Yakut, kirazı andıran parlak kırmızı rengi yayan değerli taşlardan biridir. Alüminyum oksit ve krom içeren kimyasal bileşime renk oluşturulur. Bu değerli taş, hediye olarak paylaşılan sevginin bir simgesi olarak birçok çiftin dikkatini çeken aşkın işaretine benziyor. Çarpıcı bir kiraz kırmızısı yakut kolye ile hayatınıza sürpriz yapmayı planlayan erkekler için daha ilginç hale getirmek için.

Modadaki Bayanlar İçin En Son ve Çekici Kırmızı Yakut Kolye Tasarımları:

İşte hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 9 yakut kolye tasarımı.!!

1. Kalp Şeklinde Yakut Kolye:

yakut kolye tasarımları

Erkekler kızlarına hediye vermeyi düşündüklerinde göze çarpan ilk tasarım mücevher olurdu, yakut çivili bir kolye onu çıldırtacak!! Beyaz altın astarlı tek taş yakuttan yapılmış bu kalp şeklindeki kolye ucu, akıllara durgunluk veren bir kombinasyon olan beyaz altın bir zincirle birleştirildiğinde.

2. Çilek Kırmızı Yakut Kolye Tasarımı:

Çilek kırmızı yakut kolye

Düz parlak bir görünüm veren lazer mikro dalga tekniği kullanılarak yapılan bu eşsiz ve abartılı çilek şekilli yakut kolye. Çilek tasarımlı kolye ucunun gövdesi, elmas işlemeli yapraklarla beyaz altından yapılmıştır. Bu inanılmaz bir Yakut pırlanta Kolye.

3. Pırlantalı Yuvarlak Halo Yakut Kolye:

Pırlantalı Yuvarlak Halo Yakut Kolye

Halo yakut kolye, bayanlar arasında sade ama en sevilen tasarımlardan biridir. Yuvarlatılmış yakut yakutun köşeleri parlak elmas taş ile tasarlanmıştır. Bu gerçek bir yakut kolye kolye.

4. Çiçek Kümesi Yakut Kolye Tasarımları:

Çiçek Kümesi Yakut Kolye

Yakut taşlı kümeler, bir altın kolye zinciri ile birlikte Güney Hintli bayanlar arasında yaygın olarak görülen geleneksel takılardan biri olan çiçek desenli tasarım. Bu tür tasarım, açık renkli Yakut taştan yapılmıştır ve bu da onu normal yakut kolyeden daha da farklı kılar..

5. Yakut Taş Bar Kolye Beyaz Altın Kolye:

Yakut Taşlı Bar Kolye Beyaz Altın Kolye

Çubuk kolye, birçok gümüş ve altın kolye tipinin tasarımında kullanılan çok yaygın bir tasarımdır. Bu tipte bar beyaz altından yapılır veya barın arasına bar top şeklindeki yakut taşlar sabitlenir. Bu set beyaz altın zincire halka aparatı kullanılarak takılır..

6. Gözyaşı Tektaş Yakut Kolye Tasarımları:

Gözyaşı Tektaş Yakut Kolye

Tek taştan yapılan bu tasarım çeşidi Pembe renkli yakut taşıdır. Taş, gözyaşı damlası şeklinde oyulmuştur. Bu tasarım, kalp şeklindeki kolye ucunun yanında popülerdir. Kolye, yay şeklinde gümüş bir ataşman ile zincire takılır..

7. Antik Yakut-Pirinç Kolye Gerdanlık Kolye:

Antik Yakut-Pirinç Kolye Gerdanlık kolye

Antika takılar orta yaşlı bayanlar arasında çok popüler. Maliyet de normal kolyeden nispeten yüksektir. Yakut taş, antik altın çerçevenin ortasına yapıştırılmıştır. Tüm parça, modern bir antika görünüm veren bir dantel gerdanlık tasarımına yapıştırılmıştır..

8. Kırmızı Kristal Sıra Kolyede Yakut Pırlanta Kolye:

Kırmızı kristal sıralı yakut pırlanta kolye

Kristalin yakutla birleşimi süslü deyim kolye olarak adlandırılabilir. Bu gösterişli kolye, Shinning Ruby ve elmas taşlardan yapılmış, ortasına takılan bir kolye ucuna sahip üç ayrı kırmızı kristal kolye sırasından yapılmıştır. Kolyenin şekli genellikle ovaldir, bu da üç sıra zincirin yanlara zincirlenmesini sağlar..

9. Üçgen Tek Yakut Saplama Altın Kolye:

Üçgen Tekli Yakut Vidalı Altın Kolye

Bu tasarımda, kolye çerçevesi, ortasından lehimlenmiş ip altın tasarımı ile üçgen şeklinde tasarlanmış altından yapılmıştır ve bu parçaya parlak kırmızı bir yakut eklenmiştir. Bu mücevher parçası, özel günlerde altın bir zincirle birlikte takılmak için en iyisidir..

Yakutlar, şüphesiz, satın almak için iyi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyan pahalı bir değerli taştır. Düşük bütçeli bir alışveriş için cam dolu yakutlar güzel ama fiyat aralığında kalan bahislerdir. Orta bütçe için Afrika yakutlarına bakmanız önerilir. Yüksek bütçeli bir alışveriş için Birmanya Değerli Taş en iyisidir.