Kas yra krūties infekcija?

Krūties infekcija taip pat žinoma kaip mastitas – infekcija, kuri, kaip teigiama, atsiranda krūties audiniuose. Pastebėta, kad jie paplitę tarp žindančių motinų, nes bakterijos iš kūdikio burnos liečiasi su minkšta krūties oda, taip sukeldamos infekciją. Ši rūšis taip pat žinoma kaip laktacijos mastitas. Jis veikia riebalinius krūties audinius ir gali sukelti skausmą, patinimą, skausmą ir kartais gumbus. Dažniausiai krūties infekcija atsiranda dėl užsikimšusių pieno kanalų arba tiesiog maitinant krūtimi.

Kaip natūraliai atsikratyti krūties infekcijos

Kas sukelia krūties infekciją:

Dažniausia krūties infekcijos priežastis gali būti grybelis.

Grybelinė krūties infekcija:

Grybelinė infekcija yra ne tik jūsų krūtų problema. Jie tampa vis nepatogesni bet kurioje kitoje kūno vietoje. Grybai mėgsta augti drėgnose vietose. Tai sukelia grybelis, žinomas kaip Candida, ir yra tas pats, kuris sukelia vystyklų bėrimus jūsų kūdikiui. Kai jūsų krūtyje kaupiasi drėgmė dėl netinkamo džiovinimo po dušo, tai greičiausiai atsitiks. Tačiau galite būti atsipalaidavę, kad žindančioms motinoms tai retai pasitaiko.

Jei nenešiosite tinkamo audinio, liemenėlė taip pat gali sukelti krūties infekciją. Taip pat krūties infekcija gali išsivystyti iš jūsų naudojamos liemenėlės. Visada rinkitės medvilnines liemenėles, specialiai skirtas slaugai. Išdžiovinkite juos saulėje. Kai dėvite aptemptas liemenėles, galite pradėti prakaituoti, todėl atsiras drėgmės. Nevalykite žemės grybeliui augti! Savęs higiena yra pirmasis žingsnis siekiant išlaikyti sveikatą.

Krūties infekcijos simptomai:

Prieš pradėdami manyti, kad tai infekcija jūsų krūtyse, štai ką reikia patikrinti. Saugokitės šių simptomų.

 • Galite pradėti patirti nenormalų patinimą. Tai reiškia, kad pamatysite vieną krūtį didesnę už kitą.
 • Nuolatinis niežulys ir dilgčiojimas yra dar vienas svarbus krūties infekcijos simptomas.
 • Jūs pradėsite jausti skausmą, kai maitinate kūdikį krūtimi.
 • Stebėkite apčiuopiamą ir skausmingą gabalėlį krūtinėje.
 • Jūsų krūtinė taps švelni.
 • Pamatysite didelius limfmazgius pažastyse, o kartais ir kaklo dalyje.
 • Saugokitės spenelių išskyrų, kuriose yra pūlių.
 • Šiltas krūtų ir odos paraudimas yra dar vienas simptomas.

Saugokitės šių simptomų. Nesijaudinkite ir nesijaudinkite, nebent esate tikri, kad tai krūties infekcija.

Natūralios priemonės krūties infekcijai gydyti namuose:

Taigi, ką daryti, jei turite lengvą ar manote, kad galite? Nesijaudinkite dėl streso ir nesistenkite iš karto užsisakyti vizito pas gydytoją. Pirmiausia galite išbandyti šias namų gynimo priemones ir pamatyti, kiek iš tikrųjų jaučiatės lengvai. Peržiūrėkite kai kuriuos dažniausiai naudojamus metodus.

1. Šiltas kompresas:

Šiluma gali sunaikinti grybelį. Mirkykite minkštą rankšluostį šiltu vandeniu ir paspauskite šiltą rankšluostį paveiktoje zonoje. Palaikykite apie 15 minučių. Pakartokite tai tiek kartų, kiek galite bet kuriuo paros metu. Šaltoji spauda taip pat veikia. Tai palengvins niežulį, jei turite patinimą ar palengvinsite skausmą. Įmerkite rankšluostį į vėsų vandenį ir švelniai paspauskite juo paveiktą vietą. Pakartokite bent keturis ar penkis kartus per dieną, kad gautumėte geriausių rezultatų ir palengvintumėte.

2. Česnakai:

Česnakai turi antibiotinių savybių, todėl gali padėti atsikratyti infekciją sukeliančių bakterijų ar grybelių. Tai taip pat padeda pagreitinti atsigavimą.

Kaip naudoti:

 • Tuščiu skrandžiu suvalgykite dvi skilteles česnako. Gerkite jį su vandeniu ar sultimis, jei nemėgstate jo žalio. Tačiau tai taip pat galite naudoti savo racione kaip papildomus ingredientus, šiek tiek daugiau nei bet kuriuo kitu metu.

3. Obuolių sidro actas:

Obuolių actas pasižymi didelėmis priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis. Ši savybė veiksmingai kovos su infekcija, sukeliančia bakterijas ar grybelį, bet kurioje jūsų kūno vietoje. Jame taip pat yra flavonoidų.

Kaip naudoti:

 • Į dvi dalis vandens įpilkite vieną dalį obuolių acto.
 • Naudodami medvilnę, mišinį tepkite ant pažeistos krūties ir palikite pailsėti apie 15-20 minučių.

Tai galite pakartoti maždaug du ar tris kartus per dieną ir tęsti, kol palengvinsite infekciją.

4. Kopūstų lapai:

Kitas didelis palengvėjimas bus kopūstų lapas. Lapai sugeria bet kokią jūsų odos drėgmę, todėl ji tampa sausa ir neleidžia atsirasti infekcijoms. Jie taip pat ramina jūsų kitaip patinę ir niežtinčią odą. Taip pat žinoma, kad jie palengvina užsikimšusius pieno kanalus.

Kaip naudoti:

 • Kopūstų lapus gerai atvėsinkite.
 • Padėkite lapą ant pažeistos vietos ir palikite, kol pradės sušilti.

Pakartokite gydymą, kol pradėsite šiek tiek atsikratyti infekcijos.

Kaip turėtumėte pasirūpinti?

Štai keletas patarimų, kaip pirmiausia išvengti, kad su jumis užsikrėstų krūties infekcija.

 • Ištuštinkite krūtis maitindami kūdikį. Ištuštinkite pakaitines krūtis po vieną.
 • Į savo racioną galite įtraukti sočiųjų maisto produktų, kad išvengtumėte užsikimšusių krūtų. Išbandykite pieną ar žemės riešutus ar net mėsos kepenėles.
 • Nesirinkite siaurų liemenėlių, kurios gali apriboti natūralų pieno tekėjimą.
 • Laikykitės konkretaus žindymo grafiko ir laikykitės jo savo saugumui.

Atminkite, kad dėl to nereikia jaudintis. Kai kurie simptomai iš tikrųjų gali būti nieko simptomas. Bet kai pradėsite patirti rimtą diskomfortą, nedvejodami kreipkitės į gydytoją. Tačiau galite nedelsdami palengvinti savo namų gynimo priemones.