Bir mangalsutra, kutsal anlamına gelen Mangala’dan gelen Sanskritçe bir kelimedir. Düğünün ayrılmaz bir parçası olan bir kolye çeşididir. Bir kadının evli olduğu bir kimliktir. Mangalsutra, bir gelinin boynuna bağlanan hayırlı bir ipliktir. Siyah boncuklu ve bazen de sarı boncuklu bir zincirdir. Hindu geleneğimizde Mangalsutra’nın kocanın uzun ömrü için giyildiğine inanılıyor. Kocasının hayatını korur. Tamil’de Mangalsutra, ‘thaali’ olarak bilinir..

Tamil Gelinler için Güzel ve Yeni Tamil Mangalsutra Tasarımları:

Düğün için en iyi 9 tamil mangalsutra tasarımına bakalım.

1. Geleneksel Tamil Mangalsutra:

Geleneksel Tamil Mangalsutra

Bu, geleneksel tasarıma sahip bir Tamil altın mangalsutradır. Bir kolye ile basit bir altın zincir. Kolye, altın renginde güzel hazırlanmış bir tasarıma sahip. Her iki yanda yuvarlak şekil, Tanrı’nın bir görüntüsü vardır. Arada ortada bir çiçek olan büyük bir tasarım var..

2. Tipik Tamil Mangalsutra:

Tipik Tamil Mangalsutra

Tanrıça Lakshmi’nin bir görüntüsü ile tamil mangalsutra tasarımlarıdır. Sade altın zincir üzerinde üç jetonlu bir kolye ucu bulunmaktadır. Her sikke üzerinde Tanrıça Lakshmi’nin çizilmiş resmi vardır. Zincir bu kolye ucuna iki halka yardımıyla bağlanır..

3. Karmaşık Oyma Tamil Mangalsutra:

Karmaşık Oyma Tamil Mangalsutra

Bu Tamil mangalsutra siyah boncuklu zincire sahip. Kolye, karmaşık bir şekilde oyulmuş tasarımlara sahiptir. Çok güzel yuvarlak şekilli kolye ucu büyüleyici bir tasarıma sahip. Pandantifin ortasında güneş ışınlarını anlatan bir tasarım yer almaktadır. gölgeli sarı bir renktir.

4. Üçlü Zincir Tamil Mangalsutra:

Üçlü Zincir Tamil Mangalsutra

Gümüş, altın ve siyah boncuklarda üç tip zincire sahip bir Tamil mangalsutra’dır. Özel kolye ucuna sahiptir. İçinde altın çizgiler yaratılmıştır. Kolyenin ortasında üzeri açık altın desenle kaplanmış bakır renkli çiçek bulunmaktadır. Bu en iyi tamil mangalsutra tasarımları.

5. Zarif Tamil Mangalsutra:

Zarif Tamil Mangalsutra

Zarif görünüme sahip çift zincirli tamil mangalsutra’dır. İnce bir altın zincir kırmızı ve yeşil top var. Arada dört büyük altın bilyeli bir kolye var. Dört top arasında, kırmızı taş çivili iki altın renkli top asılıdır..

6. Son Altın Tamil Mangalsutra:

Son Altın Tamil Mangalsutra

Bu, Tamil altın mangalsutra’da çift zincir, siyah ve altın boncuklar ve elmasların bir kombinasyonu ile en son tasarımdır. Elmasla oyulmuş topları olan bir kolye var. Arada siyah bir top var. Bu kolye ile iki altın sikke asılı.

7. Tek Taraflı Kolyeli Tamil Mangalsutra:

Tek Taraflı Kolyeli Tamil Mangalsutra

Girdap altın zincirli bir Tamil mangalsutra’dır. Bir tarafında pırlanta işlemeli kolye ucu bulunmaktadır. Bu basit ve aynı zamanda benzersiz görünüyor. Kolye üzerinde çok küçük pırlanta işçiliği vardır. Bu nadir altın mangalsutra deseni insanların dikkatini çeker ve aynı zamanda sıra dışıdır..

8. Altın Paralı Tamil Mangalsutra:

Altın Madeni Tamil Mangalsutra

Bu sadece iki altın sikke ile muhteşem Tamil mangalsutra. Zerdeçaldan yapılmış zincir gibi altın rengi bir iplik var. Ortada asılı iki küçük altın var. Bu zerdeçal ipliği boyun çizginizi parlatacak. Bu seni harika gösterecek.

9. Tanrı ile Tamil Mangalsutra & Tanrıça resmi:

Tanrı ile Tamil Mangalsutra & tanrıça resmi

Bu tamil mangalsutra tasarımı dinidir. Kolyesinde Lord Shiva ve Tanrıça Parvati’nin görüntüsü var. Zincir yeni bir desene sahip. Altın boncuklar bir zincir oluşturacak şekilde üst üste konmuş gibi görünüyor. Tanrı’nın kocasını her zaman koruyacağına inanılıyor.

Tamil mangalsutra çoğunlukla altın rengi iplikle görülür. Sutra’yı, yani ipliği tanımlar. Bu uğurlu ipliğin gelin ve damadı bir ömür boyu ilişkiye bağladığına dair bir anlayış var. Bu zerdeçal ipliği Güney Hindistan’da kutsal kabul edilir. Dini kolyelerle basit iplikleri var. Mangalsutra’nın neredeyse tüm kolyeleri Tanrıça resimlerine sahiptir..