Biz kızlar olarak, ayda bir salonda tırnaklarımızı yenilemek zorunda kaldığımız zaman yaşadığımız güçlükleri tahmin edebiliyoruz. Yoğun programın ve pahalı tekliflerin dışında, biz kadınlar için el ele zaman ayırıp bir salonda oturup sıramızın gelmesini beklemek ve nihayet tırnaklarını tekrar yaptırıp sadece uzun bir süreçten geçmek için neredeyse acı verici. bir sonraki ayda bir kez daha.

Tüm bunları evde bolca boş zamanımız olduğu bir pazar öğlen saatlerinde yapsak daha kolay olmaz mıydı? Çoğu zaman, kız arkadaşlarınızla birbirlerinin tırnaklarını yaparken geceleri uyumak eğlenceli olmaz mıydı ve arkadaşlarınıza çok fazla sorun yaşamadan ücretsiz bir para teklif edebilen parlayan kişi siz olursunuz. Sadece güzel tırnaklarınızı evde yaptırmanız için uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda kaliteli zaman geçirmenin ve kendinize biraz yalnız zaman ayırmanın harika bir yoludur..

Evde Manikür Ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Daha fazla ilerlemeden önce, son makale ve içeriği hakkında hala kafası karışık olan kızlar için güzellik kitabından kısa bir not. Manikür, ellerinize, özellikle de tırnaklarınıza odaklanan ve onları mükemmelleştirmeye çalışan en yaygın güzellik uygulamalarından biridir. Bu, tırnakların törpülendiği, düzleştirildiği, cilalandığı ve karmaşık aletler ve teknikler kullanılarak yeniden şekillendirildiği yüz bakımına çok benzer bir güzellik bakımıdır..

İçeriğinden bazıları, tırnakların düzgün olmayan şekilde törpülenmesi, tırnak etlerinin geriye itilmesi, istenen şekli elde etmek için tırnakların kırpılması, tırnak yataklarının etrafındaki yan derinin kesilmesi, tırnakların parlaması ve sağlıklı görünmesi için cilalanması ve tırnakların parlatılmasıdır. gibi birçok. Tırnaklara desen ve resim çizmenin karmaşık becerisi de manikür işleminin bir parçasını oluşturur. Bazen, göz kamaştırıcı bir etki vermek için çivilere mücevher benzeri sahne eklendiği mücevherleri içerir..

Artık eller bakıma alındığında, minik ayaklar kendini yalnız hissediyor ve bu yüzden ayaklarımız için de bir çözümümüz var. çözüme pedikür denir, burada bebek ayakları cilalanır, temizlenir, doldurulur ve parlatılır. Ödenen tüm bu para işlemi, bu makalenin yardımıyla evde kolayca yapılabilir..

Pazar öğleden sonra sağlam bir manikür ve pedikür için işte adımlar.

Evde Manikür Ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Silahları Hazırlayın:

Tırnak dünyasına adım atmadan önce tüm malzemelerinizi hazırlayın ve elinizin altında bulundurun. İhtiyaç duyulan temel ürünler, tırnak eti yumuşatıcı krem, el kremi, tırnak eti itici, tırnak törpüsü, üç temel oje – temel kat, renk ve son kat, tırnak tamponları ve tırnak makası olacaktır. Ayrıca biraz pamuk top ve q-ipuçlarına ihtiyacınız olacak..

Hazırlıklar:

Sağlam bir zemin elde etmek için çalışma ortamını, bir havluyu veya yumuşak bir kartonu ayarlayın, oje çıkarıcı kullanarak önceki tırnak kaplamalarınızı düzgün bir şekilde çıkarın. Tırnakları yumuşatmak için el yıkama ve krem ​​kullanın. Önceki renk kaplamasını yok etmek için tırnakların köşelerine ve kızılcıklarına ulaşmak için q ipuçlarından birini kullanın. Akrilik veya ek tırnaklarınız varsa, tırnak ruhunun ek tırnaklardaki yapıştırıcıyı gevşetmediğinden emin olun..

