Mangalsutra bir semboldür, gelinin bir ömür boyu alacağı bir hatıra, gelin ve damadın birbirlerine verdiği değerli bir sözdür. Antik çağda mangalsutra, zerdeçal ve siyah boncuklarla dikilmiş sarı bir iplik anlamına geliyordu. Gelinin sonsuza dek damat olacağına ve mangalsutra’nın damadın refahının güvencesini vereceğine dair bir söz vermenin basit ama anlamlı bir ritüeli.

Hristiyanların yüzüklere nasıl anlam yükledikleri gibi, Hindu dinindeki mangalsutra da öyle. Piyasada çeşitli mangalsutra tasarımları mevcuttur, ancak mevcut eğilime göre büyük bir mangalsutra tasarımından ziyade küçük bir mangalsutra tasarımı seçmek iyi bir seçenektir..

Küçük Boy Mangalsutra Tasarımları:

Bugün mangalsutra, giymeyi rahat hale getirmek için tasarlanmış bir dizi tasarımla geliyor. Burada, seçtiğiniz kadınlar için altın, gümüş ve elmastan 15 küçük mangalsutra tasarımı sunuyoruz..

1. Küçük Pırlanta Kolye Mangalsutra:

Küçük Pırlanta Kolye Mangalsutra

Mangalsutra, 60’lı ve 70’li yıllarda uzun süre yapıldı, ancak daha sonra yeni bir kısa mangalsutra trendi yerini aldı. Bayanlar, günlük yaşamda hafif bir mangalsutra giymek rahat hale geldiğinden, mangalsutra’nın yeni görünümünü sevdiler. Küçük şirin bir kolye ucuna iliştirilmiş bir veya iki satırlık basit bir zincir, rutin hayattaki en iyisidir..

2. Küçük Tek Vati Mangalsutra:

Küçük Tek Vati Mangalsutra

Bugünün nesli gerçekten basitliğe inanıyor. Daha önceki erkekler eşleri için uzun ve kalın mangalsutrayı tercih ediyorlardı ve bu bir anlamda ne kadar zengin olduklarını gösteriyordu. Ancak bugün zengin bir tasarım, gerçek veya pırlantalı altın bir kolye, gösteriş için harika bir görünüm veriyor. Bu küçük mangalsutra tasarımı, günümüz kadınları gibi sadeliğin bir kanıtıdır..

3. Pembe Taşlı Kısa Mangalsutra:

Pembe Taşlı Kısa Mangalsutra

Mangalsutra zincirleri, altınla dokunmuş iki siyah boncuk zinciri arasına altın işi eklenerek güzelce yapılır. Altın tasarım ve siyah boncuk bölümünün birleşimi harika görünüyor. Merkezde asılı duran, pembe pırlantalı, güzel yuvarlak ve küçük altın mangalsutra kolye de çekici. Bu tarz klas ve geleneksel.

4. Ganthan Kısa Mangalsutra:

Ganthan Kısa Mangalsutra

Mangalsutra kolye şeklinde gelinler arasında yüksek talep görmektedir. Günlük olarak giyilemez ama bir düğüne katıldığınızda kesinlikle herkes tarafından beğenilecektir. Burada siyah boncuklar altınla güzel bir şekilde düğümlenerek plaka benzeri bir tasarım oluşturur. Merkez, yine siyah boncukların asılı olduğu altın kalp motifli pırlantalarla tasarlanmıştır. Zincir basittir ve en çok tercih edilen küçük mangalsutradır..

5. Asılı Sarkıt Emaye ile 15 İnç Küçük Mangalsutra:

15 İnç Küçük Mangalsutra Asılı Kolye Emaye ile

Neredeyse yarısından fazlası altından yapılan Mangalsutra ve zincir arasında nadir bulunan siyah boncuklar da en beğenilen tasarımlardan biri. Burada mangalsutra, siyah noktalı bir topa benzeyen ve en son tercih edilen stil olan güzel kolye emaye ile tasarlanmıştır..

6. Damla Gibi Kolyeli Tek Satır Mangalsutra:

Damla Gibi Kolyeli Tek Sıra Mangalsutra

Bu küçük mangalsutra tasarımı, süslemeye bağlı siyah boncuklara sahiptir. Günümüzde insanlar boncuklar yerine siyah nesneler kullanarak mangalsutra görünümü veriyor. Burada siyah boncuk anlamını belirtmek için dikdörtgen şeklindeki uzun cam boncuklar kullanılmıştır. Siyah boncuklar altın yüzüklere takılır ve son olarak benzersiz görünen mineyi aşağı bırakan güzel bir çan şekli.

7. Çiçek Kolye ile Narin Tek Hat Mangalsutra:

Çiçek Kolye ile Narin Tek Sıra Mangalsutra

Çok hafif ve narin bir görünüm kesinlikle çok güzel. Mangalsutra giymek zorunda olan çalışan bayanlar, çalışma saatlerinde böyle bir tasarım giymeyi çok isterler. Sade ve sade görünümlü bir kolye ucuna sahip tek sıra siyah boncuklu zincir, işte çalışırken herhangi bir kıyafetle eşleşecek. Basit ve çekici görünmesini sağlamayı amaçlamaktadır..

