Bu günlerde Hindistan pazarında bulunan çeşitli kepek önleyici ürünler var. Kimyasalları sevmeyen kişiler için doğal olan bir tür çare kullanmayı deneyebilirler veya bir şişe doğal özüt içeren temizleyici de iyi ve kullanımı çok kolay kullanışlı bir şey olabilir. Bunlar, uygun faydaları elde etmek için düzenli olarak uygulanmalı ve kullanılmalıdır..

kepek için ilaçlar

Bunlar ayrıca son derece maliyetli değildir ve çoğu insan tarafından genellikle oldukça kolay karşılanabilir. Bunlar genellikle yaklaşık bir aylık kullanım için iyi bir miktar için 150 ila 240 rupi kadar ucuzdur. Bir kişi son derece yüksek bir şey istiyorsa, bunlar oldukça maliyetli olabilir. Bununla birlikte, düzenli kullanım için, sorunu kontrol etmek için kolayca kullanılabilecek iyi ürünler satan birkaç tanınmış marka ve satıcı vardır..

Kepek Kontrolü için İlaçlar:

Aşağıda kepeği kontrol edebilen en iyi 10 doğal ilaç bulunmaktadır..

1. Biotique Bio Bhringraj Taze Büyüme Terapötik Yağı:

Biotique Bio Bhringraj Taze Büyüme Terapötik Yağı

Bu çok iyi bilinen ve popüler bir marka kepek ilacıdır. Bu, Bhringraj’ın iyiliğini içeren ürünleridir. Hepimizin bildiği gibi, bu, tellerin sağlığını da artırabilecek özellikleri içeren küçük bir bitkidir. Bu yağ yaklaşık 150 Rupi ile oldukça uygun fiyatlı ve düzenli olarak kolayca kullanılabilir. Daha fazla fayda elde etmek için, bu, dolaylı ısı üzerinden ısıtıldıktan sonra masaj yapılabilir. Bu aynı zamanda kan dolaşımını artırır ve köklerin besinleri emmesine yardımcı olur. Sorunun nedeni stres ise, bu aynı zamanda kafayı rahatlatmak için onu da rahatlatabilir..

2. Nizoral Şampuan:

Nizoral Şampuan

Bu iyi bilinen ve en iyi kepek ilacı ürünüdür ve aynı zamanda orta fiyatlıdır. Mantar önleyici ilaç ailesine ait Ketokonazol içerir. Bu, ıslak saç derisine 5ml ila 10ml dozunda düzenli olarak kullanılabilir. Daha iyi sonuç almak için 2 ila 4 hafta boyunca haftada iki kez uygulayın.

3. Body Shop Rain Forest Hacim Şampuanı:

The Body Shop Rain Forest Hacim Şampuanı

Bu popüler bir üst düzey üründür ve bir kişi biraz maliyetli bir şey kullanmak isterse kullanılabilir. Bununla birlikte, bu markanın bu günlerde büyük alışveriş merkezlerinde kurduğu mağaza sayısı nedeniyle bu, günümüzde oldukça kolay bir şekilde mevcuttur..

4. Schwarzkopf Professional BC Hacim Artırıcı Şampuan:

Schwarzkopf Professional BC Hacim Arttırıcı Şampuan

Bu, Nymphaea Alba Kök Ekstresi ve Panthenol içeren biraz pahalı ama çok etkili bir başka şampuan. Bu da biraz pahalı olsa da oldukça uygun.

5. Nioksin Güçlendirici:

Nioxin Booster - Kepek için İlaçlar

Bu, bu günlerde popüler bir kepek ürünüdür. Bunlar diğer kitleri ile birlikte kullanılabilir. Bu, bölgelerin daha dolgun görünmesi için geçici şişmeye neden olabilir ve ayrıca mantar enfeksiyonlarından kurtulabilir..

6. Tvam Kına Şampuanı:

Tvam Kına Şampuanı - Kepek için İlaçlar

Bu, bitkisel kepek önleyici ilaçlarda çok popülerdir. Bu genellikle kaşıntıdan muzdarip insanlar tarafından satın alınır. Bu aynı zamanda doğal kına özleri ile yatıştırıcı olabilir ve ayrıca yaklaşık 200 Rupi’lik makul bir fiyata sahiptir..

7. Temizle Besleyici Kepek Önleyici Şampuan:

Berrak Besleyici Kepek Önleyici Şampuan - Kepek için İlaçlar

Bu, aktif bileşen olan nutritium 10’u içerir ve bu, kuru ve tahriş olmuş koşulları yatıştırmaya yardımcı olur ve ayrıca bölümleri daha parlak hale getirir. Bu aynı zamanda yaklaşık 400 ml’lik şişeler için 240 Rupi’de makul fiyatlı.

8. Aveda Hasar Onarıcı Krem:

Aveda Hasar Onarıcı Krem - Kepek İlaçları

Bu, sadece kaşıntı nedeniyle iltihaplı kafayı yatıştırmaya ve hasarlı saçları onarmaya yardımcı olan kinoa proteini içeren nazik bir şampuandır. Bu oldukça maliyetli ama etkili bir üründür..

[Daha fazla gör: Kepeği Gidermek için Ev Yapımı İpuçları.]

9. Vücut Bakımı Yumurta Şampuanı:

Vücut Bakımı Yumurta Şampuanı - Kepek için İlaçlar

Bu oldukça yararlı olan yumurta proteini özlerine sahiptir ve ayrıca serbest formaldehit ve alerjik parfümlerdir. Bu uygun fiyatlı ve yaklaşık 150 INR’de orta fiyatlı.

10. L’Oreal Elvive:

L'Oreal Elvive - Kepek için İlaçlar

Bu, bir kişinin herhangi bir kaşıntıdan kurtulmasına ve ayrıca kaynamasına yardımcı olan ilaçlı bir üründür. Herhangi bir kuru pulun çıkarılmasına yardımcı olur. Bu, yaklaşık 240 INR’de orta fiyatlı ve aynı zamanda oldukça uygun.

Allopatik veya bitkisel ilaçlar kullanarak kepek ile tahriş olmayı bırakın. Bu makalede bahsedilen her İlaç, kepekleri doğal ve ilaçlı bir şekilde temizlemeye yardımcı olacaktır. Bu yüzden kepekten kurtulmak için en az bir ilaç deneyin ve kaşıntı ve tahrişten kurtulun..