Deniz mağaraları, doğanın görülmesi gereken en güzel manzaralarıdır. Dalgaların kıyı şeridinin zayıflamış bir noktasında veya kıyı uçurumunda, içeriden çatlamalarına ve yıllar içinde şekillenmesine neden olan sürekli ve muazzam bir kuvvetle oluşan deniz mağaraları, dünyanın her yerinde, bazıları küçük, bazıları büyük olmak üzere var olmuştur. Bu deniz mağaralarının gizemi merak uyandıran, uzaklardan ve yakınlardan insanlar onları keşfetmeye gelir. En iyi bilinen iki deniz mağarası, Avrupa’nın İskoçya’daki Staffa Adası’ndaki Fingal Mağarası ve Capri’deki Blue Grotto, Yunan Adaları, Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyı eyaletleri, Bristish Adaları ve Hawaii Adaları, eşit derecede muhteşem çeşitliliğe sahiptir. deniz mağaraları.

Deniz mağaraları, bir dalganın bir mağara içinde daha fazla güç taşıması nedeniyle tavsiye edilen, gelgit sırasında tekneler kullanılarak veya yürüyerek keşfedilebilir. Karasal mağaralardan farklı olarak, bir deniz mağarasının içinde görülecek heykeller veya oymalar veya keşfedilecek derinlikler yoktur. O zaman kişinin dikkatini ne çeker? Deniz yaşamının saf güzelliği ve varlığıdır. Dünyanın en büyüleyici deniz mağaralarından bazılarına görsel bir bakış için yaldızlı bir tura çıkalım..

Fingal’in Deniz Mağarası:

deniz mağaraları

Fingal’in İskoç Adası Staffa’daki Deniz Mağarası, dünyanın şimdiye kadar bildiği en ünlü deniz mağarasıdır. Altıgen derzli bazalt sütunlardan oluşan eşsiz yapısı, gerçek bir Tabiat Ana eseridir. Sütunlar, ziyaretçileri derinleri keşfetmeye davet eden yalvaran bir geçit oluşturur..

Waiahuakua Deniz Mağarası:

Hawaii adası Kauai’deki Na Pali Sahili boyunca yer alan Waiahuaka Deniz Mağarası, dünyanın en uzun ikinci ve en güzel deniz mağaralarından biridir. Boyu 350 metreyi aşan ve girişi ve çıkışıyla dikkat çeken mağara, bu nedenle Çift Kapılı Mağara olarak da biliniyor. Bu mağaranın en dikkat çekici özelliği, kayanın çatısındaki bir yarıktan akan bir şelaledir..

Deniz Aslanı Mağaraları:

Amerika’nın en büyük Deniz Mağarası olan Floransa, Oregon deniz aslanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Soğuk kış mevsiminde onları bir araya toplanmış halde bulabilirsiniz, yazın ise sıcağın tadını çıkarırken yakalanabilirler..

Baf Deniz Mağaraları:

Kıbrıs’ta Mercan Körfezi’nin kuzeyindeki engebeli kıyı şeridinde yer alan Baf Deniz Mağaraları, kayalık sütunları ve doğal mağaraları ile huzur ve sükunetin bir resmidir..

Derin Deniz Mağarası:

Derin Deniz Mağaraları, karmaşık mağara sistemini ve başka yerde bulunmayan mevcut deniz yaşamını keşfetmek isteyen sualtı dalgıçları için mutlak bir heyecandır..

Deniz Mağarası, Malta:

Malta’daki Blue Grotto Deniz Mağarası ilgi çekici bir manzaradır. Adını Capri’deki Blue Grotto’dan alan bu doğal deniz mağarasının girişinde, ziyaretçilerin teknelerle girebildiği yüksek bir kemer bulunuyor. Denizin berrak mavi sularının yansımasıyla ışıldayan altı mağaradan oluşur..

İngiltere’nin Deniz Mağarası:

İngiltere Deniz Mağarası

İngiltere’deki Mewstone Deniz Mağarası bir peri masalından yeni çıkmış gibi görünüyor. Giriş, etkileyici bir manzara için ufukta batan güneşin manzarasına izin verir..

Deniz Mağarası Restoranı, İtalya:

İtalya’nın Grotta Palazzese’deki Sea Cave Restaurant’ta denizde yemek yemenin harikalarını deneyimleyin. Uçurumun kireçtaşı yüzeyinden oyulmuş ve deniz seviyesinden 74 ft yüksekte bulunan asırlık restoran, gezginlere eşsiz bir yemek deneyimi sunuyor..

Deniz Mağaralarında Deniz Yaşamı:

Mikroorganizmalar denizin yaşamıdır. Küçücük boyutta ve çıplak gözle zar zor görülebilen bu balıklar, diğer deniz türlerinin çoğunun yapamadığı yerlerde gelişiyor. Bir deniz mağarasının duvarlarında ve zemininde bulunabilecek diğer bazı yaygın deniz canlıları, kaz boyunlu midyeler, süngerler, küçük leopar köpekbalıkları ve deniz aslanlarıdır..