Herhangi bir Hint nişan töreninin hayati ve zorunlu yönü, mehndi tasarımının nişan için uygulanmasıdır. Mehndi uygulama geleneği, bu güzel geleneği takip eden Hindistan, Bangladeş, Pakistan, Malezya ve Türkiye gibi Asya ülkeleri arasında iyi bilinmektedir. Desenler karmaşık bir şekilde yapılır ve geleneksel tasarımlardan soyut desenlere kadar değişebilir. Muhteşem mehndi tasarımları sadece avuç içlerine değil, aynı zamanda üst kollara, baldırlara ve ayaklara da uygulanıyor. Tasarımın bu desenleri desenlere göre kalın çizilebilir, incilerle süslenebilir ve hatta gölgelenebilir. Umarım bu kapsamlı makale, seçtiğiniz tasarımı seçmenize ve nişan töreninizi gerçekten unutulmaz kılmanıza yardımcı olur.!

Nişan Mehndi Tasarımları Görüntülerle

İşte nişan töreniniz için seçebileceğiniz en iyi 15 mehndi tasarımı.

Nişan Töreni için Mehndi Tasarımlarının En Son 15 Koleksiyonu:

1. Nişan için Mısır Gözü Mehndi Tasarımı:

Nişan için Mısır Gözü Mehndi Tasarımı

Horus’un Gözü, eski bir Mısır koruma ve sağlık sembolüdür. Sembol kötülükten korunmaktı. Bu tasarımın etnik bir görünümü var. Mısırlı göz mehndi tasarımları, standart tarzda açıkça görüldüğü gibi aynı düzeyde karmaşıklık sergiler. Üçgen ve horus gözünden oluşan Mısır mehndi tasarımı iyi bilinmektedir. Elin arkası bu tür tasarımlar için idealdir ve çok çarpıcı ve benzersiz görünür..

2. Yapraklı Tip Nişan Mehendi Tasarımları:

Yapraklı Tip Nişan Mehdi Tasarımları

Kaprisli yaprak desenleri ve çiçek açan çiçekler, bu nişan mehndi tasarımının son derece güzel görünmesini sağlar. Bu sanat eseri doğanın güzelliğini tasvir ediyor. Yaprak benzeri desenler iyi vurgulanmıştır, bu da tam el yapraklı tasarımın özel görünmesini sağlar. Ayrıca, kıvrımların tasarımı harika gösterdiği ve yaprak deseninin elin çok zarif görünmesini sağladığı kadınsı cinsiyetin önemini de arttırır. Bu tasarımı ellerin arkasına uygulamak için idealdir..

3. Nişan Töreni için Dolaşmış Mehendi Tasarımı:

Nişan Töreni için Dolaşmış Mehendi Tasarımı

Adından da anlaşılacağı gibi, “dolaşmış” tasarımın karmaşıklığına atıfta bulunabilir. Nişan mehndisinde çok fazla ayrıntı var ve bu onu daha çekici kılıyor. Çiçekler ve yapraklar şeklinde birbirine dolanmış çizgilerin karmaşık kombinasyonu, bu tasarımın sanatını karmaşık bir şekilde ortaya koyuyor. Bu tasarımın nihai sonucunun başarısı için gerçekten bir çift sabit el gereklidir. Bu tasarım ayak ve bacaklarda yapılmaya uygundur..

4. Nişan için Yeni Desenli Mehndi Tasarımı:

Nişan için Yeni Desenli Mehndi Tasarımı

Desenli, geleneksel tasarımların aksine popülerlik kazanan mehndi tasarımlarındaki son trendlerden biridir. Bu minimal bir mehndi tasarımıdır. Kalın ve ince çizgilerin akılda kalıcı oyunu bu tasarımın güzelliğine katkıda bulunuyor. Bu tasarım bir kutlama hissi verir ve nişan törenine katılan ergen kızlar için uygundur. Bu, ellerin avuçlarına uygun bir şekilde uygulanabilir..

5. Nişan için Kalp Şekli Mehandi Tasarımları:

Nişan için Kalp Şekli Mehandi Tasarımları

Bu kalp tasarımı herkes tarafından sevilir ve ideal bir nişan mehndi tasarımıdır. Eller birleştiğinde bir kalp oluşturmak için iki yarıyı tasvir eder. Sanat, iki kişinin birliğini sembolik olarak gösterdiği için tasarımı tamamlıyor. Muhteşem bir eserdir ve bir nişan töreni için en iyi mehndi tasarımlarında yerini alır. Bu nefes kesici tasarım, bu güzel tasarımı tasvir etmek için bir tuval olarak iki elin kullanımını kullandığından avuç içi için olağanüstü ve idealdir..

