3 gün içinde göbek yağını kaybetmek ister misin? Gerçekten ulaşılabilir bir hedef mi? Kilo kaybı da dahil olmak üzere her şeyin anında sonuçlanmasını talep eden bir dünyada hiçbir şey imkansız görünmüyor. Basit yaşam tarzı değişiklikleri yapmak, daha düz bir karın ve daha ince bir bel elde etmenize yardımcı olabilir..

Göbek yağı, yağ birikintileri nedeniyle karın bölgesinde gelişen Viseral yağ olarak da adlandırılır. Bu, bir göbeğe yol açar, ne zaman utanmanıza ve yapınızı mahvetmenize neden olabilir. Ab yağ, uzun vadede sağlığınız için de tehlikeli olabilir. Bu yazıda, evde basit yaşam tarzları yapmanın size üç gün içinde nasıl hızlı sonuçlar verebileceği konusunda rehberlik edeceğiz..

3 Günde Göbek Yağını Kaybet

3 Günde Karın Yağını Nasıl Azaltabilirsiniz??

Burada, 3 gün içinde doğal olarak karın yağını kaybetmenize yardımcı olacak en iyi ipuçlarını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Kalori Yakma Egzersizleri Yapın:

Yoğun bir fiziksel egzersiz seansına girmek, hedeflerinize ulaşmak için önemli bir adımdır. Herhangi bir egzersiz tarzını benimsemek metabolizmanızı hızlandırabilir, sindirimi ve yağ yakma sürecini hızlandırabilir. Bu, kalorilerin alt karın yağı olarak birikmesini önleyen etkili bir şekilde kullanılmasına yardımcı olabilir. Yağ birikintilerini gidermek ve azaltmak için kardiyo, ağırlıklar, Pilates vb. kombinasyonu şiddetle tavsiye edilir..

göbek yağı

2. Nemli Kalın:

Bol su içmek sadece susuz kalmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bağırsak yağından kurtulmanıza da yardımcı olur. Çalışmalar, bol su tüketmenin termojenik etkisi nedeniyle enerji kullanımını artırabileceğini göstermektedir (1). Su ayrıca daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayabilir ve yiyecek alımınızı azaltabilir. Ayrıca midenizin büyük görünmesinden sorumlu olan karın şişkinliğini de hafifletebilir. (2)

3. Yüksek Kalorili Gıdalardan Kaçının:

Kalorisi yüksek ve besleyiciliği düşük kurabiye, cips, kek ve şekerleme gibi yiyeceklerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Bu yiyeceklerin egzersizle bile kırılması zordur ve sindirilmeleri uzun zaman alır. Ayrıca bu gıdalardaki şeker ve yağlı maddeler karın bölgesinde birikebilir. Bu zararlı maddeler olmadan sağlıklı bir diyete bağlı kalın

4. Kalorilerinizi Hesaplayın:

Tükettiğiniz kalori miktarını takip edin. Günde veya BMI’nize göre 1200 kalori ile sınırlayın. Sağlıklı bir diyet planına bağlı kalın ve her porsiyonun değerlerini not edin. Sizin için sayımı yapmak için telefonunuzdaki belirli akıllı uygulamaları kullanabilirsiniz.!

3 günde göbek yağı

5. Daha Büyük Sonuçlar İçin Daha Küçük Yemekler:

Daha küçük öğünler yemenin karın yağ kaybı için üç büyük öğün yemekten daha iyi olduğu iddiası var. 6 porsiyon kontrollü yemek yemek, daha iyi sindirim ve gelişmiş metabolizma ile bağlantılıdır. Bununla birlikte, bunun destekleyici bir kanıtı yoktur ve yalnızca bireyin deneyimlerine dayanmaktadır..

6. Yüksek Lifli Gıdalar Tüketin:

Yüksek miktarda çözünür diyet lifi içeren gıdaları tüketmenin alt karın yağını azalttığı bilinmektedir.2). Yulaf ezmesi, elma, limon gibi narenciye, çilek, kepekli tahıllar vb. Gibi yiyeceklerden oluşan bir yemek planlayın, Açlık ağrılarınızı körfezde tutmakla kalmaz, aynı zamanda karnınız üzerinde de zayıflama etkisi vardır..

7. Yumurta ve Somonu Dahil Edin:

Vejetaryen değilseniz, diyetinize somon ve yumurta dahil olmak üzere mide yağınızı azaltabilirsiniz. Her ikisi de proteinlerde yüksek ve karbonhidratlarda düşüktür. Ayrıca, iştah kontrolünde ve yağ hücrelerinin yakılmasında önemli bir rol oynayan D vitamininin iyi kaynaklarıdır..

8. Kaliteli Uyku Alın:

Araştırmalar, uykunun doğrudan vücut ağırlığı ile ilişkili olduğunu göstermektedir. Yeterince uyumadığınızda tüm sistem bozulur ve metabolizmanız üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Bu nedenle uzmanlar, strese bağlı yemek yemeyi ve kötü sindirimi önlemek için 7-9 saat kaliteli bir uykuya dalıyorlar..

Bu ipuçları, sağlığı ve tonlanmış bir karnı teşvik edebilirken, 3 gün içinde göbek yağını kaybetmedeki etkinlikleri kesin değildir. Ayrıca, pratik olmayan ve tehlikeli olan vücutta ani değişiklikler beklemeniz önerilmez. Bu yüzden her gün küçük adımlar atmaya devam edin ve fit ve aktif bir vücudu hedefleyin. Bu süreçte siz de hep istediğiniz düz bir karına kavuşacaksınız.!