Ar stipriai tikite budizmo principais? Ar norite, kad jūsų vaikas praktikuotųsi tais pačiais pagrindais ir išaugtų į malonų ir gailestingą žmogų? Užuot pasirinkę įprastus vardus, turite ištirti šiuos populiariausius savo mažylio budistų kūdikių vardus. Jie ne tik skamba melodingai, bet ir turi gilesnių dvasinių prasmių.

budistų kūdikių vardai

Čia yra tradicinių ir šiuolaikinių budistų įkvėptų kūdikių vardų derinys su reikšmėmis, kilme ir simbolika.

50 populiarių berniukų ir mergaičių budistų vardų:

Daugelis tėvų, įskaitant įžymybes, savo kūdikiams renkasi budistinius vardus. Šiuose pavadinimuose vartojami žodžiai yra įkvėpti mokytojų vardo ar Dharminių budizmo principų. Ištarti jie skleidžia savotišką taikų garsą ir taip pat turi gilią prasmę.

20 naujausių budistų kūdikių vardų:

Pavadinti savo kūdikį gali būti nemenkas iššūkis, ypač jei ieškote prasmingo ir stilingo žodžio. Kad palengvintume jūsų darbą, mes surinkome šiuos populiarius budistų vyrų vardus, kurie yra puikus tradicijų ir modernumo derinys. Skaitykite kartu, kad išsamiai ištirtumėte jų reikšmes ir svarbą budistinėje kultūroje:

1. Abhaya:

Abhaja yra sanskrito žodis, reiškiantis „be baimės“. Tai taip pat reiškia Abhaya Mudra, vieną iš daugelio simbolinių Viešpaties Budos rankų gestų, naudojamų baimei išsklaidyti ir taikai atkurti. Jo variantas yra „Abhay“.

2. Dharma:

Žodis „Dharma“ yra kilęs iš sanskrito kalbos, o tai reiškia „teisė ir tvarka“. Budizme Dharma yra visuotinė tiesa, kurios moko Viešpats Buda per savo mokymus ir pamokslus. Dharmos variantai yra „Dharmah“, „Darma“ ir „Dharana“.

3. Gautamas:

Gautamas yra vienas iš populiariausių Viešpaties Budos vardų berniukui. Jis kilęs iš sanskrito kalbos ir naudojamas kaip šiuolaikinė „Gautama“ versija, reiškianti „nušvitusi“. Gautamo brolio ir sesers vardas yra Gautami.

4. Miunšas:

Munishas yra berniuko vardas Indijos budistų kontekste. Tai reiškia „Viešpats Buda“ ir yra naudojamas induistų religijoje. Šis 3 skiemenų žodis taip pat gali reikšti „visų išminčių viršininkas“, nes jį galima suskirstyti į „Muni“, reiškiantį išminčius, o „ish“ reiškia šeimininką arba aukščiausią dvasią.

5. Saugata:

Saugata yra vienas iš daugelio Viešpaties Budos vardų, reiškiančių „vienas iš šimto“. Žodis kilęs iš sanskrito kalbos ir yra naudojamas kaip budistų įkvėptas vardas induistų religijoje.

6. Indivar:

Indivaras yra sanskrito kalbos žodis, reiškiantis „mėlynas lotosas“. Ši gėlė turi didelę reikšmę budizme ir naudojama kaip žinių, išminties ir intelekto simbolis. Varianto pavadinimas yra „Indibar“ ir „Indeevar“.

7. Nirvinas:

Nirvinas yra sanskrito kilmės vardas, reiškiantis „amžiną palaimą“ arba „laimę“. Šis žodis kilęs iš „Nirvana“ – budistinio termino, reiškiančio išsilaisvinimą iš atgimimų. Manoma, kad tai yra pagrindinis dvasinis budizmo tikslas.

8. „Sandipan“:

„Sandipan“ yra indiškas vardas, reiškiantis „užsideganti dvasia“. Yra žinoma, kad žmonės, turintys šį vardą, uždega mokymosi ir išminties ugnį kituose. Taip pat yra induistų išminčius, vadinamas Rishi Sandipan, kuris buvo Viešpaties Krišnos guru.

9. Trikay:

Trikay yra vienas iš budistų berniukų vardų, išverstų kaip „Viešpats Buda“. Jis nukrypo nuo žodžio „Trikaya“, kuris reiškia „trys kūnai“. Remiantis Mahajanos budizmu, yra trys Budos būdai ar kūnai – Dharmakaya, Samboghakaya ir Dharmakaya.

