Brahmarshi Patriji nuo ankstyvo gyvenimo skleidė žmonėms meditacijos galią. Jo tikslas buvo visiems skatinti dvasingumą ir meditaciją, todėl jis atliko daug tyrimų ir sunkiai dirbo. Jo požiūris buvo mokslinis ir pasaulietinis, jis parašė daugiau nei 70 knygų ir keliavo po visą pasaulį, tyrinėdamas ir dėstydamas. Patriji visame pasaulyje įkuria daugiau nei 15 000 piramidės meditacijos centrą su 100 didelių piramidžių, iš kurių didžiausia yra Bangalore ir gali vienu metu talpinti 5000 žmonių.

Patriji meditacijos metodai

Čia yra geriausios Patriji meditacijos technikos:

1. Anapanasati meditacija:

patriji meditacija

Pagrindinė Patriji praktika buvo Anapanasati piramidės meditacija. „Ana“ reiškia „įkvėpti“, „Apana“ reiškia „iškvėpti“, o „Sati“ reiškia „būti su vienu“. Taigi žodis Anapanasati reiškia susikoncentruoti į kvėpavimą ir būti sąmoningam. Jums nereikia mantros giedoti, dievybės garbinti ar bet kokios jogos praktikos.

2. Kaip praktikuoti Anapanasati meditaciją?

  1. Meditacijai tinka bet kada. Jums tiesiog reikia būti reguliariems
  2. Jūsų laikysena turėtų būti patogi, o stuburas – atsipalaidavęs, bet tiesus. Rankos turi būti suglaustos, kojos sukryžiuotos ir akis užmerktos.
  3. Reikia susikaupti ir neleisti mintims užvaldyti
  4. Švelniai įkvėpkite ir iškvėpkite. Norėdami tai padaryti, turite nuolat stebėti savo kvėpavimą; tai padės išlikti susikaupusiam.
  5. Jūsų protas turi sekti jūsų kvėpavimą.
  6. Turėtumėte medituoti kasdien ir medituoti pagal savo amžių. Jei esate 30 metų, turėtumėte mankštintis 30 minučių, 40 metų – 40 minučių.

Privalumai:

3. Ligos išgydomos:

Meditacija į kraują įpurškia šviežio deguonies ir priverčia širdį pumpuoti šviežią kraują. Reguliariai praktikuodami Anapanasati meditaciją, galite pasveikti nuo daugelio ligų, tokių kaip diabetas, aukštas kraujospūdis, nutukimas, hipertenzija ir kt. Dauguma šių ligų atsiranda dėl mūsų gyvenimo būdo, kai turime neteisingus mitybos įpročius, priklausomybes, stresą, ir kt.

4. Laimė:

Kai praktikuojate šią meditaciją, įkvėpdami deguonies išsiskiriate serotonino, kuris suteikia mums laimės ir gerovės jausmą. Kai pradėsite reguliariai medituoti, pamatysite, kad esate laimingesnis žmogus, turintis galimybę geriau viską išspręsti.

5. Emocinių ryšių tobulinimas:

Meditacija padeda pagerinti tarpasmeninius santykius su žmonėmis, prie kurių esate prisirišę ir su kuriais nuolat bendraujate. Nesvarbu, ar tai būtų jūsų tėvai, vaikai, sutuoktinis, kolegos, draugai, pamatysite, kad jie iš jūsų gaus pozityvią nuotaiką, kuri padės jums sustiprinti ryšį ir susitvarkyti..

6. Mesti blogus įpročius:

Yra keletas blogų įpročių ir priklausomybių, į kurias žmonės įsitraukia. Įpročiai, tokie kaip rūkymas, per didelis valgymas, gėrimas ir miego perteklius, gali padaryti daug žalos jūsų sveikatai. Šie įpročiai nutraukiami, kai pradedate reguliariai medituoti. Meditacija padeda įveikti savo silpnybes ir leidžia mums būti produktyvesniems.

7. Greitas sprendimų priėmimas:

Kai medituojate, jūsų mąstymas tampa daug aiškesnis ir daug daugiau dėmesio skiriate. Jūs turite galimybę priimti geresnius ir greitesnius sprendimus. Jūsų protas yra daug sąmoningesnis ir jūs gaunate skirtingas perspektyvas skirtingoms aplinkybėms spręsti. Tai dar viena priežastis, padedanti apsisaugoti nuo komplikacijų ir sukurti geresnius santykius.

8. Efektyvesnis ir greitesnis darbui:

Reguliari meditacija padeda jums tapti efektyvesniu visame, ką darote kasdieniame gyvenime. Galite prisiimti daugiau atsakomybės ir vykdyti savo įsipareigojimus. Jaučiatės energingas, o ne mieguistas ir mėgstate užsiimti darbu, o ne tik gaišti laiką. Jūs įgyjate susikaupimą ir susikaupimą gyvenime. Jūs galite geriau valdyti aplinkybes, nes jūsų smegenys veikia efektyviau nei įprastai.