8. Hafif Siyah Boncuklar Mangalsutra:

Hafif Siyah Boncuklar Mangalsutra

Hafif mangalsutra yeni havalı. Altın ve siyah boncukların bir kombinasyonuna sahip çift sıra zincir, dönüşümlü olarak çok güzel görünüyor. Burada merkezde geleneksel bir görünüm veren renkli boncuklu bir kolye var..

9. Kısa Siyah Boncuk Kolye Mangalsutra:

Kısa Siyah Boncuklu Kolye Mangalsutra

Mangalsutra’nın kolyeleri, içindeki siyah boncukların eklenmesiyle çok benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Miktar olarak altınla düğümlenen minik siyah boncuklar birbirine bağlanır ve tek bir boncukta düğümlenir ve daha sonra beyaz incilere tutturulur, beyaz altın ve siyahın harika bir kombinasyonudur. Ve kutlamada sahip olmak istediğimiz tek şey eşleşen bir çift küpe..

10. Kısa Rodyum Tasarımcı Mangalsutra:

Kısa Rodyum Tasarımcı Mangalsutra

Rodyum, günümüzde mücevher tasarımında büyük ölçüde kullanılan kimyasal bir elementtir. Rodyum metal alaşımı, süslemeye gümüşi bir görünüm vermek için platin veya beyaz altınla kaplanmıştır. Rodyum görünümlü tasarımlar takı modasında çok seviliyor ve beğeniliyor. Th parça, küçük zincir mangalsutra tasarımı arasında basit ve özellik olması için ilham almıştır..

11. Trendy Kısa Tasarımlı Mangalsutra:

Trendy Kısa Tasarlanmış Mangalsutra

Küçük altın mangalsutra tasarımları arıyorsanız, bu sizin için uygun olabilir. Bu, merkezinde iki küresel madeni para bulunan geleneksel bir Maharashtra mangalsutra’dır. Altın zincir ve siyah boncuklu çizgiden oluşan iki çizgili kısa bir mangalsutra, takıya geleneksel bir görünüm ve ayrıca kısa ve daha hafif bir görünüm verir. Burada siyah boncuklar, altın bir zincire ve uçlarında tutulan güzel bir altın sanat zincirine bağlı yuvarlak cilalıdır..

12. Göz Alıcı Kısa Mangalsutra:

Göz Alıcı Kısa Mangalsutra

Bir zincir tasarım kolye, mangalsutra şeklinde çok güzel görünüyor. Güney mücevher ustaları, mangalsutra kısmına hizmet eden böyle bir kolye modelinde çeşitli tasarımları tanıttı. Altın küreler eklenmiş altın bir zincir ve merkezde bir grup minik siyah boncuk zincirini birleştiren çan şeklindeki bir motif, bırakılmaması gereken harika bir model. Bu biraz ağır olabilir ama yine de güzel bir küçük mangalsutra.

13. Adımlar Zinciri Siyah Boncuk Mangalsutra:

Adımlar Zincir Siyah Boncuk Mangalsutra

Mücevher tasarımı bugünlerde hiç de küçük bir iş değil. Bir mücevher parçasının imalatında bulduğunuz desenler, çeşitli tasarımlardan oluşur. İşte altın boncuklar ve siyah boncuklar ile sanatsal bir şekilde birleştirilmiş bir adım zinciri tasarımı, kısa bir mangalsutra yapan bir adım tasarımı. Bu küçük mangalsutra tasarımı her gün her kıyafete çok yakışacak.

14. Kısa Mangalsutra Kolye:

Kısa Mangalsutra Kolye

Aralarında altın ekleri olan üç zincirli bir mangalsutra, ağır bir görünüm verir. Üç siyah boncuklu altın zincirli mangalsutra, çoğunlukla geleneksel işlevlerde giyilir. Bir değişiklik için altın rengi bu geleneksel tarzdaki küçük mangalsutrayı deneyin.

15. Telkari İş Mangalsutra:

Telkari İş Mangalsutra

Takı tasarımlarında neredeyse telkari işçiliği kullanılmaktadır. Çalışma çok sevimli görünüyor. Buradaki mangalsutra, telkari sanat eserinde bükülmüş ve hazırlanmış bir zincirle tasarlanmıştır. Basit ve kısa tutmak için tasarlanmıştır. Altında küçük mangalsutra arıyorsanız, bunu deneyebilirsiniz.

Mangalsutra, bir karı kocanın sevgisi ve birlikteliğinin anlamına hizmet eden uğurlu süs, yıllar önce kabul edildi. Küçük mangalsutra tasarımları, modern kadın ve onların çalışmaları ve kıyafetleri göz önünde bulundurularak farklı bir forma dönüştürülmüştür. Gerçekten de tasarımlar en iyi formda. Çifti kötü manzaralardan korumak için kullanılan sarı iplik, sarı altınla ve hatta bazen gümüş, beyaz altın ve platinle değiştirildi. Ancak, siyah boncuklar sonsuza kadar mangalsutra yapımında kullanılır. Tasarımdan çok, çekiciliğini artıran kültürel değeri ve taşıdıkları anlamdır..