Tapınak takıları, süs dünyasındaki eski tasarımlardan biridir. Hintli ustalar tarafından tanıtıldı. Özgün tasarımlar önce tapınaktaki tanrı ve tanrıçaların tanrı ve putlarının önünde ona hizmet edecek şekilde yapılmıştır. Ancak daha sonra kadınlar ve klasik dansçılar tarafından kabul edildi ve süslendi..

tapınak jhumkas

Jhumkas Tapınağı Tasarımları:

Tapınak takı jhumka, harika bir süs veren görünüşte tapınak çanı şeklindedir. Burada, sahip olmayı seveceğiniz güzel geleneksel jhumka tasarımlarını göreceğiz..

1. Tapınak Tasarımı Altın Jhumkas:

tapınak-takı-jhumka-tapınak-jhumkain-altın

Yukarıdaki tapınak tasarımı jhumka’nın tamamı saf altından yapılmıştır. Tasarım orijinal tapınak mücevheridir. Çan şeklinin her bir parçası, tam bir jhumka yapmak için küçük küçük diğer şekillerden yapılmıştır. Herhangi bir kıyafet üzerine giyilebilecek hoş bir yaratımdır..

2. Jhumka’da Güzel Balık:

tapınak-takı-jhumka-sevimli-balık-on-the-jhumka

Bir gelenek tapınağı jhumka’nın muhteşem tasarımı. Değerli taşlı balık damızlık jhumka’yı daha sevimli kılıyor. Bu tasarımı satın almaya kesinlikle karşı koyamayacaksınız.

3. Müthiş Tavuskuşu Tasarımı Jhumkas:

tapınak-takı-jhumka-harika-tavuskuşu-jhumkas-3

Şu jhumkalara bak. Minakari işiyle renklendirilmiş güzelce oyulmuş tavus kuşları ve altın üzerine çivili taşlar güzelliğini arttırıyor ve onu giymek için harika bir parça yapıyor.

4. Çiçek Jhumka Tasarımı:

tapınak-takı-jhumka-çiçek-jhumka-tasarımı

Bu, giysinize zengin bir görünüm veren sade bir tasarımdır. Altın işi, ana kısmı oluşturan küçük toplar ve jhumka tasarımı yapmak için yine küçük inciler yaparak yapılır, basit ve sade ama pansuman için harika bir görünüm.

5. Gümüş Jhumka:

sterlin-gümüş-jhumka

Bu jhumka, güzel bir tasarıma sahip gümüşten yapılmıştır. Gümüş takılar normalde süs eşyalarına eski bir etki getirir. Aynı görünümü getirmek için bunları etnik bir olayda giyebilirsiniz..

6. Pişmiş Toprak Takılarda Tapınak Jhumka Tasarımı:

tapınak-jhumka-tasarım-in-terracotta-takı

Bu jhumka pişmiş toprak işinde yapılmıştır. Bugün pişmiş toprak takılar çok süslü ve bayanlar tarafından satın alınıyor. Bu tasarım, üst küpede asılı bir çan şeklinde jhumka’nın geleneksel tapınak modelidir..

7. Basit Geleneksel Jhumka Tapınağı:

basit-geleneksel-tapınak-jhumka-7

Jhumka’nın güzel, sade ve sade bir tasarımı. Küpenize dikkat çeken jhumka’nın üzerinde basit bir dış görünüşlü tasarımla süslenmiş yakutlar ve zümrütler var. Lehenga ve ayrıca salwar kameez üzerine giyebilirsin.

8. Kısa Jhumka Tapınağı Takıları:

tapınak-takı-jhumka-kısa-jhumka-tapınak-takı

Küpede asılı olan kısa zil, jhumka’dır. Kulağınızın üzerinde asılı duran, uzaktan da görülebilen harika bir tasarım. Kırmızı ve yeşil pırlanta, süslemeye güzel bir etki verir..

9. Diwali İçin Güzel Jhumka:

tapınak-takı-jhumka-güzel-jhumka-diwali için-9

Bu, Diwali’de giyebileceğiniz muhteşem bir tasarım. Bu küpede yapılan jhumka, Diwali’ye fener görünümü vermek için kare şeklindedir. Antik tapınak takılarına modern bir görünüm kazandırılmıştır. Küpeye oyulmuş taşlar, kıvılcımlarla öne çıkıyor. giymeyi seveceksin.

Bunlar, herhangi bir kıyafet giymeyi seçebileceğiniz güzel tapınak jhumkalarıdır. Günümüzde geleneksel tapınak takıları birçok modern şekilde ve malzemede görülmektedir. Bronz ve pişmiş toprak kil üzerinde de yapılır. İnsanlar antika tasarımı yeni bir şekilde seviyor. Jhumka’daki tapınak tasarımları, daha değerli hale getirmek için daha fazla ödeyebileceğiniz daha birçok tasarımda. Altın, gümüş veya bronz metalden yapılan değerli taşlar, çoğunlukla zanaatkarlar tarafından tapınak mücevherlerini yapmak için kullanılır. Yapılması zor bir tasarımı ne kadar çok seçerseniz, o kadar harika görünür. Tapınak takıları, tüm kadınlar tarafından dünya çapında süslenen en iyi takılardan biridir..