Kış, Noel arifesinden başlayarak, yıl sonu partisi Saraswati Puja’ya kutlamaların özünü getiriyor ve tüm bunların dışında en çok beklenen olaylar olan düğünler geliyor. Törenler makyajsız, giyinmesiz eksik kalıyor ve Mehendi seansının olması gerekiyor. Yine de, kuru ve soğuk hava. Bu kış size en çok ilham veren resimlerle birlikte en iyi ve nefes kesici kış mehndi tasarımlarından bazılarını sunmak için buradayız..

kış mehndi tasarımları

Resimlerle Çarpıcı Kış Mehndi Tasarımları:

1. Lord Ganesha’nın Kışın Mehendi Tasarımı:

Lord Ganesha'nın Kışın Mehendi Tasarımı

Bunlar düğün töreni için en kutsal sanat eserleridir. Bu, farklı şekil ve boyutlarda yaprakları olan çeşitli çiçeklerle efendilerimizin çeşitli anlarını içerir. Lord Ganesha’nın formları, elin güzel görünmesini sağlayan çok daha fazla tasarım deseni olarak gördüğü en popüler formlardır..

2. Kış İçin Tam Arka Tavus Kuşu Mehendi Tasarımları:

Tavus Kuşu Mehendi Tasarımları Kış İçin

Tavus kuşu tüylerinin farklı formlarını içerir, ancak çoğu zaman tavus kuşunun dans eden formu, ağaçlar, çiçekler ve bazı rastgele desenlerle birlikte tam bir görünüm vermek için kullanılır. Bazen tasarım, çarpıcı bir görünüm vermek için fil desenleri ve noktalı desenler de içerir..

3. Kış İçin Minimalist Mehendi Tasarımı:

Kış İçin Minimalist Mehdi Tasarımı

Bu tavus kuşu mehndi sanatı, iki şekil arasında boşluk bırakılarak oval desenler seçilir ve çizilir. Tavus kuşunun tüyleri içinde küçük boşluklar bırakmak sadece çekici. Rastgele çiçek deseni, boşluklar sağlayan şekillerde aynı anda seçilen noktaları, tek çizgiyi ve kıvrımlı çizgiyi kaplar..

4. Kış Bilezik Mehndi Tasarımları:

Kış Bileklik Mehndi Tasarımları

Bu, bazı özel çiçek ve geometrik desenlerle dolu, kış için benzersiz kına tasarımlarından biridir. & tasarım üçgen, kare sanatı içerir. Küçük kareleri örtmek için daireler ve noktalar yerleştirilmiştir. Bu kına tasarımı, ele bir bilezik gibi yerleştirilmiş çeşitli şekillerle seriye benziyor. Bu basit ama zarif görünecek.

5. Kışın Pakistan Mehendi Tasarımları:

Pakistan Mehendi Tasarımları Kışın

Bu motif desenleri, Afrika’daki kabile yaşamlarının sanat eserlerinden esinlenmiştir. Tek düz çizgiler, tek çizgiler, kıvrımlı çizgiler, daireler ve kareler ile yerleştirilen desenler, birbiri ardına rastgele çizilen, genellikle avuç içinde kullanılan ve bileğe kadar uzanan spiral bir tasarımdır..

6. Arapça Kış Mehndi Tasarımları:

Arapça Kış Mehndi Tasarımları

Tüm sanat eserleri arasında Arapça en sofistike ve popüler olanıdır. Tavus kuşu, çiçek, yaprak, sarmaşık ve nokta desenli çiçeklere uygun görünmesi için ferah şekillerde kullanılmaktadır. Parmaklar çiçekler ve noktalarla vurgulanmıştır ve tüm eli kapatmıyor.

7. Çiçekli Kış Mehandi Tasarımları:

Çiçekli Kış Mehandi Tasarımları

Mehendi çiçeği, çiçekleri çiçek açan bir çiçekle birlikte yapraklarla birleştirmek için bazı eğri çizgileri ekleyerek çeşitli şekil ve boyutlarda içerir; bu, aşk işareti olduğu için Güllerin sıklıkla kullanıldığı bir çiçektir. Sade olmayı tercih edenler, elleri için bu güzel kış kına tasarımını deneyebilir..

8. Kış için Balık Patters Mehandi Tasarımı:

Kış için Balık Patters Mehandi Tasarımı

Avuç içi tamamen file, çiçek ve yaprak desenli benzersiz bir tasarımdır, V şeklinde tasarım farklı bir görünüm vermek için kullanılmıştır. Tüm parmaklar aynı küçük çiçek deseniyle kaplıdır. Bu mehndi tasarımı, diğer karmaşık desenlerle atılan tüm bu motiflerin muhteşem bir kombinasyonuna sahiptir..

9. Geleneksel Kış Mehdi Tasarımları:

Geleneksel Kış Mehdi Tasarımları

Bu, eğriler ve çizgilerle ayçiçeği dokunuşunu içeren elin arkasındaki farklı mehndi tasarımlarından biridir. Tasarıma zarif bir görünüm kazandırmak için noktalar kullanılmış, tüm parmaklar karmaşık desenlerle benzer şekilde sade bir tasarıma sahiptir. Mehndi sanatçısı, düzgün bir görünüm için güzelce aralıklı eğimli çizgiler de çizebilir..

Bu Mehndi Tasarımları, soğuk ve kuru olacağı için kış oturumu için özel olarak yapılmış ve özelleştirilmiştir. Özellikle kış sıcağında derin bir mehndi rengi geliştirmeye çok yardımcı olur. Bu tasarımlar, çarpıcı ve güzel göründüğü için bu sezon için kolayca yönetilebilir. Mevsime ve duruma göre kullanılabilecek daha birçok tasarım var..