Kilo Vermek İçin Motivasyon İpuçları  | SSS

Kilo vermek, her şeyden çok odaklanmış bir zihin gerektirir. Kalorilerinizi bir pirinç tanesine kadar sayıyor ve her gün kilometrelerce koşuyor olabilirsiniz, ancak yaptığınız işte tutarlı değilseniz, kilo verme hayalinizi her şeyden daha hızlı öldürür. Bu nedenle, uygun bir zihniyet, kilo vermek ve kalıcı olarak uzak tutmak çok önemlidir. İşte size kilo vermek ve o mükemmel figürü sergilemek için motivasyon sağlayacak en iyi 20 ipucu.

Kilo Verme Motivasyonu

Kilo Vermek İçin En İyi Motivasyon İpuçları:

Aşağıdaki makale, hızlı kilo vermek için motive olmak için en iyi ipuçlarını ayrıntılı olarak tartışıyor.

1. Neden Kilo Vermeniz Gerektiğine Karar Verin:

Araştırmalar, en hızlı kilo kaybının motivasyon içten geldiğinde gerçekleştiğini gösteriyor. Bu nedenle, oturun ve kilo vermek için tüm kişisel nedenlerinizi ayrıntılı olarak yazın. Eski kıyafetlerinize bürünmekten, diyabet ve hipertansiyon gibi ailede ortaya çıkan bazı yaşam tarzı hastalıklarından kaçınmaya çalışmaktan, hiperaktif torunlarınıza bakmaktan ve onları bir koşu yarışında yenmekten ya da sadece bir şeyler için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan her şey olabilir. yaklaşan aile işlevi.

Bunları bir yere yazın ve mümkünse her zaman görebileceğiniz bir duvara yapıştırın. Diyet ve egzersiz planınıza bağlı ve motive kalarak kilo verme hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur..

2. Kısa Vadeli Hedefler Belirleyin ve İlerlemenizi Takip Edin:

Hayatta başarılı olmak için büyük resme bakmanız gerektiğini söylüyorlar. Bu durumda, açıkça hayır !! Son bir hedef belirleyin, ancak yalnızca belirli bir süre boyunca sizi motive edeceğinden, tamamen ona odaklanmayın. Bunun yerine, kısa vadeli hedefler belirleyin ve bunları birer birer gerçekleştirmeye odaklanın..

Örneğin, haftalık kilo verme hedefleri belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için süreci planlayın. Bu haftalık hedefe ulaşmak için günlük olarak ne kadar egzersiz yapmanız ve diyetinizde hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini yazın. Küçük gibi başlayın” Bugün 15 dakika yürüyeceğim. “ve kilo kaybınızı hızlandırmak için yavaş yavaş artırın.

İlerlemenizi küçük aralıklarla takip etmeye devam edin ve dedikleri gibi, küçük su damlaları bütün bir okyanusu oluşturur; kısa vadeli hedefleriniz, belirli bir süre boyunca etkileyici kilo verme hedeflerine yol açacaktır..

3. Küçük Başarıları Kutlayın:

Kendine sert davranmayı bırak. Küçük hayal kırıklıkları ile kendinizi hırpalamak, kendinize olan güveninizi azaltacak ve uzun vadede kilo verme yolculuğunuzu engelleyecektir. Bir haftada yarım kilo mu verdin? Kendinizi bir filme ya da arkadaşlarınızla bir geziye götürerek küçük başarınızı kutlayın. Yemekle ilgileniyorsanız, kutlamada aşırıya kaçmadığınızdan ve verdiğiniz tüm kiloları geri aldığınızdan emin olun, bu sadece tekrar zararlı olacaktır..

4. Bir Yemek Günlüğü Tutun:

Günlük tutmak, zihniyeti olumlu bir şekilde güçlendirir. Sizi kendinize karşı sorumlu kılar ve böylece o hamle setini veya başlamak istediğiniz ama asla başlamadığınız diyeti ertelemeye devam edemezsiniz. Ayrıca gerçekçi olmayan beklentiler olmadan kendiniz için daha iyi performans göstermeniz için size ilham verecektir..

