de birkaç kilo verebilirsiniz! İlginç?

Karın yağı hem yetişkinlerde hem de çocuklarda giderek artan bir problemdir. Suçu yemeğimize veya yaşam tarzımıza atın, ancak bu basit görünen sorun gelecekte geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına yol açabilir. Neden bu tuzağa düşüyorsun? Bunun yerine, sadece 30 günde düz bir karın elde etmenize yardımcı olacak kesin bir rutinde size rehberlik eden bu makaleyi okuyun..

Bir Ayda Karın Yağını Azaltın

1 Ayda Karın Yağını Nasıl Kaybedersiniz??

Aşağıda, evde karın yağından 30 günden daha kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olması garanti edilen bazı ipuçları listelenmiştir. Program, egzersizler, diyet ve yaşam tarzı değişikliklerinin bir kombinasyonudur:

Bir Ayda Göbek Yağını Azaltmak İçin En İyi Egzersizler:

Egzersiz yapmak, bir ay içinde istenmeyen karın yağlarını kesmenin en iyi yoludur. Her gün 500 egzersizin mide yağını eriteceği bir efsanedir. Tek başına egzersize bağlı kalmak karın kaslarınızı güçlendirebilir, ancak onları tonlamaz. Bu nedenle, daha hızlı sonuçlar için etkili kalori yakmaya yardımcı olabilecek bir egzersiz kombinasyonunu deneyin..

1. Aerobik Egzersizler:

Aerobik egzersizler yağ ve kalori yakmanın mükemmel bir yoludur. Haftada en az beş gün 40-50 dakika aerobik yapın. Aerobik aktiviteler, visseral yağları yakmanıza ve ayrıca kardiyovasküler kondisyonunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır. Jogging, dans, tempolu yürüyüş, bisiklete binme veya su aerobiği gibi hoşunuza giden her şeyi yapabilirsiniz..

Önlemler: Aerobik yapmaya başladığınızda, yavaş bir tempoda tutun ve tehlikeli olabileceğinden asla kalp atışlarınızı hızlandırmayın..

2. Karın Egzersizleri:

Karın egzersizleri, belinizi eşitlemek için üst göbeğinizi ve alt karın yağınızı hedefleyebilir. Yan egzersizi, V-up’ları, top egzersizi veya Rus bükümleri gibi basit egzersizlerle başlayın. Karın egzersizleri, her iki tarafta 25 tekrar ile 4 set halinde yapılmalıdır..

3. Sprintler:

Sprintler, ne zaman tonda bir karın elde edileceğine gerçekten yardımcı olur. Sprint, 15-20 dakika boyunca gerçekleştirdiğiniz kısa ama hızlı bir koşudur. Bunu haftada üç kez yapmak, size gözle görülür sonuçlar vereceğinden ve pot göbeğinizi düzleştirmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz..

4. Çapraz Uyum Egzersizleri:

Uygun bir diyet ve takviye ile gerçekleştirildiğinde, çapraz uyum egzersiz rutinleri, bir ay içinde ab yağınızı azaltmanıza yardımcı olabilir. Bunlar, antrenman standartlarınızı gerçekten yüksek tutabilen ve ayrıca size gözle görülür sonuçlar veren kutu atlamaları, ip atlama, bisiklete binme, koşma, Yoga vb. Bir araya getiren yüksek yoğunluklu programlardır..

5. Tüm Vücut Antrenman Antrenmanları:

Bunlara ek olarak haftada üç gün tüm vücut antrenmanları yapılmalıdır. Bu, verimli yağ yakma ile birlikte yağsız kaslar oluşturmaya yardımcı olur. Her biri en az 15 tekrarlı 4 set halinde göğüs presleri, ağız kavgası, akciğerler, Tricep dips ve şınav yapın. Tam vücut egzersizleri ve devre rutinleri, bir ay içinde göbek yağını azaltmak için her zaman iyidir.

