Maang Tikka, düğün takılarının ayrılmaz bir parçasıdır. Büyük bir önemi ve önemi vardır. Gelin görünümüne şıklık katan bir aksesuardır. Şu anda gelinler, büyük gününde giyebilecekleri muazzam bir maang tikka seçeneğine sahipler. Stil ve tasarımlarda gelişen güzel bir süs. Maang Tikka, iki ruhun evlilik yoluyla birleşmesini ifade eder. Maang tikka’nın kolyesi, gelin ve damadın kutsal birliğinin sembolü olan ‘ajna çakra’nın yerleştirildiğine inanılan bir noktaya düşer..

Trend Kadınlar için Zincir tasarımları ile Geleneksel ve Güzel Maang Tikka:

Zincirli maang tikka’nın ilk 9 tasarımına bakalım..

1. Chand Maang Tikka:

Chand Maang Tikka

Bu, zincirli çarpıcı chand tarzı maang tikka. Kolye ucuna ay şeklinde yuvarlak bir şekil verilmiş olup, asılı bir adet kırmızı gözyaşı damlası şeklinde taş bulunmaktadır. Tikka zincirinde üç çiçek deseni vardır. Tikka’ya birçok yuvarlak elmas takılır.

2. Borla Maang Tikka:

Borla Maang Tikka

Bu borla tarzı kolye ile inanılmaz maang tikka zinciri. Renkli taşlarla süslenmiş yuvarlak bir top var. Arada beyaz büyük bir taş var. Sonra bir dizi yuvarlak renkli ve beyaz taş var. Küçük beyaz inci serisi topun ortasında kaplıdır.

3. Taş Maang Tikka:

Taş Maang Tikka

Bu tikka kafa zinciri, başında armut şeklinde beyaz bir elmasla parlıyor. Bu armut şeklindeki pırlanta altınla kaplanmıştır. Arada küçük incili yuvarlak halka zinciri vardır. Zincir çok ince. Bu pırlanta pırıl pırıl ve her göz tarafından fark ediliyor.

4. Tek Dize Maang Tikka:

Tek Tel Maang Tikka

Zincirli bu maang tikka, taş çivili tek ipe sahip. Ayrıca her iki tarafta da iki tek dize vardır. Bu ipte kabartmalı beyaz sahte taş var. Kolye büyük ve yeşil ve pembe renkte üç büyük gözyaşı damlası taşı asılı.

5. Çift Tel Maang Tikka:

Çift Tel Maang Tikka

Bu çift telli çok güzel tikka zinciri. Orta zincirde iki çiçek taşlı çivili tasarım vardır. Her iki yanda da katman gibi iki sıra taş vardır. Büyük oval şekilli beyaz taşlı yuvarlak şekilli bir kolye var. Bu büyük taş bir dizi küçük taşla kaplıdır..

6. Çoklu Dizeler Maang Tikka:

Çoklu Dizeler Maang Tikka

Bu gelin maang tikka zinciri muhteşem görünüyor ve eksiksiz bir görünüm veriyor. Her iki tarafta dört katman dizesi vardır. Arada taş kabartmalı çiçek deseni bulunmaktadır. Kolye orta göz bölgesine kadar düşüyor. Aralarda yeşil renkli taşlar bulunmaktadır. Bütün tikka olağanüstü görünüyor.

7. Altın Maang Tikka:

Altın Maang Tikka

Bu tikka kafa zinciri, yuvarlak uçlu altın rengindedir. Altın kolye üzerine çok güzel bir tasarım işlenmiştir. Yeşil ve pembe renkli taş ve asılı iki güzel inci var. Bir kolye yuvarlak şekilli büyük, diğeri oval şekillidir. Yuvarlak bir bağlantı zinciri küçük çiçek desenine sahip.

8. Zincirsiz Maang Tikka:

Zincirsiz Maang Tikka

Bu zincirsiz modern maang tikka. Bunda sadece alnında kolye var. Kolye, üç ip asılı olan gözyaşı damlası tasarımına sahiptir. Kolye üzerine parıldayan beyaz küçük boyutlu pırlantalar var. Tikka süslü ve hoş görünüyor.

9. Ayrıntılı Maang Tikka:

Ayrıntılı Maang Tikka

Bu zincirli çok çekici maang tikka. Her iki tarafta da geniş bir ip var. Alnında güzel bir kolye asılı. Bu, bir geline ayrıntılı bir görünüm verir. Bu büyük maang tikka içinde bir gelin çok narin görünüyor. Bu büyük boy tikka insanların dikkatini çekiyor.

Maang tikka, bir gelin için mücevherin ayrılmaz bir parçasıdır. Maang tikka, küçük ve narin olması koşuluyla diğer işlevlerde bile giyilebilir. Solah shringarınız maang tikka olmadan eksik kalır. Hanıma etnik bir kişilik kazandırır. Bu aksesuar, sadelikten büyüleyici bir yüze ani bir dönüşüm sağlar..