10. Upagupta:

Upagupta yra berniuko vardas, kilęs iš III amžiaus budistų vienuolio „Upagupta“. Taip pat pasakojama, kad jis buvo garsaus Maurijaus karaliaus Ashoka dvasinis mentorius. Vienuolis yra žinomas dėl to, kad daug žmonių nukreipė į nušvitimo kelią.

11. Issan:

Issanas yra vienas iš unikalių budistų berniukų vardų, reiškiančių „vienas kalnas“. Kalnai turi didelę reikšmę budizme, nes jie laikė artimiausius dangaus taškus žemėje. „Issan“ gali reikšti vieną iš daugelio budistų kultūros šventųjų viršūnių.

12. Dhiman:

Dhiman yra sanskrito kilmės budistinis berniukų vardas, reiškiantis „išmanantis“ arba „išmintingas“. Tai sudėtinis žodis, sudarytas iš žodžių „Dhi“, reiškiančio intelektą ar intelektą, ir „žmogus“ – protą.

13. Tenzinas:

Tenzinas yra Tibeto žodis, reiškiantis „Budos Dharmos turėtojas“. Tai vienas iš dažniausiai budistų vyrų vardų Tibeto ir Ladako regionuose, kilęs iš vietinio kunigo vardo. „Tenzin“ variantų pavadinimai yra „Tenzing“ ir „Stanzin“.

14. Chimonas:

Chimonas yra budistinis žodis, reiškiantis „išminties vartai“. Budistų kultūroje jis dažnai pasirenkamas kaip berniukų vardas. Jis turi du skiemenis ir tariamas kaip CHI-mon.

15. Siddhartha:

Siddhartha yra pirmasis budizmo įkūrėjo Gautamos Budos vardas ir dažniausiai naudojamas budistinis berniuko vardas. Tai sudėtinis žodis, sudarytas iš „Sidda“, reiškiančio pasiektą, ir „artha“, reiškiančio tikslą. Taigi Siddhartha reiškia „žmogus, pasiekęs savo tikslą“.

16. Khajit:

Khajit reiškia „žmogus, užkariavęs dangų“. Tai vienas iš daugelio Viešpaties Budos vardų. Tai unikalus ir modernus berniuko vardas, turintis budistinę reikšmę.

17. Tathagatha:

Tathagata yra vienas iš labiausiai paplitusių berniukų vardų budistų religijoje. Jis kilęs iš palių ir sanskrito kalbų, o tai reiškia „tas, kuris taip nuėjo“ arba „tas, kuris eina teisingu keliu“. Be to, daugelyje Pali parašytų budistinių ritinių yra nuorodų į Buda, vadinantį save „Tathagata“. Rašybos variantai yra „Tathagat“ ir „Tathagata“.

18. Prabudha:

Prabuddha yra trijų skiemenų budistų berniuko vardas, reiškiantis „nušvitęs“. Jis taip pat naudojamas kaip kitas Viešpaties Budos vardas ir reiškia „tas, kuris turi šventą išmintį ir religinį spindesį“. Žodis yra kilęs iš sanskrito kalbos ir netgi paminėtas Upanišadose ir Puranose.

19. Hemnatas:

Hemnath yra budistų įkvėptas berniukų vardas, reiškiantis „ankstyvą žiemą“. Tai taip pat yra vienas iš daugelio Viešpaties Budos vardų. Remiantis induistų tradicijomis, šis vardas paprastai pasirenkamas berniukams, gimusiems KarakatRasi ir Pushya Nakshatra. Kitų šio žodžio pavadinimų variantų nėra.

20. Amitav:

Amitav yra hinduistų berniuko vardas, kilęs iš budizmo. Tai dar vienas Viešpaties Budos vardas ir verčiamas kaip „beribis blizgesys“ arba „begalinė šviesa“. Varianto pavadinimas yra „Amitabha“, sanskrito žodis.

Top 20 budistų kūdikių mergaičių vardų:

Jei ieškote ramaus, dzeno efekto ausims pavadinimo, šie budistų merginų vardai jums idealiai tinka. Jie yra kilę iš budizmo ir nurodo daugybę religijoje minimų moterų charakterių ir dievybių. Pažvelkime į kiekvieną iš šių pavadinimų išsamiai:

21. Tara:

Tara yra budistinis kūdikių mergaičių vardas, pripažintas daugelyje budizmo mokyklų, tokių kaip Mahayana, Vajrayana ir Tibeto. Jis naudojamas kaip „Ayra Tara“, moteriškos Boddhisatvos, žinomos kaip „išsivadavimo motina“, trumpoji forma. Tara taip pat yra dieviškos meditacijos dievobaimybė, kurią garbina tibetiečiai ir dažnai vadinama „moteriška Buda“..

