Jei esate nauja mama, kuri ieško geresnių būdų gaminti daugiau pieno, kad galėtų slaugyti jūsų mažylį. Ir ypač, jei girdėjote apie ožragės naudą žindymo metu. Tačiau nesate tikri, kaip tai padeda, skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Vaistinė ožragė yra gerai žinomas prieskonis, naudojamas įvairiose virtuvėse. Vaistinės ožragės gali būti naudojamos kaip sėklos, miltelių pavidalu arba tiesiog lapai, dedamos į karius, padažą, dalį ir tt. Žinoma, kad prieskoniai pagerina maisto skonį ir aromatą. Viena iš tokių naudos sveikatai, apie kurią mes galime gerai žinoti, yra ne tai, kad vaistinė ožragė naudojama motinos pienui didinti.

Daugelis žmonių teigė, kad ožragė padėjo jiems maitinti krūtimi. Nors žmonės, kurie vadovaujasi senais Indijos ajurvedos įsilaužimais, laikosi šio ingrediento. Naujoji karta vis dar nežino, ar ožragė yra? saugu naudoti ar ne.

Fenugreek žindymui buvo naudojamas dar prieš pradedant naujo amžiaus tyrimus, įrodančius jo poveikį, todėl tikrai žinome, kad ingredientas padeda. Peržiūrėkite šį straipsnį, kad sužinotumėte apie privalumus & minusai, taip pat Vaistinės ožragės poveikis.

Vaistinės ožragės žindymo metu

Kaip vartoti ožragę žindymo laikotarpiu?

Vaistinės ožragės gali būti vartojamos įvairiais būdais, siekiant pagerinti motinos pieno gamybą maitinančioms motinoms. Kai kurie paprasti būdai jį vartoti yra,

1) Kaip daigai:

Vaistinės ožragės gali būti mirkomos vandenyje, todėl jos dygsta kaip ir kiti daigai. Galite valgyti greito salotų pavidalu su smulkintomis daržovėmis ir laimo šlakeliu, lengvu ožragės receptu žindymui arba tiesiog su chaat masala (garsiu Indijos prieskonių mišiniu), kad pagerintumėte jo skonį.

2) Kapsulės forma:

Jei yra žinomas ir įrodytas ingredientas, kuris yra labai naudingas, tikimybė, kad jį rasite kapsulės ar tabletės pavidalu, yra labai didelė. Panašiai vaistinėse galima rasti žindyti skirtų ožragės kapsulių, kurias galime vartoti kaip įprastas tabletes, bet tik gydytojo pasiūlytą laiką, kad būtumėte saugūs.

3) Vaistinės ožragės sėklos:

Dabar tai gali atrodyti ne labai malonu ar patrauklu, tačiau nuryti kai kurias ožragės sėklas su stikline vandens yra paprasčiausias būdas vartoti vaistinės ožragės ir padėti žindyti, nes labai padidėja motinos pienas. Jei bijote šios idėjos, galite laikytis žindymui skirtų ožragės tablečių.

4) Vaistinės ožragės milteliai:

Žindymui laikykite keletą maltų ožragės miltelių sėklų. Šis mažas indelis turėtų konkrečiai nurodyti, kiek ožragės reikia vartoti žindant. Laikykite jį sandariai uždarytame inde ir tiesiog šiek tiek pabarstykite maistą prieš pradėdami valgyti. Nepilkite jo ruošdami patiekalą, nes tai sumažins jo poveikį kepimui, todėl visada būtinai vartokite jį žalią.

5) Vaistinė ožragė:

Mirkykite sėklas vandenyje kelias valandas arba verčiau per naktį. Po pabudimo virkite šį mišinį kelias minutes, kol sėklos vandenyje išgaruos visą spalvą, tai yra, kai žinosite, kad maistinės medžiagos taip pat ištirpsta vandenyje. Nukoškite jį sieteliu ir kasdien gurkšnokite šį ką tik paruoštą mišinį, kol pradėsite matyti norimą rezultatą.

Vaistinės ožragės (Methi) nauda maitinant krūtimi:

Nors mums pavyko išmokti įvairių paprastų ožragės vartojimo būdų. Galvoje vis dar slypi klausimas, kokia tiksliai yra methi nauda žindymui,

A) Motinos pieno gamybos padidėjimas:

Kiekvienos moters kūnas yra unikalus, o kai kurios laktacijos daugiau nei pakankamai kitų gali turėti tam tikrų problemų gaminant motinos pieną. Neapdorotų ir kitų rūšių ožragės vartojimas padeda greitai padidinti motinos pieno gamybą, o tai reiškia, kad jūsų kūdikis nebus pernelyg susierzinęs, nes tinkamai gauna maistą.

