Eskiden kadın sayısı erkek sayısından azdı. Bu yüzden erkek ne zaman mükemmel ruh eşini bulsa, onun üzerine damgasını vuracaktı. Yüzük, alında kırmızı kumkum, burun delinmesi veya boyuna siyah ve altın boncuk zinciri ile olur. Bütün bu işaretler dişinin alındığını ve bütün erkeklerin ona kötü ve nazar bakmaması gerektiğini gösterirdi..

Hindistan’da, Hintlilerin büyük çoğunluğu boyunlarına siyah ve altın boncuklar takarlar. Bu zincire Mangalsutra denir. Bu günlük olarak giyilir. Hem ağır hem de hafiftir. Sadece evli kadınlar tarafından giyilir. Her bölgenin farklı Mangalsutra tarzı vardır. Antik Mangalsutra tasarımları, Mangalsutra’nın geleneksel eski tasarımlarıdır..

Glamorous Görünümlü Gelinler için Antik Mangalsutra’nın Son Tasarımları:

İşte en iyi antika mangalsutra tasarımları.

1. Güneş Antika Mangalsutra Tasarımı:

Güneş Antik Mangalsutra Tasarım

Antik Mangalsutra Tasarımları, benzersiz merkez parçasıyla tanınır. Güneş antika Mangalsutra tasarımında güneş tipi bir orta parça bulunur. Bu tarz daha çok güney Hindistan’da görülür. Güneş merkezi, tipik güneş tasarımı gibi değildir. Merkez biraz daha küçük ve yan bantlar daha uzun.

2. Meenakari Çiçek Antika Mangalsutra Tasarımı:

Meenakari Çiçek Antik Mangalsutra Tasarım

Meenakari, altın takı yapma sanatıdır. Meenakari çiçeği Meenakari çalışmasıyla yapılmıştır. Çiçek, Meenakari Antik Mangalsutra’da orta ila büyük boylardadır. Bu Mangalsutra’da yaygın bir stildir. Bu tasarım günlük olarak giyilebilir.

3. Değerli Taş Antik Mangalsutra Tasarımı:

Değerli Taş Antik Mangalsutra Tasarım

Tüm antika mücevherlerde değerli taşlar bulunur. Tek renkli ve çok renkli tasarımları vardır. Gemstone Antique Mangalsutra, güzel tasarımlarda ayarlanmış birkaç değerli taşa sahiptir. Bu tasarım, değerli taş maliyeti nedeniyle çoğunlukla çok maliyetlidir. Partiler ve düğünler için giyilmelidir.

4. Elmas Antika Mangalsutra Tasarımı:

Elmas Antika Mangalsutra Tasarım

Pırlanta her zaman kadın mücevherlerinin bir parçasıdır. Diamond Antique Mangalsutra, antika bir tasarımda elmas ayarına sahiptir. Bu tasarım göz alıcı bir seçenektir. Karmaşık tasarıma basittir. genç evli kadınlar tarafından sevilir.

5. Altın Kaplama Antik Mangalsutra Tasarımı:

Altın Kaplama Antik Mangalsutra Tasarım

Antika mücevherler her zaman altından yapılır. Siyahımsı bir tonu var. Altın kaplama Antik Mangalsutra, altın kaplamalı gümüş/bronz tabana sahiptir. Bu, Mangalsutra’ya para harcamak istemeyenler için mükemmeldir. Partiler ve düğünler için mükemmeldir.

6. Küçük Antika Mangalsutra Tasarımı:

Küçük Antik Mangalsutra Tasarım

Birçok kadın uzun Mangalsutra giymeyi sevmez. Elbise giymeye devam ediyorlar. Küçük Antik Mangalsutra, kısa Mangalsutra’dır. Günlük olarak iyi görünüyor. Günlük kullanım için mükemmeldirler. İçindeki uzunluğu ayarlamaya devam etmek zorunda değilsin.

7. Uzun Antika Mangalsutra Tasarımı:

Uzun Antik Mangalsutra Tasarım

Normalde Mangalsutra uzundur. Göğsünüze veya midenize kadar. Uzun Antika Mangalsutra, herkesin giydiği bir şeydir. Düğünlerde Mangalsutra’nın bu tarzını tercih ettik. Ancak bazıları günlük olarak giyer. Hacimli olabilirler ve tüm dikkatleri üzerine toplayabilirler..

8. Maharashtrian Antik Mangalsutra Tasarımı:

Maharashtrian Antik Mangalsutra Tasarım

Tüm eyaletlerden Maharashtra, Mangalsutra’da en iyi tasarıma sahiptir. Bu Mangalsutra tarzı, bir Mangalsutra yapmak için bir araya getirilen her bir eş tarafından verilen iki kabuk tipi silindire sahiptir. Bu, kutsal evliliği göstermenin eşsiz ve gerçek yoludur. Maharashtrian Antik Mangalsutra, tüm Maharashtrian kadınları tarafından giyilir.

9. Silindirik Antik Mangalsutra Tasarımı:

Silindirik Antik Mangalsutra Tasarım

Çoğunlukla tüm kadınlar mücevherlerinde tipik güneş, çiçek ve yaprak desenlerini sever. Eski zamanlarda Mangalsutra’da silindirik bir tasarım giyildi. Bu tasarımın silindirik bir merkezi vardı. Çok süslü değiller. Gerçekten antika ve çok zengin görünüyorlar. Çoğunlukla yaşlı kadınlar veya bir ev sahibinin karısı tarafından giyilir..

Mangalsutra, tüm evli kadınlarla çok derinden bağlantılıdır. Kimseyle paylaşmazlar, hepsi benzersiz tasarım ister. Antika Mangalsutra Tasarımları en çok sevilen parti kıyafetidir. Giriş yapmak ve zengin bir izlenim bırakmak için mükemmeldirler..