Hint Takıları sanatı tapınak takıları, manevi takılar ve gelin takıları olarak üçe ayrılmaktadır. Hindistan’daki tapınak takıları, Tanrı ve Tanrıçaların putlarının süslediği takılar olarak kullanılmaktadır. Geçmişe tarihlenen Hindistan’daki tanrı heykelleri, ya iplerle ya da telkari işlemesi zor olan kalın kolyelerle süslenmiştir. Tanrı heykellerinin süslediği diğer süs eşyaları arasında genellikle büyük taşlar, çivili bilezikler, küpeler, büyük burun halkaları ve halhallar da kullanılıyordu..

tapınak mücevher tasarımları

Tapınak mücevherleri, takanlardan kaymıştır; eskiden putların süslediği takılar daha sonra tapınak dansçıları tarafından giyilirdi ve yavaş yavaş bu tapınak takı tasarımları moda haline geldi ve Hintli Kadınların gelin takı çeyizinin bir parçası oldu. Mücevherleri ilk kullananlar putlar olmasına rağmen bu gelenek onları mücevherlerle süsleyerek devam etmiştir. Hintli kadınların takılarının kalıbının, putların taktığı kalıpla aynı kalıptan yapıldığı bugün açıkça görülmektedir. Şu anda, tapınak mücevherleri trend ve Hindistan’ın en popüler el sanatlarından biri. Kadınlar arasında tapınak mücevherleri çılgınlığı yüksektir ve bu, onları güzelce süsledikleri festivallerde ve diğer geleneksel durumlarda görülebilir. Hatta tapınak takılarını, takmanın uğurlu ve uğurlu olduğuna inandıkları için, Tanrı’ya İbadet sırasında takarlar..

Genel olarak tapınak takıları tasarımlı kolye, bilezik, kemer ve broş gibi ürünler çok popülerdir ve özellikle uğurlu günlerde kadınlar arasında oldukça popülerdir ve bunları takmanın insanlara iyi şans getirdiğine inanılmaktadır. Pek çok tasarım olmasına rağmen, tapınak takıları için en favorisi Tanrıça Lakshmi ve iyi şans ve iyi şans getirdiği bilinen bir fil başlı Tanrı Ganesh’inkidir. Kutsal sembol tasarımları da yüksek talep görüyor. Tapınak mücevherlerinin sadece Hintliler arasında değil, aynı zamanda yabancılar arasında da popüler olduğunu bilmekten memnun olacaksınız..

Altın Tapınak Takı Tasarımları:

İşte en iyi 25 altın tapınak mücevher tasarımı aşağıdaki gibidir.

1. Maha Lakshmi Tapınağı Mücevher Kolyesi:

tapınak-mücevher-tasarımları-mahalakshmi-tapınak-mücevher-kolye

Maha Lakshmi Tapınağı Mücevheratı, mücevherlerde de bir şeylerin görülebildiği karmaşık sanat eserleri ile ünlüdür ve her şeyden önce, bu Mücevherat, Chola hanedanlığı zamanında ortaya çıktığına inanıldığı için çok popüler olmaya devam etmektedir. Eşsiz görünüm için değerli taşlar, inciler, alaşımlar, pırıltılar, plastikler, atımlar ve metaller gibi farklı tasarım çeşitleriyle süsleyin ve kalabalığın önünde durun.

2. Tapınak Lakshmi Meta Para Küpeleri:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-laxmi-meta-madeni para-küpeler

Bu, bazı değerli taşlar ve taşlarla süslenmiş en iyi altın desenlerinden yapılmış geleneksel Mücevher tasarımıdır. Bu tür tasarımlar Güney’de, özellikle Chennai’de ortaya çıktı. Bunlar genellikle kullanıcının güzelliğini arttırmak için giyilir. Bunlar farklı renk, boyut ve desenlerde mevcuttur. Tapınak küpeler tüm dünyada en özel koleksiyon olmaya devam ediyor.

