Shakeology, 18 Shake, Slim Quick ve diğer birçok marka, aynı zamanda bir diyet takviyesi olarak da bilinen en çok aranan diyet takviyelerinden birini temsil eder. yemek değişimi. Bu tür sallamaların başlığı, kullanım amacını belirtir. Ancak, neden biri yemeğin yerini alsın? Cevap, aşırı yağ yakarak vücut kütlesini azaltma gerekliliğinde yatmaktadır. Bir MR shake, yağ yakıcı olarak değil, yiyecek istekleriyle başa çıkmak için bir içecek olarak hareket eder. Böylece, kullanıcılar bu protein açısından zengin içecek için tam bir öğünü terk eder..

Spor ve diyet beslenme pazarında mevcut ticari markaların ve seçeneklerin bolluğuna rağmen, belirli gereksinimlere uygun bir ürün bulmak kolay değildir. Bunlar, protein, karbonhidrat, şeker, yağlar, lif ve çeşitli besinler gibi temel elementlerin içeriğini ifade eder. Örneğin, en popüler MR içeceklerinden biri olan Shakeology, büyük bir kusur olan aşırı şekerle bilinir. Bu hesapta, düşük kaliteli fabrikasyon ürünlerle ilişkili olası sağlık sorunlarından kaçınmak istiyorsanız, her zaman DIY yaklaşımına dönebilirsiniz..

Protein Nasıl Alınır?

Bildiğiniz gibi, herhangi bir MR shake’in temel öğesi proteindir. Bu bileşen, süt veya bitki kaynaklı olabilir. Aslında, başka kaynaklar da var, ancak bunlar diyet takviyeleri için en yaygın olanlardır. Tercihlerinize göre bu malzemeyi ev yapımı MR shake’iniz için toz halinde bulabilirsiniz. Yine de, pazarlanan bir tozun yerini alacak bir alternatifi tercih etmek mümkün müdür? Bu. Çekirdek bileşeni MR shake’inize en doğal şekilde eklemek için en popüler çözümlere göz atalım..

Az Yağlı Süzme Peynir:

Bu ürünün yarım fincanı, ev yapımı sallamanıza 14 g çekirdek element sağlar. Süzme peynir, bu parametreyle ilgili olarak aşağıda bahsedilecek olan çok sevilen Yunan yoğurdunu yener. Ayrıca enerji değeri de gayet iyi – 81 kcal.

İpeksi tofu:

Dört yemek kaşığı Silken Tofu, vegan dostu bir MR içeceği yaratmak için mükemmel bir çözümdür. Protein içeriği yukarıda belirtilen değerin yarısı olmasına rağmen, porsiyonu kolayca ikiye veya üçe katlayabilir ve protein ihtiyacınızı düzenleyebilirsiniz. Yine de kcal oranına dikkat edin çünkü 47 kalori 4 yemek kaşığı ile sağlanıyor..

Badem yağı:

Enerji değerine göre ağır silahlarla tanışın. Dört yemek kaşığı badem yağı inanılmaz 190 kcal sağlar. Bu arada, protein oranı 7 gram gibi oldukça ılımlı. Yine de, bu ürünün tadı kelimelerin ötesinde.

Kenevir tohumu:

Bu bitki bazlı protein kaynağı da oldukça kalorilidir. Yine de demir, magnezyum ve omega-3’ler gibi çok yönlü besinlerle doludur. Proteini unutmadık. 4 yemek kaşığında 9g çekirdek bileşen elde edeceksiniz..

Yunan yoğurt:

Sonunda, DIY shake’ler için en popüler protein kaynağını tanıtıyoruz. Yunan yoğurdu, evde yapılan yüzlerce MR içeceği ve smoothie tarifinde bulunabilir. Bu ürünün ana avantajları düşük kalori ve yüksek proteindir. 100 gram yoğurt, 10 gram protein ve 59 kcal sunar..

Artık protein tozunu bu hayati bileşenin doğal bir kaynağıyla nasıl değiştireceğinizi biliyorsunuz. MR içeceğinizin tadını çıkarın.