Maang tikka, bir gelinin düğününde güzel görünmesi için en gerekli mücevherlerden biridir. Maang tikka, bir tarafında tuzak ve diğer tarafında bir kolye bulunan bir zincirden yapılmıştır. Kesin bir birliğe işaret eder. Sadece gelin değil, aynı zamanda gelin arkadaşları veya başka biri de maang tikka görünüme cazibe ve stil katar. Kadınlığı, dişil güçleri ve yalnızca kendisine ait olan sezgisel doğaya sahip olmayı sembolize eder. Maang tikka’nın, bunun sadece gelin takıları olmadığı; herhangi bir düğün partisinde veya geleneksel bir vesileyle giyilebilir.

Yuvarlak Yüz İçin Maang Tikka Mücevher Tasarımları:

Pek çok farklı maang tikka türü var ama doğru yüz şekliyle daha güzel görünüyor. Yüz yuvarlaksa, uzunluk eklemeniz gerekir. İşte yuvarlak şekil için bazı maang tikka.

1. Yuvarlak Yüz için Küçük Sarkık Stil Maang Tikka:

Yuvarlak Yüz için Küçük Sarkık Stil Maang Tikka

Bu maang tikka, yüzü ağır göstermediği için yuvarlak yüz için şık bir görünüm verir. Tek telli tikkalar muhafazakar görünebilir ancak zarif ve modaya uygun bir görünüm verir. Fantazi renkli taş tikkalardan inci askılarına kadar çok çeşitli tasarımlara sahiptir..

2. Jhoomar veya Passa Maang Tikka:

Jhoomar veya Passa Maang Tikk

Jhoomar veya passa, Müslüman bir gelinin geleneksel süsü. Bu maang tikka parçası alnın sol yarısını sıkıca tutar. Günümüzde alnın odak noktasına düşen standart olana ek olarak da giyilmektedir. Yelpaze şekli, üçgen tasarım, yuvarlak stil vb. gibi çeşitli tasarımlarda gelir. Bir gelinin görünümüne asil bir çekicilik katar..

3. Bir-Teir Matha Pattis Maang Tikka:

Tek katlı Matha Pattis Maang Tikka

Maang tikka’nın başka bir stili de mata patti’dir. Bu, bir gelinin alnını tamamen süsleyen yanlara ek katmanlara sahiptir. Tasarımda çok şık ve yuvarlak yüze çok çarpıcı bir görünüm veriyor. Pim sayısı yerleştirerek yerinde kalması için bilinçli olmak gerekir..

4. Yuvarlak Yüz için Borla Maang Tikka:

Yuvarlak Yüz için Borla Maang Tikka

Borla stili maang tikka, kişinin şık ve çekici görünmesini sağlar. Şekli, adını aldığı hünnap meyvesine benzer. Genellikle inciler, taşlar, yakutlar, kristaller vb. ile hazırlanmış yuvarlak bir maang tikkadır. Saç ayırma işlemi tam olarak başın ortasından yapıldığında harika görünür..

5. Yuvarlak Yüz Şekli için Chand Maang Tikka:

Yuvarlak Yüz Şekli için Chand Maang Tikka

Bu, hatırı sayılır bir süre boyunca yaygın olarak en çok sevilen örnek bir tasarımdır. Alnın küçük bir alanını kapladığı için yuvarlak şekil için mükemmeldir. Tipik olarak zarafet katan güzel inci ve polki aksanlara sahip yuvarlak bir tikka mücevheridir. Yarım ayın ince bir altın grafiğinde, bu kundan benzeri taşlar sarkan incilerle süslenmiştir. İnce zincir, odağın bu çarpıcı tikka üzerinde olmasını sağlar.

6. Hilal Maang Tikka:

Hilal Maang Tikka

Hilal maang tikka, kundan veya taş işçiliği ile güzel bir şekilde basittir ve altın yarım ay şeklindedir. Hem hafif hem de yuvarlak yüz için mükemmel hafif bir görünüm verir..

7. Saç Çizgisi Sarılma Maang Tikka:

Saç Çizgisi Kucaklayan Maang Tikka

Saç çizgisi kucaklayıcısı normalden daha yükseğe takılır, sadece saç çizgisini öper. Sarkıta giden ana zincir, saçındaki kısımla birlikte düşebilir. Bu maang tikka yüzü çerçeveler ve gözlerine ve yüz özelliklerine dikkat çeker.

8. Kundan Maang Tikka:

Kundan Maang Tikka

Kundan çalışması solah shringaar için gelenekseldir. Bu güzel maang tikka, kundan’a yerleştirilmiş kesilmemiş elmaslarla kaplanmıştır..

9. Babür Maang Tikka:

Babür Maang Tikka

Tanrı yetenekli bir tasarımcının yetenekli ellerinden maang tikka’yı uyandıran görkemli Babür, polki ve noktalarla süslenmiş karmaşık bir tasarıma sahiptir ve başı örten dupattanın hemen altından mükemmel bir şekilde dışarı bakar..

Maang tikka, kadınların özel günlerde giydiği önemli bir mücevher parçasıdır. Bu asırlık aksesuar genel görünümü iyileştirir ve göz alıcı ancak şık bir çekicilik sağlar. Ucuzdurlar ve kolayca temin edilebilirler.