Gün boyunca yemek yemekten ve yine de kilo alamamaktan bıktınız mı? Spor salonunda sıkı bir şekilde çalışıyor ve kas içeriğinizi güçlendiremiyor musunuz? Öyleyse çözümünüz kilo almak için protein tozu kullanımında yatıyor. Piyasada ideal olarak üç tip protein tozu bulunur, ancak en iyi toz Whey to Health’dır. Cepte biraz ağırdırlar, ancak organik olduklarından ve kilo almada çok faydalı olduklarından mükemmel oldukları bilinmektedir. Bu makale, kilo alımı için en iyi peynir altı suyu protein tozu olarak peynir altı suyunu seçmenin nedenini açıklamaktadır. Ayrıca bileşimi, etkinliği ve en iyi protein tozunu kullanma talimatları hakkında ayrıntılı bilgi verir..

Kilo Alımı İçin En İyi Protein Tozu

Peynir Altı Suyu Neden Yan Etkiler Olmadan Kilo Alımı İçin En İyi Protein Tozu??

Kilo alımı için en iyi yüksek protein tozu olan “peynir altı suyu sağlığa”nın birkaç temel nedeni aşağıda belirtilmiştir.

 • Protein Bazlı Kaloriler: Kaloriler sadece proteinlerden sağlanır. Sağlığa peynir altı suyu, tüm kalorilerin karbonhidrat veya yağlardan değil, bu proteinden elde edildiği bir protein konsantrasyonuna sahiptir. Yapay tatlandırıcılar veya diğer ticari marka bileşenlerinden yoksundur..
 • Sertifikalı Ürün: Bu ürün USP tarafından onaylanmıştır ve USDA sertifikalı organik olarak etiketlenmiştir. Genellikle en iyi olduğunu iddia eden protein tozları sertifikalı değildir ve toksik olan safsızlıklar içerir. Bir etikete sahip olmak, bu tür kirliliklerin olmamasını sağlar.
 • ABD’den Kaliteli Ürün: ABD’de hazırlandığı için standart ve kalite, zararlı yan etkiler oluşturabilecek diğer protein tozlarını geride bırakmaktadır..

Besin Bileşimi:

Sağlığa peynir altı suyu, hızlı kilo almak için en iyi protein tozudur. Kas kütlesini artırarak kilo almak için tüketilir. Görünümü yarı saydam ve sıvıdır, Küresel proteinlerden oluşur. Bu küresel proteinlerin toplanması, bir yan ürün olan inek sütü peyniri olan peynir altı suyundan ayrılmalı ve izole edilmelidir. Serum albümini, alfa-laktalbümin ve en önemlisi beta-laktoglobulinin bağımsız olarak çözünebilen bir karışımıdır..

Protein Tozu Nasıl Kilo Aldırır??

Etkinliği, kolayca sindirilebilir ve vücut tarafından kolayca emilmesi gerçeğinde yatmaktadır. Doğru miktarda ve kalitede esansiyel amino asitlere (dallı zincirli) sahip olduğundan, kas protein sentezi kazeinlere kıyasla çok hızlı uyarıldığı için kasların çok hızlı büyümesine yardımcı olur..

Peynir altı suyu tüketmenin doğru zamanlaması, tüketilecek tozun tam miktarı ve ek olarak hareket etme benzersiz yeteneği gibi faktörler, hızlı kas oluşumunu ve ardından iyi kilo alımını destekleyen faktörlerden bazılarıdır..

En İyi Protein Tozunu Kullanma Talimatları:

Sadece kilo almak için yüksek kalorili protein tozu almak kilo almak için yeterli değildir; Optimum sonuçlar için talimatları doğru bir şekilde izlemelisiniz.

 • Kilo alımı için en iyi proteini kullanmanın ilk adımı, kilo alımı için gereken doğru kalori miktarını hesaplamak olacaktır. Bunun için öncelikle günlük kalori alımınızı öğrenin, buna göre kilo almanız için gereken fazla kalori miktarını verecek dozu hesaplayın..
 • Tam gereksinimleri öğrendikten sonra, gereksinimlerinize göre önerilen dozu ekleyerek milkshake’inizi hazırlayın. Milkshake’in hazırlanması, ya süt eklenerek ya da soya milkshake ile değiştirilerek kullanılabilir. Düzgün karıştırıldıklarında en etkilidirler; aksi takdirde, toz camın altında kalma eğilimi gösterir ve böylece tozun tam oranını etkiler..
 • Bu shake’i sıkı bir antrenmandan sonra için, böylece kasların oluşması için yeterli yem elde edilir..

