Tapınak mücevherleri, sanat dünyasına tanıtılan en eski Hint zanaatkarlarından biridir. Tapınak mücevherleri Hindu tanrısı ve tanrıçalarının amblemleri ile tasarlanmıştır ve ilk olarak tapınaktaki tanrı ve tanrıça putlarını sunmak için yapılmıştır. Yavaş yavaş, dansçıların giydiği mücevherler haline geldi. Ve yıllar geçtikçe tüm bayanlar için yaygın hale geldi.

tapınak mücevher kolye

Tapınak Mücevherat Kolye Tasarımları:

Tapınak takıları yapmak için uygulanan sanat eseri çok zaman alıcı olduğu kadar maliyetli ve zordur. Burada Hint geleneklerine göre takabileceğiniz 9 muhteşem kolye göreceksiniz..

1. Lord Ganesha Amblemi Kabartmalı Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-kolye-efendisi-ganesha-amblem-kabartmalı

Yukarıdaki tapınak tasarımı kolye, ana kısmında lord Ganesha baskısı ile yapılmıştır. Kolye, kırmızı ve yeşil minik incilerin askılarıyla çekici hale getirilmiştir. Ve hatta içinde yakut ve zümrüt olan damızlık.

2. Lakshmi Bronz Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-lakshmi-kolye

Bu geleneksel bir tapınak kolyesidir. Mangalsutra mala ile ve ayrıca basit altın zincir ile takabilirsiniz. Bu tasarım bronz metal üzerine yapılmıştır.

3. Yapay Tapınak Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-yapay-tapınak-kolye

Bu çok göz alıcı bir kolye tasarımı. Altın değil, altına benzeyen yapay bir metaldir. Bu tasarımın yapımında kullanılan desen antik tapınak tasarımıdır. Bu tür süs eşyaları, eşleşen kıyafetleriyle giyilebilir..

4. Tavus Kuşu Kolyede Yakut Ve Zümrüt Saplama:

tapınak-mücevher-kolye-yakut-ve-zümrüt-tavuskuşu-kolyesi

Bu muhteşem tapınak kolye tasarımına bakın. Kolye, altın zincir veya kırmızı, beyaz veya yeşil incilerden oluşan bir zincir olsun, herhangi bir zincire takılabilir. Sevimli kolye tüm gözleri vurgulayacak. Kolye ucundaki tavus kuşları, çivili zümrütler ve yakut taşlarla güzel bir şekilde oyulmuştur..

5. Para Lakshmi Ginni Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-madeni para-lakshmi-ginni-kolye

Bu güzel ginni kolye ucu, antik tasarımın bir görünümüdür. Tapınak takıları çoğunlukla üzerindeki tanrıça baskılarına dayanmaktadır ve ginni büyük ölçüde tüm gözler tarafından sevilen harika bir tasarımdır..

6. Lord Krishna Gümüş Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-lord-krishna-kolye-in-silve

Gümüşten yapılmış bu bir antik tapınak mücevher kolyesidir. Lord Krishna, çoğunlukla birçok bayan tarafından beğenilen kolye üzerine güzel bir şekilde oyulmuştur. Genç kızlar da böyle eşsiz bir parçayı batılı kıyafetlerde bile giymeyi çok isterler..

7. İki Kuşlu Tapınak Tasarımı Altın Kolye:

iki kuşlu tapınak kolye

Altın bir parça üzerine güzelce çizilmiş ve meenakari çalışmasıyla renklendirilmiş iki kuş. Kolye, tapınak kolyesinin güzel bir örneğidir..

8. Gizli Tapınak Kolye Efsaneleri:

tapınak-mücevher-kolye-efsane-of-gizli-tapınak-kolye

Bu kolye kesinlikle antik tapınak takı geleneğini temsil ediyor, ancak kolyenin yüzü ve tasarımı ile farklı bir modern değişime sahip. Bu kolye hem erkekler hem de kadınlar tarafından sevilecek.

9. Açılabilir Tapınak Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-açılabilir-tapınak-kolye

Sanatın her zaman yeni versiyonları vardır. İşte, sarkıtın her iki tarafında da tapınak tasarımıyla güzelce oyulmuş, açılabilir bir kolye. Kolye üzerindeki çalışma harika. Kolye ucu da ince kesimli yakut pırlanta ile taşlanmıştır. Açılış kısmının üzerinde iki tavus kuşu. Her iki açıklık her iki tarafta da farklı şekilde güzelleştirilmiştir. Yakutlu üst taraf ve içinde güzel bir tanrı ve tanrıça oymacılığı.

Bunlar tapınak mücevher kolyelerinin muhteşem tasarımları. Seçiminize göre daha fazla tasarım bulabilirsiniz. Yaratıcı oymalar ve değerli taşlarla süslenmiş mücevherlerdeki tapınak etkisi kişiliğinizin değerini artırır. Bu tür kolyeler, işlevin gösteri durdurucusu gibi görünmenizi sağlar. Tapınak kolye tasarımları da kolye ve cam süs olmadan tek başına pansumanınızı tamamlayabilir. Tapınak takı kolye, süs setlerinize benzersiz bir dokunuş getiriyor. Çantanızda en az bir adet tasarlanmış tapınak seti takınız olmalıdır..