Mücevher Koleksiyonunu görmeden bir Kadın hakkında bilgi sahibi olamazsınız “Bu kategoride Değerli Taşlar kolye koleksiyonu yer alıyor. Kırılma İndisine, kristal parçacıklarının kırılmasına ve kimyasal bileşime göre farklı renklerin güzelliğini geride bırakan değerli taş olarak da adlandırılan değerli taş.

Değerli taşlar gruplara ve türlere ayrılır. Beryl türü Zümrüt, Akuamarin, kırmızı beril, Heliotrope, Morganite ve Goshenite içerir ve Korindon türü, Ruby ve safir denilen taş grubunu içerir..

Moda Kadınları İçin En Son ve Şık Taşlı Kolye Tasarımları:

Bayanlar için en iyi 9 değerli taş kolye tasarımına bakalım..

1. Çok Şekilli Yönlü Değerli Taş Beyaz Altın Kolye:

Çok Şekilli Yönlü Taş Beyaz Altın Kolye

Bu tür tasarımlar, Çok Renkli Değerli Taş kolye tasarımının altına düşen değerli taşın farklı şekline sahiptir. Daha çok kolyede bulunan taşlar en çok kullanılan Mavi topaz, yeşil renkli Garnet, Ametist mor renkli, Yıldız Yakut(Kırmızı), Sitrin (Sarı). Değerli ve yarı değerli Değerli Taşların kombinasyonu, büyülü bir renk ışıltısı ortaya çıkarır..

2. Safir-İnci Uzun Kolye:

Safir-İnci Uzun Kolye

Eylül ayının doğum taşı olan değerli bir taştır. Bu taş, Kraliyet mavisinden Turuncu-Pembemsi renge kadar nadir görülen renk yayan Korindon türünün altına düşer. Kraliyet mavisi ve beyaz inci bir araya gelerek uzun bir değerli taş kolye oluşturduğunda, kelimeler harika mücevher parçasını ifade edemez..

3. Armut Şekilli Yakut -Elmas Kolye:

Armut Şekilli Yakut -Elmas Kolye

Takı yapımında kullanılan en önemli değerli taştır. Parlak kırmızı renk yayar ve renk krom içeriğine bağlıdır. Ruby, onu daha çekici kılan ve gözleri yatıştırıcı bir etki veren Elmaslarla iyi gider. Temmuz ayında doğanlar için doğum taşıdır..

4. Viking Örgü Ametist Değerli Taş Kolye:

Viking Örgü Ametist Taşlı Kolye

Ametist yarı değerli mor renkli bir Taş. Şubat ayında doğanların doğum taşıdır. Ametist taşlı örümcek şeklinde örülmüş bir bakır tel, ortasında güzelliğin kendisi..

5. Akuamarin Değerli Taş Bağlantılı Altın Kolye:

Akuamarin Değerli Taş Bağlantılı Altın Kolye

Akuamarin Yeşil-mavi renkte parıldayan yarı değerli taş, Mart ayında doğanların doğum taşıdır. Çift kolye oluşturan kare şekilli Akuamarin taşlı kolye ile bağlantılı mavimsi iplikli altın bir kolye Kadın mücevher kutusunda bulunmaya değer!

6. Kedi Gözü Kuvars Platin Kolye:

Kedi Gözü Kuvars Platin Kolye

Kedi gözü veya ejderha gözü, bu gün gençlerin en çok taktığı takılar. Bu şeffaf kuvars, Kedi Gözü anlamına gelen “Chatoyancy” adı verilen hareketli bir göze sahiptir. Bu taş kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olur, gözlerin görüşünü korur.

7. Oniks Değerli Taş Siyah İplik Kolye:

Oniks Taşlı Siyah İplik Kolye

Şaşırtıcı siyah renkli değerli taşa sahip bu sade ve zarif siyah iplik kolye, her tür özel tasarımla birlikte takılabilen akıllara durgunluk veren bir kombinasyondur. Doğum taşı (Aslanlar için) oynx olan kişiler bu değerli taş kolyeyi sadece herhangi bir durum için değil, aynı zamanda bir günlük takı parçası olarak da takabilirler. Bu değerli taş, kaygıyı iyileştirmeye yardımcı olan iyileştirici özelliğe sahiptir..

8. Turmalin Çok Renkli Değerli Taş Kolye:

Turmalin Çok Renkli Taşlı Kolye

Bu eşsiz bir değerli taş boncuk kolyedir, Turmalin farklı renklerde gelir, en popüler olanı Karpuz Renkli turmalin Taşıdır. Bu taşların yaydığı çoklu renk doğaldır, bu da onu diğer taşlar arasında daha özel kılmaktadır..

9. Ahşap Çerçeve Gül Kuvars Kolye Kolye:

Ahşap Çerçeve Gül Kuvars Kolye Kolye

İnce bir gül rengi yayan Rose Quartz, kolye kolye ucu olarak kullanıldığında zengin ve asil görünmesini sağlar. Bu değerli taş, ahşap bir dairesel çerçeve ile birleştiğinde bir mutluluktur. Bu basit kolye ucu, bir Altın zincir veya bir siyah iplik zincirle birleştirilebilir.

Değerli taşların muazzam miktardaki olumlu etkileriyle herkesin hayatında büyük bir etki yarattığını kanıtlayan bir ana faktör olduğunu kanıtlayan tüm dünyada gemolog talebi arttı. Doğru taşı seçmek ve ona bir tasarım vermek, harcanan zamana değer..