Snipping ve Ayar:

Çivileri zorlu bir şekle sokarak başlayın. En seksi maniküre ancak tırnaklarınız çok uzun ve çok kısa değil, sadece zorlu bir uzunluk varsa yaklaşılabilir. Ayrıca en iyi şekil uygun oval veya kare değildir. ‘Squoval’ hedef olmalıdır. Çivileri keserek başlayın ve ardından gerekli şekli elde etmek için tırnak dolgusunu kullanın. üst kısma gelince, tırnak yatağı tabanınızı aynalayın ve devam edin. Tırnağı törpülemenin en iyi yollarından biri, törpüyü zorla kullanmak yerine hafifçe kullanmaktır. Ayrıca elinizi vuruşla eşleşen açılarda döndürün. Dosyalamak için tırnak ucunu kullanmak yerine, tırnak ucunun altındaki törpüyü kullanın. Bu sayede tırnakların kazınması veya ufalanması önlenebilir..

Güçlendirin:

Bir sonraki adım, tırnak tamponları ve ayrıca bir parlatma tozu kullanmanızı gerektirir. Parlatma için, şimdi uygun bir tutuş elde edebileceğiniz bir çubuk tampon veya ped tarzı tampon kullanın. Pürüzlülük veya donukluktan kurtulmak için parlatma tozunu kullanarak yüzeyi parlatın; Parlatıcıyı asla aşırıya kaçmayın, ancak tırnakları inceltmek kırılgan hale getireceğinden.

Islatın ve Temizleyin:

Bir Luke ılık su ve biraz limon gerekebilir. Bunun için el ve ayak parmakları için her iki durumda da tırnaklarınıza sığacak kadar küçük bir kase doldurun. Ayak parmakları için ayaklara dalmak için daha büyük bir kaseye ihtiyacınız olabilir. Limon veya misket limonu sıkın ve biraz sıvı el yıkama ekleyin. İsterseniz köpürtün. Tırnakları bir süre ıslatın. Limon ve sabun, ılık su ile birlikte tırnaklardaki kiri ve ölü derileri gevşetir. Limon ayrıca, tırnak üstünde varsa belirli noktaları yok etmek için parlatıcı bir madde görevi görür..

Kütikül Tedavisi:

Kusursuz bir tırnağın, diğer ucunda size bakan kötü bir kütikül tarafından nasıl yok edilebileceğini ve bu nedenle ellerinizi kurulayın ve hemen kütikül tedavisine başlayın. yakındaki eczanenizden kütikül kremleri alacaksınız. Tıkacı tırnak ve tırnak yataklarına uygulayın ve ardından tırnak etlerini nazikçe geri itmek için bir tırnak eti itici kullanın. Aşırı güç kullanmayın. Turuncu çubuk veya tırnak eti itici sadece hafif bir çaba gerektirir, bu yüzden aşırıya kaçmayın..

İşlem Biten:

Artık tüm gerekli şeyler yapıldığından, ellerinizi veya ayaklarınızı tırnak ile birlikte yumuşatmak için el kremi ve losyonu kullanmanız gerekir. Herhangi bir el kremi kullanın, böylece tırnaklar artık biraz nem alabilir ve esnek hissedebilir. Kremayı biraz bekletin.

Cümbüş yapmak:

Şimdi eğlenceli kısım geliyor, tırnak renkleri. Bunun için, üst rengin manipüle edilmemesi için genellikle şeffaf veya ten rengi olan bir temel kat ile başlayın. Kuruduktan sonra istediğiniz rengi kullanın, kırmızı yeşil mavi sarı. Ardından, rengi sabitlemek ve tırnağı ufalanmaya karşı korumak için şeffaf, şeffaf bir parlak pardösü kullanın..

Ve işte, tırnaklarınla ​​işin bitti.