Uzman tavsiyesi: 15 saniyelik bir mola ile 4 saniyelik bir antrenman yapmayı içeren bir Yüksek Yoğun Seviye Eğitimine (HIIT) bile kaydolabilirsiniz. Örneğin, 45 saniye aralıksız koşu yapabilir ve 15 saniye ara verebilirsiniz. Bunu başlangıç ​​seviyesinde 10 dakika ve ileri bir aşamada 45 dakikaya kadar yapın. Bu program, kalp atış hızınızı artırmak için tasarlanmıştır, bu da yağların hızlı bir şekilde yakılmasına neden olabilir..

1 Ayda Göbek Yağını Kaybetmek İçin Diyet Değişiklikleri:

Egzersiz yapmanın yanı sıra, iyi beslenme alışkanlıkları da sadece 30 gün içinde kilo vermenize ve midenizi düzleştirmenize yardımcı olacaktır. Yağ kaybı yolculuğunuzu doğal bir şekilde başlatmak için bu sağlıklı beslenme alışkanlıklarını uygulayın:

ayda karın yağ azaltmak

6. Orta Protein, Düşük Karbonhidrat:

Protein alımınızı artırın ve günlük karbonhidrat sayısını azaltın. Çok fazla karbonhidrat yağ birikintisi olarak belinize yerleşebilir. Bunun yerine, enerji kaynaklarını vücutta kas oluşumuna katkıda bulunabilecek proteinlerle değiştirin. Bu, yalnızca proteinlere tamamen güvendiğiniz anlamına gelmez. Bu, böbrekleriniz ve genel sağlığınız için çok tehlikeli olabilir..

7. Limon Suyu & Ilık su:

Araştırmalar, sabahları ilk iş olarak limonlu su içmenin sindirim sisteminizi uyarabileceğini ve metabolizmanızı iyileştirebileceğini gösteriyor. Bağırsak hareketlerinizi aktive etmenin yanı sıra duyularınızı canlandırmak için biraz sıcak tutun..

8. Yüksek Lifli Gıdalar:

Yulaf ezmesi, kepekli tahıllar, keten tohumu, kahverengi pirinç, darı vb. gibi lif açısından zengin besinlerin dahil edilmesi sisteminizi temiz tutabilir. Bu gıdalar, daha iyi sindirim için ve ayrıca gıdalardan yağları parçalamak için gerekli olan hem çözünür hem de çözünmeyen liflere sahiptir..

9. Kalorilerinizi Hesaplayın:

Sonraki 30 gün, tam meyve, sebze salatası, çorba, yeşil çay, yağsız süt gibi sağlıklı gıdaları içeren düşük kalorili bir diyete kaydolun, Yüksek şeker ve yapay içerik içeren ürünlerden uzak durun. Dondurma, peynir, yoğurt, unlu mamüller, krema ve işlenmiş gıdalar, karnınızda yalnızca daha fazla iç organ yağı toplayacaktır. Bunun yerine, badem, somon, avokado gibi diyetinize daha fazla “iyi” omega-3 yağları eklemeye çalışın.,

10. Tuz Alımını Azaltın:

Bağırsak yağını azaltmanın bir başka yolu da tuz alımını azaltmaktır. Yiyeceklerinizi baharatlamak için fazladan tuz kullanmayı bırakın ve fesleğen veya kimyon gibi ot ve baharatları tercih edin. Ayrıca kurutulmuş etler, dondurulmuş akşam yemekleri ve fast food gibi yüksek sodyumlu işlenmiş gıdaları tüketmekten kaçının..

Önlem: Sodyum seviyelerindeki ani düşüş vücut için tehlikeli olabileceğinden tuzdan tamamen uzak durmayın..

11. Daha Fazla Su İçin:

Düzenli aralıklarla bol su içmek, karın bölgesindeki yağları atmanıza ve ayrıca vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır. Kadınlar için günde 2,7 litre su içilmesi tavsiye edilir ve erkeklerin her gün 3,7 litre alması gerekir. Ayrıca su, karnınızı tok tutabilir ve uzun süre açlık hissini azaltabilir..