B) Padeda esant netaisyklingam motinos pienui:

Yra atvejų, kai moteris gamina motinos pieną, bet ne taip reguliariai, kaip turėtų. Tokiu atveju moteris gali pasikliauti ožragėmis, kurios padeda reguliariai gaminti motinos pieną. Tai leis kūdikiui sotinti ir padėti jam augti sveikesniam.

Nors ožragė yra labai geras ingredientas, padedantis maitinančioms moterims. Nėra tokios prievartos naudoti šį ingredientą. Prieskonio nereikia vartoti, jei gaminate gerą pieno kiekį, kurio pakanka kūdikiui. Naudojimas tik tada, kai reikia, labiau tinka mamai ir kūdikiui.

Šalutinis ožragės poveikis žindymo metu:

Kaip ir viskas turi tam tikrų privalumų, jie taip pat gali turėti tam tikrų pasekmių. Nors ožragės vartojimas neturi reikšmingo šalutinio poveikio, tikrai yra tam tikras poveikis.

  1. Vaistinė ožragė yra prieskonis, kuris organizme sukuria daug šilumos. Taigi dažnesnis išmatų išsiskyrimas yra vienas iš dažniausiai pastebimų šaltalankio šalutinių reiškinių žindymo metu. Kitas šalutinis poveikis, pastebimas žmonėms vartojant didesnį nei siūloma ožragės kiekį, yra gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas organizme.
  2. Be to, išmatos taip pat tampa laisvos, kiti kūno išsiskyrimai, tokie kaip šlapimas ir prakaitas, pradeda aštriau kvepėti. Bus žarnyno sutrikimas, kuris turės tiesioginį poveikį jūsų odai reakcijų ar spuogų ir riebios odos pavidalu.

Methi (Fenugreek) šalutinis poveikis kūdikiams:

Nors vartojimas žindymo metu dažniausiai sukelia ožragės poveikį motinos kūnui, kūdikiai taip pat patiria tam tikrą šalutinį poveikį,

  • Kūdikiams taip pat gali pasireikšti laisvos ir žalsvos išmatos; žarnyno sutrikimai taip pat gali juos šiek tiek sujaudinti. Tačiau visa tai lengvai išnyks per kelias dienas. Nors kūnas gali jausti nedidelį nerimą. Didelis suvartojamo pieno kiekis išlaikys juos sotus ir padės geriau išsimiegoti.

Vaistinė ožragė iš tiesų yra labai geras prieskonis/ingredientas, kurį galima vartoti įvairiais būdais, siekiant pagerinti jūsų motinos pieną. Nors ingredientas yra labai naudingas, jis turi keletą šalutinių poveikių. Todėl visada naudokite ingredientą siūlomais kiekiais. Taip pat tik per gydytojo pasiūlytą laiką, kada pradėti vartoti ožragę žindymui. Galiausiai ingrediento naudojimas nėra privalomas visoms motinoms; jei jūsų kūdikis gauna pakankamai pieno, poelgis padarytas.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar žindymo metu turime kramtyti ar nuryti ožragę? Ar milteliai geresni, ar sėklos geresnės??

Ans: Vaistinės ožragės galima rasti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje; sėklų, taip pat ožragės galite rasti miltelių pavidalu. Parduotuvėse randama vaistinė ožragė yra rafinuota versija to, ką galima pamatyti ūkiuose. Jūs galite naudoti ožragę bet kokia forma. Jūs mirkote ožragę per naktį, geriate vandenį ir nurijate minkštas sėklas nekramtydami, nes jos yra kartaus skonio. Kitas būdas vartoti ožragę žindymo metu yra pridėti ožragės miltelių į savo maisto receptus arba įpilti arbatinį šaukštelį į nedidelę stiklinę vandens ir išgerti..

Q2. Kada pradėti vartoti ožragę žindymui?

Ans: Jei esate krūtimi maitinanti mama, kuriai trūksta pieno, galite pradėti vartoti ožragę žindymui, kai tik nustatysite deficitą. Be to, norėdami pamatyti skirtumą, turite palaukti mažiausiai 24–72 valandas. Kai kurioms moterims skirtumas gali užtrukti savaitę. Pastebėję nenumatytų simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Q3. Kiek ožragės turėčiau suvartoti per dieną, kad padidėtų motinos pienas?

Ans: Visada geriau pradėti naudoti mažus kiekius, kad patikrintumėte, ar jūsų kūnas patiria kokių nors pokyčių, ir palaipsniui didinti jų kiekį. Pabandykite suvartoti 3,5 gramo per dieną, o po to palaipsniui didinkite jo kiekį, įsitikinkite, kad jo nenaudojate per daug, kitaip gali kilti rimtų pasekmių. Jei nerandate tinkamo kiekio, kreipkitės į gydytoją.