Mangalsutra, tasarımları ve desenleri kültürlere göre farklılık gösteren altın bir zincirdir. Çoğunlukla kadınlar tarafından giyilen, Hindu Evliliklerinin önemli bir parçasıdır. Mangalsutra ile birçok türde duygu bağlanmıştır. Bu mücevher, başka bir moda aksesuarından daha önemli. Kocanın kültürel değerinin ve refahının bir sembolü olarak öne çıkıyor. Daha önce, mangalsutra’da yalnızca tipik tasarımlar mevcuttu. Ancak günümüzde, değerleri ve saflığı koruyan pek çok model mevcuttur..

1 gram altın mangalsutra

Kadınlar için Güzel ve Çekici Bir Gram Altın Mangalsutra Tasarımları:

Bir gram altın mangalsutraların yeni modellerini görelim.

1. Kalın 1 Gram Mangalsutra Zinciri:

Kalın 1 Gram Mangalsutra Zinciri

Bu, geleneksel bir gram altın mücevher mangalsutra tasarımıdır. Büyük bir kolye ile uzun. Zincirin üç teli vardır. Kolye tasarımı da çok şık. Büyük kolye ucu, küçük siyah topların asılı olduğu küçük bir kolye ucu ile birleştirilmiştir..

2. Hafif Bir Gram Altın Uzun Mangalsutra:

Hafif Bir Gram Altın Uzun Mangalsutra

Bu çok hassas ve sofistike bir gram altın mangalsutra tasarımıdır. Hafif olduğu için günlük olarak giyebilirsiniz. Küçük bir boncuk zinciri ve çiçekli petal tasarımlı kolye ucuna sahiptir. Bu tasarımı her durumda taşıyabilirsiniz. Basit ama güzel!

3. Bir Gram Marathi Tarzı Mangalsutra:

Bir Gram Marathi Tarzı Mangalsutra

Bu bir gram altın mangalsutra kısadır. Alternatif bir şekilde düzenlenmiş siyah boncuklar ve altın topların birleşimidir. Tasarım, modern ve çağdaş tarzın bir karışımıdır. Bu mangalsutra stilini giyen Marathi evli bayanlar göreceksiniz..

4. 1 Gram Meena çiçeği Altın Mangalsutra:

1 Gram Meena çiçeği Altın Mangalsutra

Bu 1 gram altın mangalsutra, meenakari tasarımlı bir kolye ucuna sahiptir. Zincir iki telli. Boşlukları ayarlamak için aradaki boşluğa altın toplar yerleştirilmiştir. Kolye, kırmızı ve yeşil taşlarla çiçek tasarımına sahiptir. Bir armut biçimli yeşil taşın kolye ucuna asıldığı görülüyor.

5. Çoklu Zincir 1 Gram Altın Mangalsutra:

Çoklu Zincir 1 Gram Altın Mangalsutra

Bu bir gram altın mangalsutra tasarımı çok nadirdir ve gerçekten modadır. Her aralıkta çivili çok küçük siyah boncuklarla birden fazla zincire sahiptir. Aynı zamanda basit ve kraliyet. Bu parçayı takmak tıpkı başka bir altın takı takmak gibi.

6. Basit Zincir Mangalsutra 1 gr Altın:

Basit Zincir Mangalsutra 1 gr Altın

Zarif bir mangalsutra tasarımıdır. Bu sadece siyah boncuklarla basit. Zincirden sarkan bazı çiçek desenli pırlantalar var. Size modaya uygun ve şık bir görünüm veren muhteşem ve zarif bir mangalsutra tasarımıdır..

7. 1 Gram Altın Kaplama Mangalsutra:

1 Gram Altın Kaplama Mangalsutra

Bu bir gram altın mangalsutra tasarımı standart ve tanınan tasarımdır. Zincir alternatif olarak üç siyah boncuk ve üç altın bilye ile gömülüdür. Kolye ucunun tasarımı eskidir ve herhangi bir sofistike kıyafetle ağır görünecektir..

8. Büyük Boncuklu 1 Gram Altın Mangalsutra:

Büyük Boncuklu 1 Gram Altın Mangalsutra

Bu 1 gramlık mangalsutra tasarımında güzel görünen büyük siyah bir boncuk var. Kolyesinin ortasında doldurulmuş büyük bir altın top vardır. Bu basit mangalsutra tasarımı zarif görünüyor ve sizi etkileyecek!

9. Pırlanta Kolye 1 Gram Altın Mangalsutra:

Pırlanta Kolye 1 Gram Altın Mangalsutra

Bu bir gram altın mangalsutra, elmasla süslenmiş bir kolye ucuna sahiptir. Altın ve pırlantalar, hayranlık uyandıran bir görünüm yaratmak için güzel bir şekilde yerleştirilmiştir. Bu çarpıcı güzellik parçası hemen dikkat çekecek.

Bu sefer mangalsutra’nızı en sevdiğiniz küpenizle eşleştirmeyi unutmayın. Elmas, çiçek desenleri, boncuklar vb. ile gelen mangalsutra tasarımlarında bir dizi çeşitlilik vardır. Beğendiğinizi seçin ve seçin!