12. Stresten Kaçının ve İyi Uyuyun:

Stresten kaçınmak ve iyi uyumak, muhtemelen herhangi bir fitness rejiminin altın kuralıdır. Gereksiz endişe ve aşırı düşünme ile kendinizi strese sokmamalısınız. Sakinliğinizi koruyun ve odaklanmak için çok önemli olan iç huzurunuzu koruyun. Ayrıca yaşınıza ve sağlık durumunuza bağlı olarak en az 7-9 saat kaliteli bir uyku uyuyun..

Bir Aylık Örnek Haftalık Göbek Yağ Kaybı Egzersiz Programı

Aşağıdaki program, 1 aylık bir süre boyunca dağıtılan çeşitli egzersizlerin bir kombinasyonudur. Program, bu egzersizleri nasıl birleştirebileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için 4 haftaya bölünmüştür. Önümüzdeki 3 hafta boyunca tekrarlanabilecek 1 haftalık örnek bir program sunuyoruz. Bununla birlikte, daha yüksek bir başarı oranı elde etmek için her zaman bir antrenör veya fitness rehberi gözetiminde yapılması tavsiye edilir:

1.gün:

 • 20 Zıplama Valesi.
 • 10 Egzersizi.
 • 20 Squat.

2. gün:

 • 10 Mekik
 • 20 Akciğer
 • 10 Burpe

3 gün:

 • 20*3 Yüksek Dizler
 • 10 Şınav
 • 20 Yüksek Tahta

4. Gün:

 • 20*3 Dağcılar
 • 15 Çift Bacak Germe
 • 10 Roll-Up

5. Gün:

 • 1 Dk *3 Nokta Jog
 • 20*3 Takım Ters Bisiklet
 • 10 Squat

6. Gün:

 • 20*3 Yüksek Dizler
 • 10 Şınav
 • 20 Yüksek Tahta

Pazar: Dinlenme günü

AKILLI İPUCU:

Android ve istore’da çok sayıda fitness uygulaması var. Bir ayda karın yağını nasıl azaltacağınız, evde nasıl uygulayacağınız, zaman ve kalori sayımı konusunda size net bir şekilde rehberlik eden bunlardan birini indirebilirsiniz. Bunları akıllı telefonunuza indirin ve iyileştirme için anında uyarılar, güncellemeler ve ipuçları alın.

Bir Ayda Karın Yağını Almak İçin Ayurvedik Ürünler:

Ayurvedik ürünler insanları asla hayal kırıklığına uğratmadı ve göbek yağını azaltma konusunda oldukça etkili olduğunu kanıtladı. Göbek yağı, yağ yakma prosedürünü hızlandıran belirli doğal elementlerle birlikte geldikleri için bu ürünler kullanılarak kolayca azaltılabilir. Bununla birlikte, ayurveda ürünleri ayrıca kolesterol seviyelerini düşürmeye ve uygun sindirim performansına izin vermeye yardımcı olur..

Canınız şeker çekiyorsa, ayurveda ürünleri sizin için 1 ay içinde göbek yağını eritmek için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerdir. Bu ürünlerdeki içerikler en yüksek puan alan maddelerdir ve herkes üzerinde çalışma eğilimindedir. Bu tür ayurveda ürünlerinden biri NOFAT kapsülleridir..

Artık sadece 1 ayda güçlü bir ab almanın ABC’sini öğrendiğinize göre, bunları uygulamaya koymanın zamanı geldi. Yeni başlayan biriyseniz, özellikle vücudunuzla ilgiliyse hiçbir şeyin kolay olmadığını unutmayın. Pratik olmayan hedefler belirleyerek kendinizi zorlamayın. Bunun yerine, adım adım ilerleyin ve gerçekten ne kadar başarabileceğinizi değerlendirin..