22. Aikyaa:

Aikyaa yra sanskrito kalbos žodis, reiškiantis „vienybę“ arba „vienybę“. Indų ir budistų kultūrose šis žodis reiškia „žmogaus sielos vienybę su Visata arba Aukščiausia dvasia“. Šio vardo rašybos variantai yra „Aaikya“, „Aikya“ ir kt.

23. Disha:

„Disha“ yra gražiai skambantis vardas, rodomas tiek induistų, tiek budistų tekstuose. Tai sanskrito žodis, kuris reiškia „kryptis“ ir netgi reiškia „sėkmė“. Disha brolio ir sesers vardas yra Dishant.

24. Haimini:

Žodis „Haimini“ reiškia „auksinė spalva“ ar net „žiema“. Tai vienas iš populiariausių Indijos kilmės budistų kūdikių mergaičių vardų. Varianto pavadinimas yra „Hyma“, kuris pagal hinduistų mitologiją taip pat reiškia deivę Parvati.

25. Yasodhara:

Yasodhara yra sanskrito vardas, reiškiantis „tas, kuris atneša šlovę ar šlovę“. Šis vardas budizme turi didelę reikšmę, nes tai yra Viešpaties Budos žmonos- princesės Yashodhara vardas. Varianto pavadinimas yra Jasodhara.

26. Mayra:

Pavadinimas „Myra“ yra daugelyje kultūrų, turinčių skirtingą reikšmę. Indijos kontekste Myra reiškia „mėnulį“. Remiantis budizmu, mėnulis simbolizuoja nušvitimą, tiesą ir iliuzijos šalintoją. Šio vardo rašybos variantas yra „Maira“, kuris yra modernus budistinis mergaičių vardas.

27. Rinzenas:

Rinzenas yra budistinis vardas, reiškiantis „intelekto turėtojas“. Kitaip tariant, tai taip pat reiškia „tas, kuris pasiekė Bodhi ar išmintį“. Taigi vardas Rinzenas gali būti naudojamas kaip Viešpaties Budos sinonimas.

28. Tushita:

Tushita yra moteriškas vardas, reiškiantis „patenkintas“ arba „patenkintas“. Budistų tradicijoje Tushita yra vienos iš šešių dangaus sferų, kuriose BoddhisattvaSvetaketu gyveno prieš gimdamas žemėje kaip Gautama Buda, vardas. Alternatyvi rašyba yra „Tusita“.

29. Nima:

Nima Tibeto kalba reiškia „saulė“. Remiantis budistinėmis tradicijomis, saulė simboliškai naudojama nežinios ir kančios naikinimui bei išminties taikymui. Šio pavadinimo variantų nėra.

30. Ešvi:

Žodis Ešvi reiškia „Dievo dalis“ arba „Dievo dovana“. Tai unikalus budistų įkvėptas kūdikių mergaičių vardas, naudojamas induistų religijoje.

31. Bodhi:

Bodhi yra sanskrito žodis, turintis didelę reikšmę budizme. Tiesioginė šio žodžio reikšmė yra „nušvitimas“ arba „pabudimas“. Tai taip pat yra fikuso medžio (Bodhi Vrukha) pavadinimas, pagal kurį Viešpats Buda pasiekė nušvitimą. Bodhi Indijoje populiariai naudojamas kaip mergaitės vardas.

32. Sinhini:

Sinhini yra kilęs iš sanskrito, kuris reiškia „liūtas“. Manoma, kad merginos, kurioms suteiktas šis vardas, pasižymi lyderio savybėmis ir turi stiprią savivertę.

33. Dohna:

Dohna yra moterų dievybė, garbinama Tibeto kultūroje. Tai yra vienas iš unikalių budistų kūdikių mergaičių vardų, kuriuos reikia apsvarstyti savo mažyliui.

34. Tashi:

Žodis „Tashi“ yra kilęs iš tibetiečių kalbos, reiškiančio „sėkmė“ arba „palankumas“. Šio žodžio rašybos variantas yra „Trashi“ ir gali būti naudojamas kaip vardas arba antrasis vardas.