3. Gelin İçin Tapınak Mücevher Tasarımı:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-mücevher-tasarımı-gelin için

Tapınak gelinlik koleksiyonları, geleneksel güney Hindistanlı kadınlar ve gelinler tarafından düğünlerinde ve festival zamanlarında giyilir, çünkü bu onları daha güzel ve zarif bir görünüme kavuşturacaktır. Bu gelin için en iyi tapınak mücevher tasarımlarından biridir..

4. Tapınak Gerdanlık Tasarımları:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-gerdanlık-tasarımları

Sade çiçek ve kolye boyunca taşlar ve yakutlarla asılı kare şekilli tokalarla gelen altın tasarımlara benzeyen bu gerdanlık tapınak takı kolye ile kendinizi ve boynunuzu süsleyin..

5. Tapınak Tasarımlı Üst Kolçaklar:

tapınak-mücevher-tasarımları-üst pazıbentler-tapınak-tasarımı

Tüm güzelliği ve yaratıcılığı için kendinize çok özgün ve geleneksel tapınak tasarımından bir kolçak alın, böylece onları daha çekici ve benzersiz hale getirin, bu da sizi kalabalığın önünde durmanızı sağlar..

6. Tavus Kuşu Tasarımlı Tapınak Tasarım Bilezikler:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-tasarımı-bilezikler-tavuskuşu-tasarımı

Tavus kuşu tasarımlı bu tapınak tasarımlı bileklikler, bunu giyen kişide insanları kolayca çeken düz taşlı tasarımlarla süslendi. Çeşitli tasarımları internet üzerinden alın. Bu tam yuvarlak mücevher tasarımı, geleneksel görünüm için özel olarak tasarlanmıştır. Birçok tapınak tasarım mücevheri çeşitli elbiselerle giyilebilir, ancak yine de muhteşem görünüyor. İyi görünümlü tapınak koleksiyonu mücevheridir..

7. Tapınak Tasarım Bilezikler:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-tasarım-bilezikler-7

Tapınak tasarım idolleri ile tutturulmuş basit bir bileklik, elbisenizin rengine çok yakışıyor gibi görünüyor ve bu yüzden bu tasarım, düğünler için en iyi gelin koleksiyonları olmaya devam ediyor. Kenarlarındaki çiçek desenleri ile tasarlanan şakak bilekliği almak, daha trend bir görünüm sunduğu için her türlü duruma mükemmel uyum sağlayacaktır..

8. Tapınak Yüzük Tasarımı:

tapınak-halka-tasarımı

Yüzükler, düğün törenlerinde çok özel bir takı olarak kabul edildiğinden en narin şeylerdir ve aynı zamanda sevdiklerinize hediye olarak da hediye edilebilirler. Sevdiğinize bir hediye vermek gibi bir fikriniz varsa bunu seçin ki bu gerçekten harika olacak. Bu mücevherler, gerçekten hayal edebileceğiniz her şeyden çok farklı. Tapınak tasarımı takılar ucuzdur ve bu aksesuarı sevdiklerinize hediye ederken, onlar için pahalı bir anı hediye etmiş gibi hissedebilirsiniz..

9. Tapınak Tasarım Halhal:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-tasarım-halhal

Tapınak tasarımlarından yapılmış bir halhal, özellikle idolle oyulmuşsa ve taş eklemek onları daha güzel hale getirecekse hiçbir şey olamaz. Ancak çoğu insan, ayaklarına tapınak tasarımları giymemeye inandıkları için bunu kullanmazlar. Bu tapınak tasarımlı halhallar oldukça faydalıdır. Bu kordonlu halhal yapımında çok renkli metaller kullanılmıştır. Bu bilekliği düzenli olarak takabilirsiniz..

10. Tapınak Tasarımında Kaplama Burun Halkaları:

tapınak-mücevher-tasarımları-ayak parmağı-yüzük-kaplama-tapınak-tasarımı

Özellikle kadınlar, Hintli kadınlar, evlenirse bir kez ayak parmağı yüzük takma ritüeline sahiptir. Geleneksel tapınak tasarımlarını tercih etmek sizi diğerlerinden farklı kılacaktır, ancak herhangi bir tanrı veya Tanrıça idolü olmadan giydiğinizden emin olun..

