Sabahın erken saatlerinde parka giderken, hayatın her kesiminden insanları fitness balonlarına kaptırmış halde geçebiliyoruz. Bisiklete binen gençleri, koşan gençleri, koşu yapan yaşlıları, bazılarının günlük sıkıntılarından terlemek için dramatik bir şekilde güldüğünü görebilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi, kilo vermek bu sezonun yeni mantrası. Gençlerden gençlere, orta yaşlara ve yaşlılıktan itibaren herkes vücudunu formda tutmak için gelişiyor. Tüm gençlerimiz için kilo vermek spor salonunda geçirilen yoğun saatler, ter ve abartılı egzersizlerle gelir, ama bu her zaman gerekli midir? Spor yapmadan bile kilo verebilirsiniz ve bunu kanıtlamak için bugünün makalesi.

Spor Salonu Olmadan Nasıl Kilo Verilir

Sıkı diyet:

Spor salonu olmadan düzgün bir vücuda sahip olmanın ilk adımı sıkı bir diyettir. Bu kadar iyi olmasını bekleyemezsiniz, bu nedenle sabahın erken saatlerinden itibaren zorlu bir diyet izlenmelidir. Ebeveynlerimizin kahvaltının ne kadar önemli olduğunu söylediklerini sık sık duyduk ve kesinlikle haklılar. Güne bir kase mısır gevreği ve biraz süt ve bazen de biraz krep veya tost ile başlayın. Günün en başında doğru bir yemek, gün boyunca iyi çalışabilmeniz için metabolizmanızı zirvede tutar. İşin püf noktası, hafif bir öğle ve akşam yemeği yemek, muhtemelen kilo alımını artırabilecek tüm yiyeceklerden kaçınmak ve günde daha az ama daha fazla yemek yemek, vücudunuza yiyecekleri sindirmek ve işlemek için alan sağlamak..

Doğru Gıda:

Diyetin yanı sıra doğru yemek de önemlidir ve bu, pazar akşamları tüm hamburger ve patates kızartmalarına veda etmek anlamına gelir. Bu çok eski bir efsaneyi yıkıyor olsa da, baharatlı yiyecekler fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. San Francisco’daki yıllık toplantısında Endokrin topluluğu, acı biber veya jalapeno, soğan ve sarımsak gibi baharatlı yiyeceklerin aşırı yeme probleminizi aşmanıza yardımcı olabileceğini açıkladı. Bilim, yemek daha lezzetli olduğunda; tokluk hissi alırız ve böylece aşırı yemeyi ve kilo vermeyi engelleriz. Sonra yine gün boyunca küçük atıştırmalıklar sadece meyve ve hafif atıştırmalıklar olmalıdır, aksi takdirde ağırlık aynı kalma eğiliminde olacaktır..

İyi uykular:

Bir sonraki adım, iyi bir gece uykusu almaktır. Bildiğimiz bir çocuk uykusunda büyür. Ama aynı zamanda bizim için de çalışıyor. Endişelerimizi horlarken, vücudumuz hasarın düzenlenmesi üzerinde çalışır ve ağrıyan bir sırttan depresif bir zihne kadar herhangi bir şey olan etkilenen bölgeyi onarır ve iyileştirir. Ama ne olur, vücut başka bir iş yapmaktan vazgeçtiğinde, yapacak bir şey aradığında, yiyecekleri sindirir, parçalayıp işler, böylece yağların ve karbonhidratların birikmesini önler. Yani bu şekilde gecenin birkaç saatinde uyumak ve tembel olmak aslında size fayda sağlıyor..

Dans:

Egzersiz yapmanın bir sonraki en iyi yanı, hoparlörleri patlatmak ve kendinizi özgür bırakmaktır. Dans, eğlenirken biraz ter atmak için kesin bir atış yöntemidir ve eğlence iş ile birleştiğinde kilo vermek için de kesin bir atış yöntemidir. Dans etmek vücudun enerjisini kullanır ve vücut daha fazla parçalamak için daha fazla şeker ve karbonhidrat üretir ve bu da süreçte kullanılır. Bu şekilde, bir koşu bandının sağladığı faydaları çok daha eğlenceli bir şekilde sağlar. Böylece bir dans kursuna kaydolabilir veya isteğinize göre tasasız dans edebilirsiniz. Zumba, sokak dansı, hip hop, oryantal dans ve hatta bale gibi danslar vücudumuzu tonlamamıza yardımcı olabilir..

Öz Savunma:

Spor salonu senin çay bardağın değilse, kendini savunma olmalı. Güçlü yönlerinizin nerede olduğunu bulmanın zararı yoktur ve kendini savunmanın önemli ve öğrenmenin eğlenceli olduğunu düşünüyorsanız, bunun için gidin çünkü bu, vücudun spor salonu olmadan rutin bir egzersiz yapmasının ve iyi miktarda kalori yakmasının başka bir yoludur. bu sayede kilolarımızdan kurtuluruz. Yani kick-box ve yumruk at.

Sıvı Alımı:

Ve son olarak ama kesinlikle en az olmayan şey sıvı tüketimidir ve bu, başta su olmak üzere birçok biçimde gelir. Bu bir sır olabilir ama su, daha iyi bir cilt için vücut ısısını korurken aynı zamanda kalorilerinizi yakmanıza da yardımcı olur. Peki, tek bir ürünle iki bedava ürün aldığımızda neden denemiyorsunuz? Her sabah biraz limonlu veya ballı bir bardak ılık su ve belki gece yatmadan önce bir bardak ılık su – hepsi bu. Bunun dışında enerji içecekleri, protein içecekleri, meyve suları veya enerji içecekleri de vücudumuzdaki enerji seviyesini yüksek tutarak daha fazla kalori yakarak bize fayda sağlayabilir..