35. Hayma:

Hayma yra mergaičių vardas, reiškiantis „miškas“. Jis turi 3 skiemenis ir dažnai naudojamas induistų religijoje. Remiantis budizmu, Viešpats Buda didžiąją laiko dalį praleido miške ir netgi ten išgelbėjo.

36. Pema:

Pema yra tibetiečių kalbos žodis, reiškiantis „lotoso gėlė“. Tai budistinis terminas induizmo žodžiui „Padma“, reiškiančiam lotosą. Lotosas budizme laikomas šventa gėle ir simbolizuoja tyrumą.

37. Kanika:

Kanika yra sanskrito kilmės mergaičių vardas, randamas budizme ir induistų religijose. Žodis verčiamas kaip „aukso grūdas“ arba „aukso sėkla“. Tai šiuolaikinė žodžio „Kanaka“ ir „Kanak“ variacija.

38. Druki:

Druki yra budistinis mergaičių vardas, reiškiantis „mylintis taiką“. Manoma, kad žmonės, pavadinti „Druki“, užmezga tvirtus santykius su savo šeima ir yra labai užjaučiantys bei dosnūs.

39. Sangmu:

Sangmu Tibeto kalba reiškia „geraširdis“. Remiantis budizmu, gerumas yra vaistas nuo kančios, o žmonės, pavadinti „Sangmu“, užuojauta ir gera širdimi gydo juos supantį pasaulį.

40. Chesa:

Chesa yra Tibeto vardas mergaitėms, o tai reiškia „didybė“. Tai vienas iš daugelio budistų kūdikių vardų mergaitėms. Chesa daugiau reiškia dvasinę didybę nei materialistinę.

10 geriausių unisex budistų kūdikių vardų:

Jei norite, kad jūsų kūdikio vardas būtų lyčių atžvilgiu neutralus, peržiūrėkite šiuos dešimt geriausių „Unisex“ kūdikių vardų budizme:

41. Dzeja:

Žodis „Zeya“ yra kilęs iš tibetiečių kalbos, o tai reiškia „sėkmė“. Tai tinka mergaitėms ir berniukams.

42. Thuya:

Thuya yra unisex kūdikio vardas budistinėje religijoje. Tai reiškia „saulė“ ir yra kilusi iš Birmos kalbos. Varianto pavadinimas yra „Thuga“.

43. Činua:

Chinua yra budistinis vardas, reiškiantis „Dievo palaiminimus“. Šis vardas gali būti suteiktas tiek mergaitėms, tiek berniukams.

44. Khin:

Khin yra Birmos žodis, reiškiantis „draugiškas“ arba „malonus“. Budistų kultūroje jis yra populiarus kaip kūdikio vardas.

45. Lvinas:

Lwinas yra senamadiškas budistinis kūdikio vardas, kilęs iš Birmos kalbos. Tai reiškia „aiškus žmogus“ ir tariamas kaip „Lyn“.

46. ​​Taru:

Taru yra unisex vardas, reiškiantis „mitas ar legenda“. Kitos šio žodžio reikšmės yra „didžiulis vandens telkinys“ ir yra naudojamas kaip trumpa „Tarja“ versija.

47. Dokai:

Dokai yra budistinis vardas, reiškiantis „kelią ar kelią“. Nors jis dažniausiai naudojamas kaip kūdikių berniukų vardas, lyčių požiūriu neutrali reikšmė daro jį puikiu vardu ir mergaitėms.

48. Dojinas:

Dojinas yra budistų kilęs vardas, reiškiantis „meilės kelias“. Remiantis Budos mokymais, meilė yra kelias į dvasinį išsilaisvinimą. Žodis „Dojin“ yra kilęs iš šios sąvokos ir todėl gali būti naudojamas kaip prasmingas unisex vardas.

49. Cais:

Žodis „Cais“ yra unisex vardas, kilęs iš vietnamiečių. Tai reiškia „džiūgaujantis“ arba „žmogus, kuris džiaugiasi“.

50. Naingas:

Naingas yra Birmos kilęs žodis, reiškiantis „laimėti“ arba „nugalėtojas“. Šis vardas populiariai naudojamas budistinėje religijoje ir tinka berniukams ir mergaitėms.

Ar iš šio sąrašo radote savo mėgstamą budistų įkvėptą kūdikio vardą? Jei taip, praneškite mums savo pasirinkimą! Be to, jei turite daugiau tokių gražių vardų, įkvėptų budizmo, atsiųskite juos mums. Mums būtų malonu juos čia pristatyti!