„Mangalsutra“ pažodžiui išvertus reiškia „palanki gija“. Mangalsutra yra labai svarbi induistų tradicijoje ir kultūroje. Tai papuošalas, galbūt pats svarbiausias, kuris reiškia moters santuoką. Vakarų kultūroje tai prilygsta „vestuviniam žiedui“. Svarbiausios mangalsutros dalys yra juodi karoliukai ant auksinės grandinėlės su pakabuku viduryje. Jie turi skirtingas reikšmes ir reikšmę skirtingose ​​Indijos kultūrose. Paprasčiausias Mangalsutras tikrai turi šias tris dalis.

Tradiciniai ir patrauklūs dideli mangalsutros dizainai auksu:

Šiais laikais Mangalsutroje, juvelyrikos versle, atsirado daugybė dizainų. Čia yra 9 populiariausi aukso mangalsutros dizainai, kurie šiuo metu yra populiarūs.

1. Tradicinė maratų mangalsutra:

Tradicinė maratų mangalsutra

Tai įmantriai meenakari rašto mangalsutra, kuri tik papildo žavesį, kai yra dėvima virš tradicinių Maharaštros drabužių, tokių kaip paithani ar nauvari sarees. Didelis aukso mangalsutros dizainas primena senus laikus ir gražiai modernus.

2. „Mangalsutra“ dizainas su keturiomis grandinėmis:

„Mangalsutra“ dizainas su keturiomis grandinėmis

Tai didelis mangalsutra dizainas su keturiomis grandinėmis – tai nauja tendencija, kuri atrodo gražiai ir taupo rūpesčius dėvėti kitus papuošalus. Tai toks sotus ir patenkinamai gražus aplink kaklą, kad nenorėsite dėvėti jokių kitų karolių!

3. Andhra Mangalsutra Pustelu:

Andhra Mangalsutra Pustelu

Tai Andhra tradicinis didelis mangalsutra dizainas. Koralų karoliukai šioje kultūroje turi ypatingą reikšmę, reiškiantį moters gyvenimą ir meilę savo vyrui. Tai įmantraus rašto papuošalas, kurį norėtų turėti kiekviena moteris.

4. Tamilų tradicinis mangalsutros dizainas:

Tamilų tradicinis mangalsutros dizainas

Tamilų kultūros mangalsutroje esantys juodi ar koraliniai karoliukai neturi tokios svarbos kaip pakabukas. Tai tradicinis tamilų didysis Mangalsutra aukso dizainas, parodantis sivalingam-lakshmi-kasu in thali, kuris yra reikšmingas dieviškas geros santuokos pseudoportretas. Šis tvirto aukso mangalsutra dizainas yra tikrai vienintelis ornamentas, kurio gali prireikti moteriai.

5. Telugų tradicinis mangalsutros dizainas:

Telugų tradicinis mangalsutros dizainas

Tradicinis telugų didžiosios mangalsutros dizainas yra sudėtingo dizaino pakabukas su dievobaimingu pseudoportretu arba reikšmingas „murti“, aplink jį supinta triguba aukso grandinė su reguliariais intervalais. Tai dar vienas kūrinys, kurį tikrai reikia turėti.

6. „Wati Design“ Mangalsutroje:

„Wati Design“ Mangalsutroje

„Wati“ arba „katori“ dizainas mangalsutroje susideda iš auksinės grandinėlės su juodomis arba koralinėmis karoliukais su pakabuku, kuris atrodo kaip dvi apvalios aukso talpyklos, sujungtos viename kampe. Tai ypač reikšmingas dizainas daugelyje kultūrų, reiškiantis nuotakos vedybinio gyvenimo užbaigtumą.

7. Šiuolaikinis aukso ir deimantų mangalsutros dizainas:

Šiuolaikinis aukso ir deimantų mangalsutros dizainas

Dar viena nauja „Big Mangalsutra“ aukso dizaino tendencija yra deimantas ir auksas. Nors grandinė yra tradicinė viena ar triguba, su juodais karoliukais ar koralų karoliukais, pakabukas turi aukso ir deimantų raštus, tekančius vienas su kitu, todėl tai yra gražiausias papuošalas.

8. Dvigubos auksinės grandinės „Mangalsutra“ dizainas:

Dvigubos auksinės grandinės „Mangalsutra“ dizainas

Kai kurie nauji dideli mangalsutros dizainai turi dvigubą auksinę grandinę, o ne vieną su juodais karoliukais. Dvigubos auksinės grandinės dizainas turi juodus karoliukus, tačiau jie yra mažiau gumbuoti ir suprojektuoti storą dvigubą auksinę grandinę ir įmantrų pakabuką.

9. Šiaurės Indijos Mangalsutra dizainas:

Šiaurės Indijos Mangalsutros dizainas

Šiaurės Indijos Mangalsutra dizainas paprastai labiau linkęs į sidabro ar deimantų gabalus. Tačiau yra keletas labai gražių aukso piešinių, kur pakabukas yra didelis įmantrus auksinis raštas su mažais rutuliukais aplink pagrindinę plokštę. Tai būtina bet kuriai moteriai.

Mangalsutra yra bene svarbiausias papuošalas, kurį gali turėti indė. Šiuo metu populiarėja daugybė mangalsutros dizainų, tačiau populiariausi yra dideli aukso mangalsutros dizainai.