Kristal mağaralar, yoğun güzellikleri ve masalsı görünümleri nedeniyle açık ara tüm mağaraların en güzelidir. Kalsit veya aragonitten oluşan bu mağaralar, küçük iğne benzeri oluşumlardan inanılmaz büyük oluşumlara kadar değişen oranlarda kristal oluşumlarla süslenmiştir. Kristal Mağaralar, Tabiat Ana’nın enfes bir eseridir ve her yerde harika bir turistik cazibe merkezidir..

Dünyanın En İyi Kristal Mağaraları:

1. Kristal Mağara, İzlanda:

kristal mağaralar

İzlanda gibi küçük bir ülkede, doğanın en büyük fenomenlerinden birini bulacaksınız – Svmnafellsjvkull’un Kristal Mağarası. Skaftafell milli parkında bulunan bu masmavi mağara, göz kamaştırıcı güzelliği ve büyüklüğü ile sizi büyüleyecek. Vatnajokull buz örtüsünün kuvvetleri tarafından yaratılan bu kristal mağara, buzulunun kıyı şeridiyle buluşmasıyla oluşmuştur. Mağaradaki buz, havanın içeri girmesine izin vermeyen asırlık bir buzdur ve bu da mağaranın ışıltılı ve renkli dokusuna neden olur..

2. Kristal Mağara, Bermuda:

1907’de 12 yaşındaki iki çocuk kriket topunu aramaya gittiğinde, doğanın muhteşem eserlerinden birine rastlayacaklarını bilmiyorlardı. İlk olarak Carl Gibbons ve Edgar Hollis tarafından keşfedilen Bermuda’daki Kristal Mağara, büyük keşfi öğrendikten sonra mülkün sahipleri olan Wilkinson ailesi tarafından daha fazla araştırıldı. Görkemli görünümlü kristal sarkıtlar ve dikitler, mağaranın tavanından, 55 fit derinliğindeki berrak gölü aydınlatan avizeler gibi sarkar. Bu, dünyanın en iyi Kristal Mağaraları.

3. Kristal Mağarası:

Kristallerin Mağarası

Tüm mağaraların en muhteşemi, Meksika’nın Chihuahua kentinde bulunan Kristaller Mağarası olmalıdır. Yüzeyin 300 metre altında yer alan ana oda, sütun boyutunda daha önce hiç görülmemiş dev kristaller içeriyor. Bazıları 11 metre yüksekliğe ulaşır ve yaklaşık 55 ton ağırlığındadır. Mağaranın altındaki magmadan oluşan bu kristallerin 500.000 yıl kadar eski olduğu söyleniyor. Mağaranın içindeki koşullar, bu dev yapıyı ziyaret ederken uygun teçhizatı gerektiren aşırıdır..

4. Kaliforniya Kristal Mağarası:

Kaliforniya, kendi mağara payına sahiptir, en etkileyici olanı, dünya yüzeyinin hemen altında yer alan Sequoia Ulusal Parkı’ndaki Kristal Mağaradır. Burada görülen sarkıt kristal oluşumları, süslü cilalı mermer mağaradan perdeler gibi sarkıyor. Mum ışığında yapılan turlarıyla ünlü olan mağara, sadece yaz aylarında keşfe açıktır..

5. Mlynki Kristal Mağarası:

Ukrayna’nın Ternopil bölgesinde, dünya yüzeyinin derinliklerinde yer alan sürükleyici bir kristal mağaradır. Duvarlarını çok renkli alçı kristalleri süslüyor ve göz kamaştırıcı bir etki yaratmak için yansıyan ışıkta parlıyor. Mlynki Kristal Mağarası gerçekten görülmesi gereken nadir bir manzaradır..

6. Kristal Mağara, Wisconsin:

Pierce County’de bulunan, popüler bir turistik yer olan Wisconsin’in en uzun bilinen Kristal Mağarasıdır. 1881’de William Vanasse tarafından keşfedilmiştir. Crystal Caves, ziyaretçilerin bir dizi basamak ve rampadan aşağı inmelerini sağlayan birden fazla seviyeye sahiptir. Mağara, buz sarkıtlarına benzer sarkıtlarla kaplıdır ve dalgalanan akıştaşları ve dikitler ile kaplıdır..

7. Orda Kristal Mağarası:

Rusya’nın Ural bölgesinde, dünyanın en büyük ve tek su kristali mağarası yer almaktadır. Orda Mağarası aynı zamanda Rusya’nın en geniş sualtı mağarasıdır ve Tüm Rusya doğal anıtı statüsünü kazanmıştır. Mağara, dalgıçların yollarını görmeleri için dolambaçlı geçitler ve berrak sularla doludur..

8. Put-in-Bay, Ohio’daki Kristal Mağara:

Ohio, Put-in-Bay’deki Kristal Mağara, dünyanın en büyük jeodezi veya kristal yapılarını barındıran kireçtaşı bir mağaradır. Mağara, 1887’de Alman doğumlu Gustav Heinemann tarafından şaraphanesinin altında bir kuyu kazarken keşfedildi. Mağara duvarlarında bulunan büyük boyutlu kristaller, başlangıçta madencilik amacıyla kullanılmıştır. Mağara daha sonra, kireçtaşı mağara duvarlarını kaplayan 3 fit genişliğindeki Celestine kristallerinin görülebildiği bir turistik noktaya dönüştürüldü..

9. Yanchep Kristal Mağaraları:

Avustralya, Perth’deki Yanchep Ulusal Parkı’nın Kristal Mağaraları, rehberli bir mağara turunda izlenebilecek inanılmaz bir sarkıt yığınına ev sahipliği yapıyor..