Şu anda bir tarafta maang tikka giyme eğilimi var. Daha önce, başın ortasında zincir olan bir maang tikka vardı. Ama şimdi yan maang tikka mevcut. Bu günümüzün bir talebidir. Hayranlıkla birlikte ilgi de uyandırır. Aslında, tüm ünlüler bu tasarımı giyiyor. Bu Babür hanımlarında yaygındır. Jhumar benzeri tasarımı kafanın yanına koydular. Ve yan maang tikka fikri, o Babür Jhumarlarından türetilmiştir. Bu, kafa için bir tür gelişmiş aksesuardır..

Yan Maang Tikka Tasarımları

Modadaki Bayanlar İçin En Yeni ve Güzel Maang Tikka Tasarımları Tek Tarafta:

İşte yan iplerle maang tikka’nın en iyi tasarımları.

1. İnci Dize Tarafı Maang Tikka:

İnci Dize Yan Maang Tikka

Bu inci dizeleri ile çok büyüleyici yan tikka. Bir tarafta küçük inci dizileri ve alında büyük bir yarım ay deseni vardır. Bu inci katmanları beyazımsı bir parlaklık ile karizmatik görünüyor. Yüzünüzün genel parlaklığını artırır.

2. Yan Jhumar Maang Tikka:

Yan Jhumar Maang Tikka

Bu Babür esintili yan tikka mücevheridir. Başın bir tarafında asılı büyük bir jhumar benzeri tasarım var. Üstte bir kolye ile bağlı çok sayıda küçük zincir var. Bu zincirler ile küçük boyutlu renkli taşlar vardır..

3. Yandan Süpürülmüş Maang Tikka:

Yan süpürüldü Maang Tikka

Bu, yan dizeleri olan maang tikka’daki kraliyet tasarımıdır. Bir adet turuncu taşlı büyük yuvarlak kolye ucu bulunmaktadır. Bu büyük kolye ucu, üç küçük ip ve küçük yuvarlak kolye ile birbirine bağlanmıştır. Bu kolye, kabartmalı taşlarla üç sıra ipe sahiptir..

4. Yan Babür Maang Tikka:

Yan Babür Maang Tikka

Bu, bir grup yuvarlak bağlantıya sahip tek taraflı maang tikka. Çeşitli armut biçimli beyaz taşlar yapıştırılmıştır. Ortasında taşlı bir çiçek deseni vardır. Tikka sonunda armut biçimli inciler asılıdır. Beyaz taş ve inci karışımı akıllara durgunluk veriyor.

5. Tek Taraflı Ağır Maang Tikka:

Tek Taraflı Ağır Maang Tikka

Bu kırmızı boncuk dizileriyle çok ağır yan tikka. Üç sıra kırmızı boncuk vardır. Ortada, çok sayıda tasarıma sahip ağır bir kolye var. Pandantif üzerinde beyaz ve kırmızı taş işlemesi bulunmaktadır. Bu büyük kolye neredeyse tüm kafayı kaplar. Ayrıca ortada giden bir zincir var.

6. Kundan Matha Patti:

Kundan Matha Patti

Bu sadece yan dizeleri olan muhteşem maang tikka. Üç yuvarlak inci serisi ve küçük altın boncuklar eklenmiş bir ekstra altın ip vardır. Ortasında beyaz taşlı ve incili açık ay şeklinde büyük kolye ucu bulunmaktadır. Bir dizi inci, bir avize biçiminde kolye ile birbirine bağlanmıştır..

7. Elmas Çivili Matha Patti:

Elmas Çivili Matha Patti

Bu yan tikka elmas ve bir beyaz taşla kabartılmıştır. Üç satır çiçek deseni vardır. Bu çiçek deseninin üzerinde kabartmalı küçük elmaslar bulunmaktadır. Pırlantalı kolyede bir orta boy çiçek tasarımı var. Bu kolye ile asılı bir beyaz taş var.

8. Yan Katmanlı Maang Tikka:

Yan Katmanlı Maang Tikka

Dört katlı taş işlemeli yan tellerdir. Bu dize saç stiline parlaklık katıyor. Beyaz taşlarla süslenmiştir. Bu ipler her iki tarafta çiçeklerle tutturulmuştur. Bu çiçek tasarımı, ayna gibi parlayan beyaz taşla süslenmiştir..

9. Çarpıcı Tek Sıra Maang Tikka:

Çarpıcı Tek Hat Maang Tikk

Bu yan tikka kalın tek ipe sahip. Bu tek dize tasarımı ile harika görünüyor. Tek ipin yarısına armut biçimli beyaz taş takılır. Bu tek dize maang tikka, resminize cazibe katıyor. Narin tasarımı ile modern bir dokunuş kazandırılmıştır..

Side maang tikka gün geçtikçe ünleniyor. Ünlüler daha fazla kullandıkça popülaritesini ve şöhretini kazanıyor. Yine de eski maang tikka’dır. Genç bayanlar bu modern yan maang tikka’yı kullanıyor. Yan maang tikka kullanımı ile bayanlar görünüşünü gösterebilir. Hanımların zevkini ve tercihini ortaya çıkarır. Bu batı elbiseleri ile de kullanılabilir. Bazı tasarımlar, etnik ve modern tasarımın birleşimini sergileyen taç gibi görünüyor..