6. Nişan için Örümcek Ağı Mehndi Tasarımları:

Nişan için Örümcek Ağı Mehndi Tasarımları

Nişan için bu son moda mehndi tasarımı bir tuzak gibidir ve normalde seçilen geleneksel tasarımların aksine hızla popülerlik kazanmaktadır. Bu simetrik karmaşık mehndi tasarımı muhtemelen herkes tarafından uygulanması kolay olmayabilir. Bu alışılmadık tasarım, sonuçta ortaya çıkan güzellik eserini elde etmek için sanatsal olarak yapılmış çizgiler, eğriler ve noktalardan oluşur. Avuç içi bu tür tasarımlar için idealdir.

7. Çiçek Nişan Mehndi Tasarımı:

Çiçek Nişan Mehndi Tasarımı

Nişan için bu mehndi tasarımı, herkesi büyüleyecek benzersiz ve kolay çiçek desenli bir tasarımdır. Çiçek tasarımları sevgiyi, barışı, doğurganlığı ve güzelliği temsil eder. Karmaşık çiçek desenleri, eldeki tasarımın daha dolgun görünmesini sağlar. Geleneksel mehndi tasarımlarının çoğunda çiçek desenleri bulunduğundan, çiçekler çoğu insan tarafından özellikle tercih edilir. Her çiçek tasarımının değeri ve önemi vardır ve ellerin arkasında idealdir..

8. Eller için Çapraz Nişan Mehandi Tasarımları:

Eller için Çapraz Nişan Mehandi Tasarımları

Bu, katılım için basit bir mehndi tasarımıdır ve diğer yaygın tasarımlardan farklıdır. Zincir benzeri bir süsü andıran eli dolayan asma benzeri bir tasarıma sahiptir. Çok minimal tasarım, genç kızların bir nişan töreni için giymesi için mükemmeldir. Bu mehndi tasarımı elin arkasına takılabilir. Bu basit tasarım, elin karmaşık desenli olanlardan daha az çarpıcı görünmesini sağlar..

9. Nişan için Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Nişan için Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Tavus kuşu mehndi tasarımı, nişan için en eski ve en geleneksel mehndi tasarımlarından biridir. Bu tavus kuşu deseni o kadar benzersiz ki geleneksel geleneksel deseni ortadan kaldırıyor ve inanılmaz derecede güzel görünüyor! Parmaklardaki karmaşık tasarım, çiçek yaprakları ve tavus kuşunu içeren deseni çok çarpıcı kılıyor. Bu tasarım tüm avuç içini kaplar ve gerçekten çok güzel görünür. Bu nişan töreni için iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir..

10. Nişan Mehndi Tasarımlarındaki Resimler:

Nişan Mehndi Tasarımlarındaki Resimler

Bu tür mehndi tasarımı, özel olaylarını sembolik olarak tasvir etmek için nişan mehndi tasarımlarında resimler seçen modern gelin adayları arasında trend oluyor. Nişan törenleri için çok popüler olan “Raja ve Rani” adı verilen popüler tasarımlar var. Bu tür tasarımlar özelleştirilebilir ve seçimleri profesyonellere yaratıcı bir şekilde iletilebilir ve bu tür tasarımlar çok sabır ve beceri gerektirdiğinden bir profesyonelden hizmet almak her zaman daha güvenlidir..

11. Kada Nişan Mehndi:

Kada Nişan Mehndi

Bu Kada nişan mehendi, elin ve bileğin arkasında yapıldığında harika görünüyor. Bileklik veya Kada takıyor izlenimi veriyor ve çok çağdaş bir görünüme sahip. Bu tür bir tasarım, önkol dahil elin çoğunu kapladığı ve bilezik takma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için tercih edilir. Tasarım, güzel nişan yüzüğü için diğer parmakları çıplak bırakarak yalnızca bir parmağı kaplar.

