Hindu Evlilik Sistemine göre, Mangalsutra ilişkinin gücünü gösterir. Karı kocanın birbirlerine ömür boyu verdikleri bir sözdür. Birbirinize karşı sevgi ve bağlılığın bir işaretidir. Mangalsutra, Karı kocayı son nefeslerine kadar güzel bir ilişki içinde bağlar. Mangalsutra’daki siyah boncuk, kötü yaratıklara karşı koruma olarak kabul edilir. Evlilik hayatlarını bazı kötü insanlardan korur. Kadınların görünümüne ihtişam katar.

22k Altın Mangalsutra

Bayanlar İçin En Yeni ve Güzel 22 Ayar Altın Mangalsutra Tasarımları:

22 ayar altın mangalsutra’nın en iyi 9 tasarımına resimlerle bakalım..

1. Jhumka Kolyeli 22 ayar Altın Mangalsutra:

Jhumka Kolyeli 22 Ayar Altın Mangalsutra

Bu 22 ayar altın mangalsutra zinciri, jhumka kolye ile asıldığında çarpıcı görünüyor. Küpeden farklı olarak, jhumka’ya sahip mangalsutra benzersiz bir tasarım görünüyor. Ayrıca jhumka’nın yanında asılı iki ipi var. Bu geleneksel tasarım harika görünüyor.

2. Çoklu Katmanlar 22k Altın Mangalsutra:

Çoklu Katmanlar 22k Altın Mangalsutra

Bu 22 ayar altın mangalsutra, sadece üç katmanda siyah boncuklardan oluşan bir zincirdir. Zincirler adım adım düzenlenmiştir. Arada altın bir top var ve hepsi asil ve sofistike görünüyor. Geleneksel tasarımı tamamlar.

3. Girdap Tasarımlı 22 Ayar Altın Mangalsutra:

Girdap Tasarımlı 22 Ayar Altın Mangalsutra

Bu zincir, 22 ayar altın mangalsutra’nın sadece zincirin bir kısmında siyah boncuklu bir varyasyonudur. Kolye ucu kıvırcık bir tasarıma sahip olup, altın teller siyah boncuklarla asılmıştır. Bu ağır görünmüyor, bu yüzden bu muhteşem mangalsutrayı herhangi bir zorluk çekmeden giyebilirsiniz..

4. Ayçiçeği Kolyeli 22 Ayar Altın Mangalsutra:

Ayçiçeği Kolyeli 22 Ayar Altın Mangalsutra

Bu, 22 ayar altın mangalsutra’da bir grup yuvarlak bağlantı altın zincir. Altın renginde ayçiçeği tasarım kolyeye sahiptir. Kolye ucu arasında ve üstünde çiçek deseni bulunmaktadır. Bu mangalsutra, ağır kolyenizi düğün işlevlerinde değiştirebilir.

5. Kalp Kolye 22 Ayar Altın Mangalsutra:

Kalp Kolye 22 Ayar Altın Mangalsutra

Bu altın mangalsutra, altın kolyede iki kalp şekline sahip. İki açık kalp, elmas ve armut biçimli altınla birbirine bağlanmıştır. İki kıvrımlı şekil, kalbi bir mangalsutra zinciriyle birleştiriyor. Zincir normal bir zincirdir.

6. Klasik 22 Ayar Altın Mangalsutra:

Klasik 22 Ayar Altın Mangalsutra

Bu, çağlardan beri yaygın olan 22 ayar altın mangalsutra’da klasik bir kolye ve zincir tasarımıdır. Annemiz bu tür tasarlanmış mangalsutra giyerdi. Çok dokulu kolye ile ağırdır. Zincir ayrıca çok fazla altın işçiliğine sahiptir. Sevgiyle incelikle tasarlanmıştır.

7. Tavuskuşu Kolyeli 22 Ayar Altın Mangalsutra:

Tavuskuşu Kolyeli 22 Ayar Altın Mangalsutra

Basit siyah boncuklu zincirli 22 ayar altın bir mangalsutradır. Ancak bu mangalsutra ile ilgili akılda kalıcı olan şey, tavus kuşu tasarımlı kolyesidir. Kolye, kırmızı ve yeşil rengin klasik bir kombinasyonu ve üzerine birkaç pırlanta ile tasarlanmıştır. bu çok estetik duruyor.

8. 22kt Altın Mangalsutra’daki En Son Tasarım:

22kt Altın Mangalsutra'da Son Tasarım

22 ayar altın mangalsutra’da bazı benzersizliğe sahip en son tasarımdır. Zincirde ikili sistem vardır. Bir tarafında siyah boncuk zinciri, diğer tarafında ise sade altın zincir. Kolyede de yarısı beyaz küçük incilerden, diğer yarısı siyah taşlardan yapılmıştır. Bu tasarıma sahip olan siz olun.

9. İlahi 22k Altın Mangalsutra:

İlahi 22k Altın Mangalsutra

Bu mangalsutra kolyenin tasarımı ilahidir. Kolyeye baktığınızda güneş ışınlarının aktığını hissediyorsunuz. Arada kabartmalı kırmızı bir taş var. Kolye bir zincirle bağlanır. Kolyenin altında pembe ve yeşil renkli taşlar asılıdır. Bu oldukça mangalsutra.

Her kadın Mangalsutra’sının diğerlerinden farklı olmasını ister. Birçok duygu ve hatıra bir mangalsutra ile bağlantılıdır. Güzel bir evlilik esaretini hatırlatıyor. Mangalsutra’da pek çok yenilikçi tasarım görmek, seçimde kesinlikle kafa karıştıracaktır. Piyasada eşleşen küpeler de bulunduğundan tam bir set haline gelir. Bu eksiksiz set, Saree’deki evli kadınların güzelliğini artırıyor.