11. Taraksi Tapınağı Tasarım Takı Bilezikler:

tapınak-mücevher-tasarımları-taraksi-tapınak-tasarım-takı-bilezikler

Taraksi tapınağı mücevher bilekliği sadece zarif olmakla kalmayacak, aynı zamanda çok çekici olacak ve bu tasarımlar toplumda bir norm haline geldi ve bu, dünyadaki tüm altın süs eşyalarında giyilebilir. Yukarıdaki tapınak bilekliği tasarımı değerli taşlar ve taşlarla yapılmıştır ve yüzüğün en üstüne en rahat ve göz alıcı bir görünüm veren gül çiçek tasarımı yerleştirilmiştir. Tapınak tasarımlı takılar, kadın gardırobunun ayrılmaz bir parçasıdır. Bayanlar için mükemmel altın tapınak mücevher bileziklerinden biridir..

12. Tapınak Tasarımı Kundan Kolye:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-tasarım-kundan-kolye

Çok çekici ve benzersiz olan Kundan taşlarından tapınak tasarım kolyeler yapılabilir. Bu, diğer mücevher tasarımlarıyla birlikte giyilebilir, geleneksel veya modaya uygun olabilir..

13. Nasi Çalışma Tapınağı Mücevher Seti:

tapınak-mücevher-tasarımları-nasi-iş-tapınak-mücevher-set

Nasi iş tapınağı Mücevher seti tamamen sahip olmaya değer olacak ve bu sete ağır bir kurulum yapmak, bu tasarımı diğer tüm tasarımlar arasında çok tanıdık hale getirecek. Bugün, çoğu insan kategorisi tarafından giyilen tasarım budur..

14. Geleneksel Tapınak Tasarımı Kolçaklı:

tapınak-mücevher-tasarımları-geleneksel-tapınak-tasarım-kolçaklı

Geleneksel tapınak tasarımı pazıbentler görünüşte çok etniktir, üzerlerinde altından yapılmış güzel oymalara sahip oldukları için onları daha özel kılmaktadır, bunu düğünde giymek oldukça tuhaf olacaktır..

15. Tanrıça Kulak Tapınağı Tasarım Askıları:

tapınak-mücevher-tasarımları-tanrıça-kulak-tapınak-tasarım-asılı

Günümüzde tanrı putlarına sahip tapınak tasarımlı küpeler şık bir görünüm elde etmekte ve yeni akımı temsil etme biçimiyle rekabette öne çıkmaktadır. Bu mücevheri takan kadınlar muhteşem görünecek ve böylece gelişmiş bir görünüm elde edecek..

16. Voylla Ramleela Küpeler:

tapınak-mücevher-tasarımları-voylla-ramleela-küpeler

Giyilebilir ve süs amaçlı moda arayanlar için bu Voylla Ramleela küpe en iyi seçim olacaktır. Bu tasarım, tapınak koleksiyonlarının diğer tüm tasarımları ile karşılaştırıldığında daha ucuz ve modaya uygun olacaktır..

17. Tapınak Tasarımında Madeni Para Çelenk:

tapınak-mücevher-tasarımları-madeni para-çelenk-tapınak-tasarımı

Mevcut tapınak koleksiyonu mücevherlerinize eklemek için yeni bir süs almayı planlıyorsanız, bu Coin Garland n tapınak tasarımını almak, seçiminizi akıllıca ve şık hale getirmek için oldukça iyi olacaktır..

18. Tapınak Tasarımlı Lord Ganesh Bel Kemeri:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-tasarlanmış-efendisi-ganesh-bel-kemeri

Takıldığında son derece muhteşem ve güzel görünen Tapınak tasarımlı Lord Ganesh Bel kemerini satın alarak iyi tasarlanmış Hint takılarını mevcut koleksiyonunuza eklemenin zamanı geldi..

19. Beyaz Taş Tapınak Burun Halkaları:

tapınak-mücevher-tasarımları-beyaz-taş-tapınak-burun-halkaları

Burun halkaları, insanların yaşamlarına iyi şanslar ve şans getirmesinin çok geleneksel olduğuna inandıkları için eski zamanlardan beri var. Hintli kadınlar, çevrimiçi mağazalara basit bir ziyaretle çeşitli tasarımlar elde edebilirler..