Kilo Alımı İçin Whey Protein Tozu Kullanmanın İpuçları:

İşte fitness uzmanlarımızdan Whey proteininin optimal kullanımıyla ilgili birkaç öneri:

 • Kilo alımı için peynir altı suyu proteini, düzenli diyetinizi destekleyecek şekilde olmalıdır
 • Protein tozunu daima soğuk su veya hafif ılık süt ile için ve asla sıcak sıvılarla içmeyin, çünkü proteinleri kırar..
 • Bu sallamayı antrenmandan sonraki 30 dakika içinde yapmak, amino asitleri kan dolaşımınıza hızla salabilir ve kas yapınızı uyarabilir..
 • Böbreklerinize zarar veren fazla sindirilmemiş proteinleri temizlemek için bol su içmeniz önerilir..
 • Hamile kadınlar, emziren anneler ve diğer tıbbi rahatsızlıkları olan kişilerin bu takviyeyi içmeden önce bir doktorla konuşmaları tavsiye edilir.

Lütfen bu protein tozunun enerji seviyelerini artırmak için bir antrenmandan sonra tüketildiğinden emin olun. Amacınız kilo alarak en üst düzeyde zindeliğe ulaşmaksa, ihtiyacınız olan şey en iyi protein tozu ‘sağlık için peynir altı suyu’dur. Marketlerde rahatlıkla bulunur. Kendisi tam bir ektir ve harika sonuçlar verir. Bunu zaten denediyseniz, başkalarının sağlık hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için deneyimlerinizi bize bildirin..

Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtlar:

S1. Peynir altı suyu proteini sütle mi yoksa suyla mı daha iyi??

Cevap: Bunun cevabı, gereksinimlerinize ve bu içeceği aldığınız günün saatine bağlıdır. Peynir altı suyu proteinini sütle birlikte aldığınızda besin emilimi yavaşlar. Bu nedenle gündüz tüketilmesi tavsiye edilir. Daha hızlı emilim ve daha düşük yağ seviyeleri için, özellikle antrenmanlardan sonra su tercih edilir..

S2. Antrenman yapmadan Whey proteini tüketmek yanlış mı??

Cevap: Peynir altı suyu proteini genellikle düzenli egzersiz yapanlar için önerilir. Bunun arkasındaki fikir, kas inşa etmek ve hasarlı dokuları onarmak için protein sağlamaktır. İçeceği egzersiz yapmadan tükettiğinizde, proteinler glikoz ve yağ birikintilerine dönüşür. Bu sadece sağlıksız kilo alıp şeklinizi bozmakla kalmaz, aynı zamanda birçok sağlık sorununa da neden olur..

S3. Protein shakeleri ile birlikte kaç öğün yemek yemeliyim??

Cevap: Kilo alma sonucu arıyorsanız, sık sık yemeniz önerilir. Büyük bir öğünü 2-3 öğüne bölmek size sürekli bir enerji salınımı sağlayabilir. Uzmanlar, daha hızlı bir sonuç için en az 5-6 öğün dengeli bir diyet ve aralarında Whey protein sallamalarını önermektedir..

S4. Whey Protein’in yan etkileri nelerdir??

Cevap: Peynir altı suyu proteini çoğunlukla iç tüketim için güvenli olsa da, bununla ilişkili belirli yan etkiler vardır. Bu takviyeyi fazla almak size huzursuz bağırsak hareketleri, iştah kaybı, şişkinlik, mide krampları, mide bulantısı, baş ağrısı ve yorgunluk verebilir. Aşırı durumlarda, böbreklere ve karaciğere zarar vermek de mümkündür..

S5. Günde Ne Kadar Whey Protein Alabilirim??

Diyet kurallarına göre, ortalama bir kişi yaklaşık 1-2 kaşık Whey proteini tüketebilir, bu da yaklaşık. 25-50 gr. Bu içeceği içerken diğer proteinli gıdaları kontrol altında tutun, çünkü fazla protein sağlık sorunlarına yol açabilir. Vücudunuzun protein ihtiyacını nasıl karşıladığını anlamak için bir beslenme uzmanına danışın.!