5. İlerlemenizin Fotoğraflarını Tutun:

Medyada kilo verme öncesi ve sonrası o kadar çok görüntü var ki, kulağa biraz klişe gelmeye başladı, ancak kilo kaybınızın bir fotologunu koruyor. Zamanla, vücudunuzdaki ince değişiklikleri fark edeceksiniz; bir aşk sapı kayboldu, gıdı gitti, vb. motivasyonunuzu korumanıza ve daha fazlası için çabalamaya devam etmenize yardımcı olacaktır. Bir gün, bu fotoğraflarla başka birinin kilo verme motivasyonu bile olabilirsiniz..

6. Olumluya Odaklanın:

Kilo kaybı duygusal ve fiziksel olarak yorucu olabilir ve her zaman pozitif olmanızı gerektirir. Üstesinden geldiğiniz her küçük engel, ne kadar küçük görünse de kazanılan bir savaştır. Olumlu bir zihniyet, herhangi bir kazananın uzun ve yorucu bir yolculukta motive kalması için bir ön koşuldur..

7. Zinde ve Aktif Kalın:

Kilo kaybı sadece spor salonu egzersizleri ve egzersizleri anlamına gelmez. Ayrıca genel olarak daha aktif olmanız ve formda kalmak için hareket etmeye devam etmeniz anlamına da gelebilir. Sonunda anneni dinleyebilir ve odanı temizleyebilir, bulaşıkları yıkamasına, bahçeyi toplamasına yardım edebilirsin, sadece evin etrafında küçük işler yapabilirsin, bu aynı zamanda kalori yakma sekmesinde de sayılır..

8. Ruh Sağlığını ve Ruh Halini İyileştirin:

Kilo kaybı uzun, zorlu bir savaş olabilir. Ruh halinizi her zaman mutlu tutun ve zihinsel sağlığınıza odaklanın. İyi müzik dinleyin ve melodilere kendinizi kaptırın mutlu olduğunuz yere. Uzun bir yolculuğa çıkın veya size her zaman eşlik edecek tüylü bir arkadaş arayın.

9. Görünümünüzü İyileştirin:

Bu kilo verme yolculuğunda ilerlerken kendinize daha iyi bakın ve görünüşünüzü iyileştirin. Vücuda uygun bir takım elbise giyin, iyi mücevherler giyin ve genel olarak, anında ruh halinizi yükseltmek ve kilo verme motivasyonu için kendinizi şımartın.

10. Sadece Kilo Vermeye Değil, Sağlıklı Yaşama Önem Verin:

Kilo kaybı genellikle sadece kilo vermekle karıştırılır, ancak öyle değildir. Vücut yağını kaybetmek ve onu kalıcı olarak uzak tutmak anlamına gelir. Vücudunuzu beslemek için uygun bir diyet yapın. Sadece kilo vermek için değil, formda ve aktif kalmak için egzersiz yapın. Sadece kilo vermeye değil, tüm iyiliğinize ve sağlığınıza odaklanın.

11. Bir Rol Model Seçin:

Bir rol modeli seçin, televizyondaki süper sıska bir aktris ya da bir ünlü değil, bulundukları yere çok çalışarak ulaşmış harika bir insan, başarıları, ki bu da size daha uzun bir süre boyunca kilo vermeniz için ilham vermesi daha olasıdır. zamanın. Fiziksel güzelliğe hayran olmak size sadece bir anlığına adrenalin artışı sağlar ama çabucak söner..

12. Başkalarıyla Kıyaslamaktan Kaçının:

Figür, vücut tipi veya kilo kaybı olsun, kendinizi asla başkalarıyla karşılaştırmayın. Her birinin kendi yolculuğu vardır ve dışarıdan her şey güllük gülistanlık görünse de herkesin bilmediğiniz kendine has engelleri ve aksilikleri vardır. Sen tek başına eşsiz ve özelsin…önce kendini sev !!

13. Olmak İstediğiniz Kişi Gibi Yaşayın:

Herkesin kafasında, ne olmak istediklerine dair bir imge vardır, diyelim ki 20 yıl sonra. Sağlıklı bir insan olmak istiyorsanız, yaşam tarzınızı ve çevrenizi buna göre değiştirerek başlayın. Buzdolabınızı tüm sağlıksız çöplerden temizleyin, arabaya binmek yerine en yakın süpermarkete yürümeye başlayın, vb..

14. Destekleyici İlişkileri Sürdürmek:

Aile ve arkadaşlar güçlü bir motive edici olabilir ve hayalinizdeki kilo hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Sevdiklerinizle konuşmaya devam edin ve bu konuda ciddi olduğunuzu bildirin ve kilo verme hedefine ulaşmak için destek ve teşvik isteyin..

