Panchaloha takıları beş lohadan (metal) yapılmıştır. Bu beş metal altın, gümüş, bakır, demir ve kurşundur. Geçmişte Hindu Tanrı ve Tanrıçalarının idolünün beş metalin alaşımlarından yapıldığı biliniyordu. Kutsal kabul edildi ve bu beş metalin saflığı ve enerjisi, yüce Tanrı gibi güçlüydü..

Daha sonra panchalohadan yapılan takıların insanları kendine güvenen, sağlıklı ve kısmetse de zengin kıldığı da keşfedildi. Her insanın ay ve güneşe göre nakshatra ve zodyak işaretlerinin, yıldızların konumlarına ve dünyadaki metallere olan çekimlerine göre değiştiği söylenirdi. Bilim adamları ayrıca insan hayatını etkilediğini de dikkate aldılar. Böylece insanlar burçlarına göre panchdhatu’dan yapılmış yüzük, kolye, zincir, bilezik vb..

Panchalogam Takı Tasarımları:

Yavaş yavaş Panchaloha mücevherlerindeki sanat o kadar sevimli hale geldi ki, insanlar onu kendi seçimleri için bile giydi. İşte panchalohadan yapılmış en iyi 9 takı tasarımı.

1. Panchaloha Kolye Tasarımı:

panchaloha mücevher

İşte panchaloha’dan yapılmış güzel bir kolye. Tasarım çok geleneksel, yakutlarla süslenmiş ginni deseni ve son olarak onu daha güzel yapan bir gözyaşı damlası kırmızı inci. Panchdhatu takıları, kaybolma veya çalınma korkusu olmadan takılabilir çünkü panchdhatu takıları çok pahalı değildir..

2. Panchdhatu Rudraksha Mala:

panchaloha-takı-panchadhatu-rudraksh-mala

İşte panchdhatu ile yapılmış bir Rudraksha malası. Rudraksha’nın Lord Shankar’ın kutsal ağacından gelen kutsal bir tohum olduğu söylenir. Tohumlar, evrensel enerjisi açısından kutsal ve güçlü kabul edilir. İnsanlar kendilerini güvende ve Tanrı’ya yakın hissettiren mücevherlere oyulmuş rudraksha tohumları giyerler. İşte panchaloha ile yapılan güzel bir rudraksha tohumu malası.

3. Panchaloha Polka Pırlanta Halhal:

panchaloha-takı-panchahola-polka-elmas-halhal

Vay, ne güzel bir çift halhal tasarımı! Şu halhal tasarımına bakın. Pırlantalarla süslenmiş ve her pırlantanın altında küçük çanlar çalan tasarımdır. Panchaloha’da yapılır. Hintli bayanlar güzelliklerine güzellik katmak için halhal takıyorlar.

4. Panchaloha’dan Yapılan Kada Bileklik:  

panchaloha-takı-kada-halka-panchaloh-dan-yapımı

İşte bir kada, büyük kalınlıkta bir tür bileklik. Takıya düşkün erkekler de farklı tasarımlarda kada giyerler. İşte nakshikaam ile yapılan kadınlar için yapılmış bir kada. Panchdhatu ile yapıldığında renk farklıdır.

5. Uzun Dangle Gelin Küpesi:

panchaloha-takı-uzun sallantılı-gelin-küpesi

Burada panchalohadan yapılmış küpeleri görebilirsiniz. Panchdhatu’da renkli elmasları işlemek kolay olduğu için insanlar panchaloha takıları giymeyi tercih ediyor, bu nedenle kıyafetinizle mükemmel bir uyum sağlıyor.

6. Panchaloha Pırlanta Yüzükler:

panchaloha-takı-panchaloha-elmas-yüzükler

İnsanlar, ilgili taş türleriyle elmas çivili yüzükler takarlar. Taşlar insan hayatında büyük fark yaratır. Taşların, ışınımlarını burç yıldızları yönü ve hepsiyle yansıttıklarında insan zihninde kendi güçleri olduğu söylenir. Panchdhatu’da yapılan yüzükler pırlantayı daha etkili hale getiriyor.

7. Panchaloha ile Kolye Seti:

panchaloha-takı-kolye-panchaloha ile-takım

İşte beş metalden yapılmış bir kolye seti. Tasarım o kadar ince oyulmuş ki, tıpkı saf altın gibi görünüyor. Kızlar böyle sade bir kolye seti takmayı çok isterdi.

8. Antik Bilezikler:

panchaloha-takı-antik-bilezikler

İşte güzel bir yapay bileklik, kızlar gerçekten düşkün. Böyle güzel bir bilekliğe altın ve gümüş takılardan çok daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Panchaloha süsleri altından çok benzersiz bir şekilde tasarlanabilir.

9. Eşsiz Yılan Yüzüğü:

panchaloha-takı-benzersiz-yılan-yüzük

İşte başka bir panchaloha yüzüğü. İnsanlar parmaklarına pırlanta olmayan basit yüzükler takarlar. Düz panchaloha halkaları insanlar tarafından çok yaygın olarak giyilir. Sağlığa iyi bir bağışıklık sağladığı söylenmektedir. İşte bir yılanın tasarımında çok farklı bir kabuk.

Panchaloha’dan yapılmış bu dokuz mücevher tasarımı. Panchaloha mücevherlerinde kullanılan beş metalin alaşımının insan doğasına farklı tepki verdiği söyleniyor. Bu metallerdeki bileşenler, belirli bir kişinin nakshatraları pozisyonlarındayken yüksek oranda reaksiyona girer..