Fazla kilonuz için endişeleniyor musunuz? Hızlı bir şekilde birkaç kilo vermek ister misiniz? Sıkı bütçe, bir spor salonuna veya aerobik sınıfına katılmanızı mı engelliyor? Evet ise, endişelenmenize gerek yok. Artık bazı ipuçlarını takip edebilir ve tek kuruş harcamadan kilo verebilirsiniz. Sadece aşağıdaki gibi bazı öz disiplin kurallarını korumanız gerekir:

Para Harcamadan Hızlı Kilo Verin

1. Kalorileri Azaltın:

Diyetinizi kontrol etmeniz ve kalori alımını azaltmanız gerekir. Tükettiğiniz yiyecek miktarına erişmek için haftalık bir günlük tutmanız gerekir. Daha sonra bir hafta sonra sağlıksız ve yağlı gıda maddelerinin miktarını azaltmanız gerekir. Ayrıca kızarmış ve abur cuburlardan da kaçınmalısınız..

2. Öğünleri Yayın:

Bir öğünde çok fazla miktarda almamalısınız. Her öğünde daha küçük porsiyonlar tüketerek daha sık yemek daha iyi olur. Bu nedenle öğünleri gün içerisine yaymalısınız. Vücudunuzun sizin için çalışmasını sağlamalısınız. Bunun için metabolizma hızınızı doğal bir şekilde arttırmanız gerekir. Günde en az 5 kez yemek yemelisiniz. Diyetinize bol miktarda yağsız protein, sağlıklı yağ ve karbonhidrat eklediğinizden emin olun. Ayrıca diyete taze meyve ve yeşil sebzeler de eklemelisiniz. Günde en az altı ila sekiz bardak su içtiğinizden emin olun..

3. Yürüyüşe Çıkın:

Her gün tempolu yürüyüş yapmalısın. Koşmak, bisiklete binmek, koşmak veya yüzmek daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Ancak bunu yapamıyorsanız, tempolu bir yürüyüş de iyi sonuçlar verir. Bisiklete binmek aynı zamanda iyi bir kardiyo kondisyonu sağlar..

4. İşleri Manuel Olarak Yapın:

İşleri olabildiğince manuel olarak yapmaya çalışmalısınız. Örneğin, yeri süpürmek veya kıyafetleri elle ütülemek vücudun hareket etmesini sağlar. Ayrıca düzenli ev temizliğini kendi başınıza yapabilir ve vücudunuzu hareket ettirebilirsiniz. Bu da cebinizde bir miktar para tasarrufu sağlar.

5. Sık Sık Dışarı Çıkmaktan Kaçının:

Çocuklarınızı çeşitli ödeme faturalarına bırakmak için daha sık dışarı çıkarsanız, yiyecekleri çeşitli yemek yerlerinde denemek için cazip hissedeceksiniz. Bu nedenle, ofiste ve evde daha fazla kalmanızı kısıtlayan bir program sürdürmeye çalışmalısınız..

6. İçki ve Sigaraya Tabu Koyun:

Eğer içmeye bir son vermen gerekiyorsa. Alkol tüketimi vücutta özellikle karın ve göz çevresinde yağ birikimini artırır. Sigara içmek sağlığınız üzerinde de olumsuz sonuçlar doğurur. Bu iki kötü alışkanlığı bırakmak, kendinizi daha enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır..

7. Yeterince Uyuyun:

Yetişkin bir insanın en az altı ila sekiz saat uyuması gerekir. Yetersiz uyku metabolizma hızınızı düşürür ve sizi şişmanlatır. Bu nedenle, vücudunuzun yeterince dinlendiğinden emin olun..

Bu ipuçlarını takip ederseniz, birkaç ay içinde ince ve çekici bir fiziğe sahip olacaksınız..