20. Nakshi Çalışma Tapınağı Zinciri:

tapınak-mücevher-tasarımları-nakshi-iş-tapınak-zincir

Nakşi iş tapınağı tasarım mücevher zincirleri Babür döneminde gelişti ve bu zincirler insanların durumunu dış dünyalarına maruz bırakma kabiliyetine sahip olacağından kraliyet sınıfı insanlar tarafından daha fazla kullanıldı..

21. Tapınak Tasarım Kolçaklı:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-tasarım-kolçaklı

Tanrıça tasarımlı tapınak tasarımı kolçak, onlara ilahi bir unsur ekleyerek retro ve güzel görünmelerini sağlamanın harika bir yoludur. Kendinizin doğal olarak spesifik olmasını istiyorsanız, bu tasarımla devam edin..

22. Tapınak Tanrıçası Tasarımlı Altın Stud:

tapınak-mücevher-tasarımları-altın-biçim-tapınak-tanrıça-tasarımı

Temple Goddess Design ile altın saplama çok eski görünecek ve onları giymek, özellikle ağır çivili taşlar ve elbisenizin rengine uygun taş damlalarla giyildiğinde basit mücevher koleksiyonlarınıza ihtişam katacak..

23. Küpeli Tapınak Takı Seti:

tapınak-mücevher-tasarımları-tapınak-mücevher-küpeli-takım

Son zamanlarda, eşleşen küpelerle gelen tapınak mücevherlerinin çoğu, çeşitli taşlardan ve değerli taşlardan yapılabilir. Bu, özellikle arzunuzla eşleşen modaya uygun bir koleksiyona ihtiyacınız olduğunda tercih edilir..

24. Tam Set Tapınak Gelin Düğün Koleksiyonu:

tapınak-mücevher-tasarımları-tam set-tapınak-gelin-düğün-koleksiyon

Hint kültüründe düğünler, insanların hayatında bir kez gerçekleşen en büyük olay olarak kabul edilir. Düğünleri sırasında kadınlar bir tapınak mücevher koleksiyonunu tercih edecekler çünkü bu koleksiyon setleri onları moda ve moda hissini kaçırmadan çok sade ve çekici kılacak ve böylece muhteşem görünmelerini sağlayacak. Bu, gelin düğün koleksiyonu için popüler tapınak mücevher tasarımlarından biridir..

25. Tapınak Tasarımında Yuvarlak Kolye:

tapınak-mücevher-tasarımları-yuvarlak-kolye-tapınak-tasarımı

Yuvarlak sarkıt tapınak tasarımları, güzellikleri, gösterişli görünümleri ve altın bağcıklı tasarımları nedeniyle en yeni tapınak takı tasarımları arasında en çok arananlardır. Bunlar, kullanıcıyı moda dünyasının bir sonraki seviyesine taşıyan tavus kuşu tasarımları gibi diğer birçok tasarımla birlikte yapılabilir..

İnsanların tapınaktan ilham alan tasarımlara olan çılgınlığından bahsetmiyorum bile, tapınak mücevherlerine olan talep artıyor. Bu, şaşırtıcı olduğu için birçok tapınak mücevher sergisiyle kanıtlandı. Ayrıca tapınak tasarımlarının stilleri geçmişte kaldı, antik tapınak esintili takılar çok uygun fiyatlı olacak. Antik tapınak süsleme tasarımlarından ilham alan antik tapınak tasarımları gümüşten yapılmıştır ve altın kaplama ile birlikte gelir..

Taklit takılardan farklı olarak tamir edilebilir ve ciltte herhangi bir kızarıklık oluşturmaz ve takan kişiyi korur. Ancak bu takıların yapımı o kadar kolay değil çünkü el yapımı ve çok fazla zaman gerektiriyor. Bugün, bu tasarımlar kolyeler, Jhumki’ler, kolyeler ve bilezikler gibi sayısız desen stilinde geliyor. Özellikle geleneksel ve en yeni tapınak takı tasarımları için kolyelere büyük talep var..