Mangalsutra, her evli kadının evli hayatında en az bir kez giydiği bir şeydir. Mangalsutraları duruma göre değiştirme fikri, kadınlara sunulan geniş seçenek yelpazesi nedeniyle artık çok moda. Madalyon tasarımlarının kendisi büyük bir değişim gördü ve gelenekselden tamamen modern ve ilginç olan tasarımları seçebilirsiniz..

Resimlerle Modern ve Güzel Mangalsutra Madalyon Tasarımları:

Trend’de bayanlar için mangalsutra madalyonlarının ilk 9 tasarımına bakalım..

1. Yan Tasarım Mangalsutra Madalyon:

Yan tasarım mangalsutra madalyon

Bu, mevcut olan daha yeni çağdaş tasarımlardan biridir. Mangalsutra’nın oldukça geleneksel bir madalyonu var ama kolye tasarımı çok modern. Madalyon, geleneksel yöntem olan orta yerine kolyenin yan tarafına yerleştirilmiştir. Daha modern bir görünüm için bu benzersiz stili seçin.

2. Mangalsutra ile Altın Madalyon:

Mangalsutra ile Altın Madalyon

Bu altın mangalsutra madalyonu daha geleneksel tasarımlardan biridir. Madalyonun ortasında yapılan hassas altın işi var. Madalyon kenarları, bir araya toplanmış küçük altın boncuklarla süslenmiştir. Madalyonun ortasındaki siyah boncuk deseni tamamlıyor.

3. Elmas Mangalsutra Madalyon:

Elmas Mangalsutra Madalyon

Burada modanın ve geleneğin en iyisine sahipsiniz. Bu elmas çivili mangalsutra madalyon tasarımında çok modern. Kullanılan pırlantalar iyi boyuttadır ve yapraklı dal deseni oluştururlar. Güzel bir resmi fırsat ve ayrıca partiler için bu zarif mangalsutra’yı seçin.

4. Köpüklü Madalyon Mangalsutra:

Köpüklü Madalyon Mangalsutra

Bu kavisli V şeklindeki madalyonla mangalsutra’nız için göz kamaştırıcı bir madalyon seçin. Burada kullanılan mangalsutra, sadece bir dizi siyah boncukla oldukça basittir, ancak çarpıcı göz alıcı, yapraklı tasarımda yapılmış ve ucunda bir gözyaşı damlası bulunan ışıltılı madalyondur..

5. Çok Taşlı Madalyon Mangalsutra:

Çok Taşlı Madalyon Mangalsutra

Altın mangalsutra madalyon tasarımları birçok seçeneğe sahiptir. Ama en iyisi çok renkli taşlara sahip olanıdır. Burada madalyon, beyaz kristallerle ayarlanmış kırmızı ve yeşil kristallere sahiptir. Kırmızı boncuklar daire şeklinde olup aralarına beyaz taşlar yerleştirilmiştir. Bu parlayan güzel bir çiçek şekli yapar.

6. Yuvarlak Damla Madalyon Mangalsutra:

Yuvarlak Damla Madalyon Mangalsutra

Daha geleneksel tasarımlardan biri bu yuvarlak damla altın diskleri kullanır. Sembolik doğa, iki altın diskin yan yana yerleştirilmesini gerektirir. Özellikle bu geleneğin var olduğu Hindistan’ın güneyindeyseniz, bu madalyon tasarımını seçin. Yuvarlak damlalar altından yapılmıştır ve disk şekli, diskin oyulmasıyla yapılmıştır..

7. Tapınak Parası Madalyon Mangalsutra:

Tapınak Parası Madalyon Mangalsutra

Tapınak madeni para tasarımı yine mangalsutra için en ünlü ve talep edilen tasarımlardan biridir. Tapınak sikke tasarımında, üzerlerinde tanrı ve tanrıçaların izlenimleri olan sikkeler vardır. Madeni paralar, iki veya ikiden fazla gruplar halinde madalyon oluşturmak için birleştirilir..

8. İlk Harf Madalyon Mangalsutra:

İlk Harf Madalyon Mangalsutra

Mangalsutra’nız için madalyonun bir parçası olmak için kocanızın veya hatta kendinizin baş harflerini seçin. Altından yapılmış madalyon, ilki kalın altından yapılmıştır ve minik elmaslarla da süslenmiştir. Lockets, geleneksel olanın daha modern bir yorumudur. İşleri basit ve çekici tutmayı tercih ediyorsanız bunu seçin.

9. Kristal Çivili Madalyon Mangalsutra:

Kristal Çivili Madalyon Mangalsutra

Mangalsutra’nız için bu sevimli kalp şeklindeki kristal çivili madalyonu alın ve başların hayranlıkla döndüğünü görün. Zarif tasarım, yarısı pembe kristalle ve yarısı opak beyazla süslenmiş bir kalp şekline sahiptir. Bu genç evli bayanlara yakışacak modern bir tasarımdır..

Mangalsutralar için madalyonlar harika bir moda ifadesidir. Altın, elmas ve hatta kristallerde mevcutturlar. Madalyonlarınızı duruma göre değiştirebilme fikri, çoğu modern evli kadına çekici gelen şeydir..