Kiliseler çoğumuz için çeşitli ilgi alanlarına sahiptir. Bazıları için bu tamamen dini bir sebep olabilirken, diğerleri için sadece mimariyi gözlemlemek, bazıları ise bunu bir gün dışarısı olarak görüyor. Ancak Himachal Pradesh’teki birçok ünlü kilise ile her gün dua etmek için bir neden haline gelir. Dağların, aşağıda akan nehirlerin ve atmosferden aldığınız dinginliğin güzel ve nefes kesen manzarasının ortasında dimdik duran güzel büyük yapılar, sizi çekirdekten tatmin ediyor. Himachal Pradesh, mimarileri açısından Hindistan’daki bazı karmaşık Şapellere sahiptir..

Himachal Pradesh’teki Kiliseler: Kaçırmamanız gerekenler

Himaşal Pradeş’teki bazı popüler kiliseler listesinde olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimleyin.

1. İsa Kilisesi:

Christ Church, Shimla’da bulunur ve bir sırtta uzun durur. Aynı zamanda Kuzey Hindistan’daki en eski ikinci kilisedir. Yerel otomobiller veya taksiler sizi kiliseye götürebilir veya Shimla US kulübünden aşağı inebilir. Görkemli kilise, antikliği ile ünlüdür. Kilisenin pencerelerindeki vitraylar inancı, insanlığı ve sabrı temsil ediyor. Shimla’ya hiçbir gezi, kiliseyi ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz ve sabah 8’den akşam 6’ya kadar açıktır. Mimari Neo-Gotik tarzdan esinlenmiştir ve yapıdaki saat bir hediyedir..

2. İsa Kilisesi Kasauli:

Kasauli’deki Mesih Kilisesi, İngilizlerin yıllar önce bıraktığı unsurları hala koruduğu biliniyor. Gotik kemerler doğru orantılıdır ve deodar ormanlarına karşı çerçevelenmiştir. Kilise sabah 7’den akşam 7’ye kadar açıktır. geceleyin. Kiliseyi çevreleyen güzel yapı ve doğal güzellik, izlemek ve hayran olmak için bir zevktir. Güzelliği, günlerin yumruk güneşi, kilisenin boyalı aynalarından binaya girdiğinde açıkça görülür. Kilisede bulunan lekeler, inşaat sırasında İngiltere’den ithal edilmektedir. Biraz heyecan arıyorsanız, burada ilginizi çekecek bir şey var. Kilisenin etrafını saran ve 1850 yılına dayanan mezarları olan bir mezarlık var. Bu kiliseyi ciddi bir şekilde düşünün.!

3. St. John Kilisesi, Dharamshala:

St. John’s, şehirden yaklaşık 8 km uzaklıkta ve Mcleod Ganj ile Forsyth Ganj arasındaki ormanda yer almaktadır. Kilisenin Hindistan’ın o zamanki valisi Lord Elgin’e adanmış bir anıtı var. 1863’te buraya gömüldü. Buradaki en büyük cazibe, Lady Elgin tarafından bağışlanan Belçika vitray penceresidir. Gaggal havaalanı ve Pathankot tren istasyonu, kiliseye ulaşmak için en yakın rotalardır. Sabah 7’den akşam 7’ye kadar açıktır. Kendinizi çevrenin ve deodar ağaçlarının sakinliğine bırakın.

4. Aziz John Kilisesi Dalhousie:

Bu Kilise özellikle tarihi önemi ile ünlüdür. İngiliz yönetimi sırasında inşa edilmiş, Protestanların misyonerleri tarafından kurulmuştur. İngiliz tarzı ahşap ve tuğla yapımı mimaride belirgindir ve güzel çevrenin güzelliğe katkıda bulunacak bir rolü vardır. Kilisedeki Pazar ayinleri çok sayıda turist çekmektedir ve bölgedeki en eski ayindir. Kilise, Dalhousie otobüs durağına yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Kilisenin lekeli camları bile kiliseye ayrı bir çekicilik katmaktadır. Kilise sabah 7’den akşam 7’ye kadar halka açıktır. Her gün.

5. Aziz Patrik Kilisesi:

Aziz Patrik kilisesi, Dalhousie cantt’taki Baloon’da yer almaktadır ve ana otobüs durağına sadece 2 km uzaklıktadır. Her hafta ücretsiz bir Pazar ayin düzenlenir ve kilisenin güzel konumu yapının cazibesine katkıda bulunur. Kilise, subaylar ve İngiliz Ordusu tarafından bağışlanan katkılardan inşa edildi. Kilise büyüktür ve mekanın ana salonunda yaklaşık 300 kişiyi barındırabilir. Kendinizi dualarda ve yakındaki çevrede kaybedin.

Kiliseleri Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler?

Burada kiliseleri ziyaret ederken söylenmemiş bazı kurallar var..

  • Daima yerel kilise tarafından belirlenen kıyafet kurallarına uyun. Kıyafet kurallarını ve diğer kültüre özgü şeyleri ciddiye alma eğilimindedirler. Böylece mekanın kutsallığına katkı sağlamış olursunuz..
  • Çöpe kesinlikle hayır. Binaları korumak başka bir söylenmemiş kuraldır.
  • Bazı kiliseler fotoğrafçılığa izin vermez ve en iyi ihtimalle onlara uymaktır. Bazıları da salonda sessizliğini koruyor ve sizin de aynı şeyi yapmanızı bekliyor..

Ne de olsa Roma’dayken Romalı ol!

Hepimiz kesinlikle dışarı çıkmayı severiz. Ama asıl neşe doğru yeri seçtiğinizde gelir. Tam bir hac gezisi planlıyorsanız, şehrin üzerindeki tepeleri seçin ve ruhunuzu değiştiren bir değişim yaşayın. Tepeler arasında dua edin ve eve enerji, pozitiflik ve iyilik getirin. Aralıkların sunacağı çok şey var ve birçoğunun dışında, ilk barış!