Değerli taşlar çok eski zamanlardan beri mücevher yapımında kullanılmıştır. Tek başına veya pırlanta ile kullanılırlar. Değerli mal olarak kabul edilirler. Değerli taş, kıymetli ve yarı kıymetli olmak üzere iki çeşittir. Her ikisi de mücevher yapımında kullanılır. Tek fark fiyat ve kesimdir. Tüm durumlar için yapılırlar. Birçok kız düzenli olarak giymeyi sever. Değerli taş, küpe yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Değerli taş küpeler her stilde mevcuttur.

Modadaki Bayanlar İçin Değerli Taşlı Küpelerin En Son ve Güzel Tasarımları:

Gelin hep birlikte değerli taşlı küpelerin ilk 9 tasarımına göz atalım..

1. Saplama Değerli Taş Küpeler:

Damızlık Taş Küpe

Değerli taşlar renkli değerli taşlardır. Saplama tek taş küpedir. Damızlık taşlı küpe tek taşlıdır. Tüm durumlar için giyilir. Resmi toplantılar için giyilebilirler. Çıtçıt oldukları için kıyafetlerinizle değiştirmeye devam edebilirsiniz. Tüm renk değerli taşlarda mevcuttur. Çıtçıtlı beyaz altın değerli taşlı küpeler günlük kullanım için en iyisidir.

2. Değerli Taşlı Avize Küpeler:

Değerli Taşlı Avize Küpe

Avize Taşlı küpeler uzun asılı küpelerdir. Omzuna ulaşırlar. Avize değerli taşlı küpelerin ucunda ve kulak memesinin yakınında değerli taşlar bulunur. Parlak ve çok göz alıcıdırlar. Derin boyunlu elbiseler için mükemmel görünüyor. Mavi değerli taşta harika görünüyorlar. Mavi taşlı küpelerin derinliği, görünümünüze farklı bir açı katıyor..

3. Gümüş Değerli Taş Küpeler:

Gümüş Taşlı Küpe

Tüm değerli taşlı küpeler altın metal çerçeve üzerinde iyi durmaz. Gümüş genellikle ekstra parlaklık ve klasik bir görünüm katar. Gümüş Değerli Taş küpelerin tabanı gümüş metaldir. Çok güzeller ve çok zarifler. Gümüşün klas görünümü, detaylara daha fazla dikkat katıyor. Bunları yapmak için çoğunlukla aytaşı değerli taş kullanılır.

4. Beyaz Altın Değerli Taş Küpeler:

Beyaz Altın Taşlı Küpe

Değerli taşların bulunmasının çok nadir ve maliyetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Değerli taşlara daha zarif eklemek için, Değerli taş küpe yapımında beyaz altın kullanılır. Çok zarifler, çok pahalılar ve zenginler. Bu küpelerin özel olacağından emin olabilirsiniz. Pembe değerli taş, beyaz altın metal ile daha çok kullanılır..

5. Vintage Değerli Taş Küpeler:

Vintage Değerli Taş Küpe

Vintage Değerli Taş küpeler, geleneksel görünmek için yapılmış Değerli Taş küpelerdir. Nadir ve çok özeldirler. Karmaşık tasarımları nedeniyle genellikle maliyetlidirler. Her zaman göze çarparlar. Geleneksel Hint kıyafetleriyle iyi görünüyorlar..

6. Çok Renkli Değerli Taş Küpeler:

Çok Renkli Taşlı Küpeler

Çoğu zaman, değerli taşların sadece bir rengi vardır. Bu, Değerli Taş küpelerin kullanımını sınırlar. Elbisenize göre eşleştirmeniz gerekiyor. Çok Renkli Değerli Taş küpelerin birden fazla rengi vardır. Kıyafetlerinizle karıştırmak ve eşleştirmek eğlencelidir. Biraz rahatlar ama kıyafetinize hayat katmak için harikalar..

7. Çember Taşlı Küpeler:

Halka Taşlı Küpe

Halka küpeler, kulaklara takılan dairesel halkalardır. Normalde basittirler ve çok daha az tasarıma sahiptirler. Halka Değerli Taş küpeler, çember boyunca değerli taşlara sahiptir. Çok parlaklar. Parti ve retro görünüm için mükemmeldir. Düğünlerde de giyebilirsin.

8. Oyma Değerli Taş Küpeler:

Oyma Değerli Taş Küpeler

Oyma Değerli Taş küpe, değerli taş üzerine oyulmuş metale sahiptir. Değerli taş üzerine metal oyma sanatı çok nadirdir. Çoğunlukla vintage oyma tarzıdır. El yapımı olduğu için oymalı Taş küpe fiyatları da oldukça yüksektir. Genelde özel günlerde giyilir.

9. Geometrik Tasarım Değerli Taş Küpeler:

Geometrik Tasarım Taşlı Küpe

Kıyafetlerin modernleşmesiyle birlikte küpeler de modernleşiyor. Geometrik desenler ve keskin kesimler ve desenler ile yapılırlar. Geometrik tasarım Değerli taşlı küpeler, görünümünüze cazibe ve şıklık katar. Parti için giyebilirsin. Batı kıyafetleri üzerinde mükemmel görünüyor.

Değerli taşlar nadir bulunduğundan, değerli taş küpeler her zaman özeldir. Değerli taşların çoğu türlerinden biridir. Satın almak pahalıdır. Bu yüzden; özel günlerde giyilirler. Ancak onları günlük olarak giymenize izin veren birkaç tasarım var..