15. Günlük Yaşam Tarzınıza Uygun Bir Plan Yapın:

Birlikte yaşayabileceğiniz bir yemek planı çıkarmaya çalışın. Egzersizinizi programınıza göre planlayın ve günlük yaşam tarzınıza uygun. Uzun vadede kilo vermek için motivasyon ipuçlarınıza zarar verebileceğinden lütfen planlarda aşırıya kaçmayın..

16. Fad Diyetlerden ve Aşırı Kilo Verme Planlarından Kaçının:

Aşırı kilo kaybının, belirli içeceklerin ve vaat edilen ürünlerin çoğu gerçek değildir ve ancak uygun diyet ve egzersizle elde edilebilir. Ünlülerin modası olan diyetler uzun vadede işe yaramaz ve sadece her başarısız olduğunuzda motive olmak için mücadele edeceksiniz. Unutma, yavaş ve istikrarlı yarışı kazanır.

17. Sosyal Sorumluluğa Sahip Olun:

Sorumluluk sizi daha hızlı yönlendirecek ve kilo vermek için motive olmanın en iyi yoludur. Bir arkadaşınıza yolculuğunuzu anlatırsanız ve onlara karşı sorumlu kalırsanız, irade gücünüzü artıracaktır. Daha da iyisi, sosyal medyada halka duyurursanız, sizi neşelendiren bir sürü sevdikleriniz olacak..

18. Doğru Planlayın ve Yolculuğunuzdaki Gerilemeler ve Başarısızlıklar İçin Biraz Zaman Ayırın:

Sen bir süper kahraman değilsin. Doğum günü partileri, etkinlikler, tatiller veya işte stres gibi aksilikler her zaman olacaktır. Bu başarısızlıklar hakkında kendinizi çok fazla strese sokmayın ve yeniden odaklanın. Bir arkadaşınızdan yardım isteyebilir veya tekrar yola çıkmak için bir motivasyon kitabı okuyabilirsiniz. Gerilemelere izin vermek için doğru plan yapın ve kendinize tüm baskıdan bir mola verin.

19. Rekabetçi Olun ve Çok Çalışın:

Rekabet, insanlığı çağlar boyunca zirvede kalmaya itmiştir. Kilo vermek için motive olmak için biraz dostça rekabet gereklidir. Araştırmalara göre rekabetçi gruplarda akranlarına göre kilo vermede %20 artış var..

20. Ayakta Kal ve Aynada Kendini Kucakla:

Kilo vermek için motive olmak için topraklanmış kalmak esastır. Aynadaki gerçek seni her zaman kucakla. Ne zaman vazgeçmeye hazır olursanız, durun ve geleceği ve ne istediğinizi düşünün, bu da tekrar motivasyon bulmanıza yardımcı olacaktır..

Umarız akıllıca ve aşırı odaklanarak kilo vermeye yönelik motivasyon ipuçlarımız, kilo verme yolculuğunuza başlamanız için size ilham vermiştir. Kilo vermek için motive edici düşüncelerimizi takip ederek bir daha kilo vermeye çalıştığınızda, deneyiminizi bizimle paylaşın..

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki yazıda yazılan bilgiler sadece eğitim amaçlıdır. Kilo kaybı için motive edici ipuçlarıyla ilgili tıbbi tavsiye için lütfen bir uzmana danışın..

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Soğuk Su Yağ Yakmaya Yardımcı Olur mu??

Cevap: Soğuk su içmek, vücut iç sıcaklığını korumak zorunda olduğu için aslında birkaç kalori yakabilir. Ancak, kilo kaybı için o kadar önemli değil.

2. Sağlıksız Yiyecek İsteklerini Kontrol Etme?

Cevap: Yeterli su içiniz. Şok diyetlere girmeyin; daha sonra fazla yiyecek ve daha fazla kilo alacaksınız. İyi uykular ve stres yapmayın. Yemeklerinizi önceden planlayın.

3. Kilo Vermek İçin Bu İpuçlarını Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim??

Cevap: İlk olarak, zayıf bir insan gibi düşünmeye başlayın ve fazla kilolu imajı aklınızdan çıkarın. Ardından yukarıdaki ipuçlarını takip etmeye başlayın ve bir profesyonel gibi kilo verin.