12. Yapraklı Nişan Mehndi Fotoğrafı:

Yapraklı Nişan Mehndi Fotoğrafı

Bu nişan mehndi tasarımı, yaprak ve çiçek tasarımı ile nişan töreni için idealdir. Yapraklı desen ve sarmal desenler onu diğer alışılmış desenlerden farklı kılıyor. Yarım kalpler ve spiraller tasarımın büyüleyici ve göz alıcı görünmesini sağlar. Tasarımda tasvir edilen yüzler, nişan törenine uygun hale getirir. Bu, çağdaş bir görünüme sahip ve tüm eli kaplayan, avuç içi için uygun hale getiren bir tasarımdır..

13. Nişan için Spiral ve Kalp Şeklinde Mehndi:

Nişan için Kalp Şeklinde Mehndi

Nişan için bu güzel simetrik mehendi tasarımı gerçekten de gözler için bir şölen. Bakması çok karmaşık ve büyüleyici olan bu sanat eserinin işçiliği göz ardı edilemez. Tek bir güzel kalp oluşturmak için iki elin birleştirilmesi, nişan işlevi için idealdir. Güzel tasarım, tasarımın güzellik bölümüne katkıda bulunur. Mehndi tasarımının bu mimari tarzı, alışılmış geleneksel olanlardan ayrı durmasını sağlar ve avuç içlerinde yapılması idealdir..

14. Nişan Arapça Mehndi Tasarımı:

Nişan Arapça Mehndi Tasarım

Bu Arap tasarımı, nişanlandıkları gün kızlar için atık bir mehndi tasarımıdır. Bu tasarım ellerin arkasını ve önünü kaplar. Motifleri bir yerden başka bir yere kaydırarak değiştikleri için tasarımlar çok yönlüdür. Serbest akışlı tasarımları ile tanınırlar. Bu tür tasarım Arap ülkelerinde çok popülerdir ve bu nedenle haklı olarak Arapça mehendi tasarımı olarak adlandırılır. Bu tasarım Hindistan’da popülerlik kazandı.

15. Yeni Yarım ve Yarım Ayaklar Mehndi Nişan için Tasarım:

Mehndi Design for Nişan

Kalp tasarımlarında ayaklar neden göz ardı edilsin ki, bazıları dizlerine kadar mehndi tasarımlarını tercih ederken, bazıları minimalist tasarımı tercih edip sadece ayaklarını süslüyor. Nişan mehendi tasarımları muazzam ve karmaşık jaali’den ayaklardaki basit çiçek sanatlarına kadar uzanıyor. Tasarımlar o kadar güzel ki, güzelliğini arttırmak için burun halkası gibi ek süslemelere ihtiyaç duymuyorlar. Ayak tabanlarına, bazıları ise sadece ayak parmaklarına uygulanan mehndi tasarımları bile var. Gelenekselden en modern ve modaya uygun tasarımlara kadar ayaklar için seçim yapabileceğiniz çevrimiçi tasarım sıkıntısı yoktur..

Ek İpuçları:

  • Tasarımın solmasını önlemek için mehndi uygulamasından önce ağda ve ovma işlemleri yapın.
  • Mehndi uygulamasından önce ellerinizi iyice yıkayın.
  • Kullanılan mehndi iyi kalitede olmalıdır.
  • Sprey tasarımı limon ve şekerli su ile kuruduktan sonra, bu mehndi’nin daha uzun süre yapışmasını sağlayacaktır..
  • Kurutulmuş mehndiyi kazıdıktan sonra 5-6 saat suya dokunmayın..
  • Yatmadan önce daha koyu hale getirmek için tasarıma Vicks veya hardal yağı uygulanabilir..
  • Mehndi, D gününden 24-48 saat önce uygulanmalıdır..

‘Mehendi’ kelimesi aslında Sanskritçe ‘Mendhika’ kelimesinden türetilmiştir ve kına bitkisinin kendisine atıfta bulunmuştur. Mehendi yalnız kadınlar için değildir. Günümüzde erkeklerin de mehendi kullandığını görüyoruz. Tüm saçlarını kaybeden bazı kanser hastalarının, kahverengi bir renk bıraktığı için kel noktalarına mehndi macunu sürdüğü söylenir. Uygulanan geleneksel ve geleneksel yöntemler yerine mehndi tasarımlarına yenilik katmak için beyaz ve altın rengi gibi yeni teknikleri kullanabiliriz. Daha çekici görünmesi için parıltılı taşlar, inciler veya parıltılar ekleyerek tasarımları güzelleştirebilirsiniz. Mehendi, çoğu dinde, özellikle Hindularda önemli bir öneme sahiptir ve 16 süslemenin hayati bir parçasıdır (SolahShringar).